+13°C
Vējš: D 6.1 m/s

Vārdadiena: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Atslēgvārdi minigolfs

Starptautiskajā minigolfa turnīrā "Liepāja Open 2015" otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva Somijas izlases kapteinis Kosti Raesola, bet 3. vietu izcīnīja liepājnieks Uģis Voicišs.

Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos par uzvaru cīnījās 31 spēlētājs no četrām valstīm, kas ir līdz šim lielākais skaits trīs gadu ilgajā sacensību vēsturē. Kopā ar mājiniekiem un jau iepriekš Liepājā startējušajiem somiem un poļiem pirmo reizi Liepājā bija ieradušies arī divi Krievijas izlases spēlētāji – kopumā 14 ārzemju minigolferu.

Pēc pirmā apļa ar 19 punktiem vadībā bija izvirzījies 2013. gada čempions Mārtiņš Vilmanis, kurš otrajā aplī šo latiņu nenoturēja. Viņu panāca pasaules ranga otrā desmita minigolferis Raesola. Piekto apli soms noslēdza ar labāko iespējamo rezultātu (18), un pēc pirmās dienas atradās drošā vadībā. Tuvāko sekotāju vidū bija iekārtojies Krievijas izlases spēlētājs Ivans Popļetejevs un liepājnieki Voicišs un Dairis Šinkevičs.

Otrajā dienā Raesola turpināja rādīt stabilu sniegumu un nosargāja savu līderpozīciju ar izcilu vidējo rādītāju – 20,5 punkti. Atpaliekot ar deviņiem punktiem, otrais bija Popļetejevs, bet trijnieku noslēdza Voicišs, kurš pirmo reizi kāpa uz pjedestāla šajā turnīrā.

Junioru klasē lieliski turnīru iesāka abi Liepājas vadošie juniori – Rūdolfs Lagzda un Klāvs Kalniņš, taču Klāvam diemžēl otrajā dienā nācās izstāties slimības dēļ, tādējādi Rūdolfs izcīnīja savu pirmo "Liepaja Open" čempiona titulu, ierindojoties 9. vietā kopvērtējumā. Sudraba medaļu ar lielisku spēli otrajā sacensību dienā izcīnīja Emīls Šimanskis, bet bronzu ieguva Sandris Mūrnieks.

Dāmu grupā uzvarēja liepājniece Evelīna Brikmane, kura ieguva arī kausu par 5. vietu "Open" klasē. 2. vietā ierindojās Kristiāna Kirša, bet bronza tika Krievijas spēlētājai Natālijai Mačenkinai.

Kungu senioru grupā tikai ar divu punktu pārsvaru savus poļu un latviešu oponentus pieveica un trešo čempiona titulu izcīnīja Verners Kiršs, kuram arī 10. vieta kopvērtējumā. Sudrabs Polijas minigolfa tēvam Bogdanam Miloham, bet ar stabilu spēli bronzu sev nodrošināja senioru grupas debitants, liepājnieks Ģirts Priede. Dāmu senioru grupā uzvarēja Anna Dunajska, aiz sevis atstājot citu polieti Mariju Roginsku.

Paralēli "Liepājas Open" sacensībām notika arī eksperimentāla Latvijas un Polijas izlašu sacensība, kurā pārliecinoši ar 811 pret 692 labāki bija mājinieki. Otra šāda sacensība notikšot Polijā.