Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Filmās ir savādāk”

“Filmās ir savādāk”
Foto: Egons Zīverts
14.06.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Šonedēļ notiek Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Jauniešu māja” un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāles organizētā Jauno mediķu nedēļa, kuras laikā Liepājas vidusskolas vecuma jaunieši ar interesi par medicīnu var gūt priekšstatu par profesijas specifiku un medicīnas darbinieku ikdienu. Jauniešiem tika organizētas gan lekcijas par dažādām tēmām, pirmās palīdzības apmācība, tāpat arī praktiska darbošanās RSU, Liepājas Reģionālajā slimnīcā un citās veselības aprūpes iestādēs. Vakar pārbaudīta arī jauniešu prasme reaģēt nestandarta situācijās.

“Palīgā, lūdzu palīdziet!” sauc sieviete. To dzird arī jaunie mediķi, kas kājām dodas uz Atkarību profilakses centru. Laukumā, kas atrodas blakus Krūmu un Flotes ielas krustojumam, sēž manāmi iereibuši jaunieši, kurina ugunskuru, pīpē spaisu. Viens no viņiem iekritis ugunskurā, otram pārsists deguns. Kādai bariņā esošajai meitenei sākas epilepsijas lēkme.

Patiesībā nepatīkamā situācija ir iestudēta, cietušie ir aktieri, bet brūces – mākslīgi radītas, lai pārbaudītu jauniešu spēju reaģēt nekavējoties un likt lietā apgūtās zināšanas par palīdzību cietušajiem. Jaunieši gan sākotnēji apjūk, un dzirdētais par nepieciešamo rīcību un pirmās palīdzības principiem piemirsies. Taču jau pēc dažiem mirkļiem viņi velk rokās gumijas cimdus, palīdz cietušajiem, kā nu māk.

“Tas bija šoks. Mēs ejam pa ielu, un mūs sauc palīgā. Izskatās, ka viens ir apdedzis, meitenei ir epilepsijas lēkme. Telefonus mums lika atstāt šeit, tāpēc nevaram piezvanīt ātrajiem. Tikai pēc laika sapratu, ka tas ir iestudējums,” iespaidos par satraucošo rītu dalās Ance Šeflere, viena no jauno mediķu nedēļas dalībniecēm. “Pašā sākumā ļoti apjuku, tagad domāju, kā situāciju būtu varējis labot. Mani neliek mierā tās domas,” viņai iespaidos pievienojas arī Kārlis Eglītis.

Visas nedēļas garumā 12 jaunieši apguva dažādas prasmes un iemaņas, kas saistītas ar mediķu ikdienu. Jauniešu galvenā motivācija, piesakoties programmai, bijusi pārbaudīt, vai tiešām medicīna ir tā joma, ar kuru saistīt savu nākotni. Kā apstiprina teju visi jaunieši, lai arī viņi medicīnas darbinieku darbu esot iztēlojušies mazliet citādi, savas domas viņi tomēr mainījuši nav. “Filmās noteikti izskatās savādāk,” par ārstu darbu saka Veronika Jociene.

Jaunie mediķi izzināja cilvēka anatomiju, uzzināja par medicīnas laboratoriju darbību, arī par krīzes situācijām un rīcību nestandarta brīžos, kas var apdraudēt cilvēku veselību un dzīvību. Jaunieši viesojās dažādās Liepājas Reģionālās slimnīcas nodaļās, iepazinās ar ārstiem un viņu darba pienākumiem. “Vakardienas tēma bija atkarības, tāpēc jaunieši viesojās Atkarību profilakses centrā, klausījās lekcijas par reproduktīvo veselību un dažādām ar psiholoģiju saistītām tēmām,” pastāstīja projekta vadītāja Laila Bethere. “Šodien savukārt mums ir tāda skaistuma diena, laimīgās beigas. Iesim uz zobārstniecību, apmeklēsim fizioterapeitu, noskaidrosim, kas ir estētiskā medicīna,” viņa atklāj.

“Programma ir ārkārtīgi piesātināta, vērtīga un laba. Katra diena nāk ar tik plaša spektra informāciju, ka viņiem par to vēl ilgi būs jādomā. Vērtīga bija slimnīcas diena, no dakteriem jaunieši uzzināja daudz ko ne tikai saistībā ar medicīnu, bet arī dzīves atziņas. Tā ir neatsverama pieredze. Man patīk uzaicināt cilvēkus runāt nevis tikai teorētiski, bet tos, kas pieredzējuši to, ko stāsta. Mums bija meitene, kas dzemdējusi 16 gados, cilvēks, kas ilgstoši lietojis narkotikas, un kā viņš dzīvo šodien. Mēs parasti redzam tikai cilvēka čaulu, bet šī bija iespēja ielūkoties, kas patiesībā prātā un sajūtās notiek, kā veidojas problēmas un kā cilvēkiem palīdzēt,” skaidro projekta vadītāja L. Bethere.

Foto galerija

6 komentāri

2019-06-14 08:10

koksis: Teātris, par ko tiek prasīta iespaidīga summiņa no dalībniekiem. Labs biznesiņš, ja atrodas tādi, kas samaksā. To visu var izspēlēt un apskatīt bez maksas. Ir ēnu dienas, ir Sarkanā krusta pasākumi. Nu tik visi būs mediķi. Smiekli nāk!

2019-06-14 09:35

Trompete: Bruno, TURIES! Tevi jau glābj!:)

2019-06-14 11:09

nīcenieks: Vajag uzšaut kārtīgi, lai nemocās!

2019-06-14 16:52

Es: Paldies komandai!Tas jauniešiem tiešām bija ļoti vērtīgi,vairāk tādas nometnes.Kas raksta negatīvo,tam ir tie nepareizie tarakāni galvā!Paldies komandai!

2019-06-14 16:53

Es: Paldies komandai par vērtīgu nometni!

2019-06-14 19:29

vasara100: Piekrītu, ka vērtīga nometne ir tik rīkotājiem. Ja bērni ir tik tupi, ka nezin, kur pa velti gūt šādu komēdjas cienīgu bērnu maksas teātri aplūkot, nu paši vainīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz