Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Ģimenes siltums un grūtumiņi

Ģimenes siltums un grūtumiņi
Foto: Egons Zīverts
25.10.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

“Vai jums ir kādreiz gadījies tā stiprāk kaķi pavilkt aiz astes? Vai iemest bumbu logā futbola spēles laikā?” mazajiem skatītājiem koncertuzvedumā “Māja, skurstenis un mēs”, kas norisinājās koncertzālē “Lielais dzintars”, jautāja mūziķis Renārs Kaupers.

Bērni koncertuzvedumā ar lielu entuziasmu izpildīja horeogrāfijā paredzētos deju soļus, sadziedājās ar Renāru, naski cilāja lielos akmeņus un mirdzošām acīm lūkojās ikreiz, kad R. Kaupers pienāca kādam no viņiem, lai iedotu “pieci”. Publika sirsnīgi aplaudēja pēc katras dziesmas, kurām par pamatu tika izmantoti Ineses Zanderes teksti no albuma “Sasauc smieklus izklīdušus”. Un arī koncertuzveduma nosaukums “Māja, skurstenis un mēs” aizgūts no autores dzejas rindām, un tās, pēc diriģentes Ilzes Balodes domām, vislabāk raksturo koncerta būtību – siltumu, mājas un ģimeni.

Tomēr vislielāko sajūsmu publikā izraisīja lielizmēra kaķis, kas parādījās ekrānā aiz koristu mugurām, un zvaigznes, kas tika projicētas viscaur zālē, laikā, kad mūziķis bērniem atgādināja, ka visas mazās palaidnībiņas un grūtumiņus ir ieteicams dalīt ar vecākiem, jo ir taču tik labi, ka mēs esam piedzimuši tieši viņiem un satikušies, neskatoties uz to, ka bijām puteklīši visumā.

Koncertuzveduma idejas autore ir Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) zēnu kora diriģente Ilze Balode. Skolas projektu vadītāja Irita Kalēja zināja stāstīt, ka I. Balode pirms atbildīgās dienas bijusi diezgan satraukusies par to, kā izdosies novadīt koncertu līdz galam, jo iesaistītie bērni pavadījuši daudz laika mēģinājumos līdz vēlam vakaram, vakar vēl arī ģenerālmēģinājumā ar publiku. “Būt uz “Lielā dzintara” skatuves audzēkņiem ir tiešām liels pārbaudījums, kas prasa savākties un mobilizēties. Bērni ir bērni, viņi ir forši, bet tik neprognozējami,” smaidot piebilst projektu vadītāja.

Grobiņas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīpenīte” audzinātāja Gita Liepiņa, kas uz koncertu ieradusies ar bērnudārza ansambļa bērniem, atzina, ka dažiem šī ir pirmā reize koncertzālē. “Vai jūs esat priecīgi?” jautā G. Liepiņa. “Jā, jā!” atbild sīkas balstiņas, un mazie stājas rindā, lai ātrāk varētu doties iekšā.

“Šo koncertu mākslas skola gaida kā lielus svētkus, tas ir īpašs notikums, jo iesaistīti mūsu pašu bērni, kas izpilda R. Kaupera dziesmas. Un nav jau tur ko slēpt – mēs visi vēlamies, lai mūsu bērni izaug par kulturāliem cilvēkiem, kas ir emocionāli bagāti, un lai viņiem ir laba izglītība,” atklāj I. Kalēja. Turklāt R. Kaupers esot tik harismātisks, ka viņam blakus sajūsmināti jūtas ne tikai mazie, bet arī lielie, – pozitīvs un gaišs – īsts iedvesmas avots. Arī ceļš līdz koncertam bijis mīļš un sirsnīgs. Pasākuma veidošanā ir ieguldīts liels darbs – mākslas skolas radošais direktors Ivars Pilips-Matisons kopā ar bērniem sagatavojis zīmējumus, Jānis Strazds veicis visas koncertprogrammas aranžēšanu.

Tāpat Kristīnes Kārkliņas vadītā tautas deju kolektīva “Banga” sniegums papildināja priekšnesumu. Koncertuzveduma “Māja, skurstenis un mēs” tapšanā līdzdarbojās arī Rasa Bugavičute-Pēce, Dace Dēliņa-Lipska, Kārlis Volkovskis un Evija Goluba.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli