Sestdiena, 29. februāris

Godina centīgākos mācībās

Godina centīgākos mācībās
Foto: Egons Zīverts
29.05.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atzīmējot mācību gada noslēgumu, vakar Liepājas teātrī svinīgi tika apbalvoti vairāk nekā 60 Liepājas teicamnieki un mācību olimpiāžu uzvarētāji, ar kuriem pilsēta lepojas – 37 skolēni, kuri šī mācību gada 1. un 2. semestri beiguši ar teicamu un izcilu vērtējumu, Valsts olimpiāžu un Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferences laureāti, kā arī Liepājas 2. mūzikas vidusskolas jaunie talanti.

Svinības iesākās ar Goda teātra izrādi “Čomiņi”, pēc kuras pasākumu vadītāji Liepājas teātra aktieri Rolands Beķeris un Edgars Ozoliņš pozitīvā gaisotnē uzrunāja visus klātesošos. Apbalvošana norisinājās uzreiz pēc uzrunas, un jaunieši novērtēja to, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pasākums esot bijis īsāks un kodolīgāks.

Pateicības skolēniem un viņu pedagogiem par izciliem sasniegumiem mācībās pasniedza domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis un Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre – Lathere. Katrs no viņiem par panākumiem saņems arī naudas balvas.

Naudas balvas par teicamām un izcilām sekmēm šogad saņēma 37 vidusskolēni, kuru vērtējums abos mācību gada semestros ir bijis 9 un 10 balles. Visvairāk teicamnieku šogad bijis Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā – tādu skolā bijuši desmit. Otro vietu ieņem A. Puškina 2. vidusskola un Liepājas 8. vidusskola, kurās katrā bija pa sešiem teicamniekiem, savukārt trešajā vietā ierindojas Liepājas 12. vidusskola, kuras audzēkņi ir pieci teicamnieki. Šogad visvairāk centīgo skolēnu bija pilsētas skolas 10. klasēs – arī vakar notikušajā pasākumā gandrīz puse no apbalvotajiem mācījās tieši vidusskolas pirmajā klasē.

Apbalvoti tika arī Latvijas 43. zinātniski pētniecisko darbu konferences dalībnieki – no tās liepājnieki atgriezās ar 13 godalgotām vietām. Augstākos vērtējumus par pētniecību ieguva Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 11. klases audzēkne Ilze Baumgarte, 12. klases audzēknis Roberts Krists Jaunarājs – Janvāris un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases audzēknis Raivis Pūķis, kuri tika izvirzīti uz starptautisko pasākumu delegāciju atlasi. Tāpat atzinības rakstus saņēma vienpadsmit jaunieši, kas guvuši panākumus valsts mācību olimpiādēs.

Pirmo reizi šajā mācību gada noslēguma pasākumā tika sveikti arī profesionālās ievirzes izglītības jaunie talanti – Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas audzēkņi un viņu pedagogi par izciliem sasniegumiem valsts un starptautiskajos konkursos. Tika apbalvoti deviņpadsmit skolas jaunie talanti un deviņi pedagogi, kuri jauniešus sagatavojuši šiem konkursiem. 2. mūzikas skolai šis ir bijis īpaši bagāts gads ar izciliem sasniegumiem Kurzemes, valsts un starptautiskajos konkursos.

Pasākumu noslēdza bankets, kurā jauniešiem bija iespēja iepazīties vienam ar otru, kā arī personīgi apsveikt savus pedagogus un pārējos skolēnus.

Uzziņai

Apbalvotie olimpiāžu dalībnieki

Skola Audzēknis Olimpiāde
Liepājas Centra sākumskola Evelīna Zalcmane Franču valodas valsts olimpiāde (atzinība)
Liepājas Valsts 1. ģimnāzija Helēna Raģe Latviešu valodas 8.-9.klašu valsts olimpiāde (atzinība)
Liepājas pilsētas 12. vidusskola Taisija Domračeva Krievu valodas valsts olimpiāde (atzinība)
Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola Roberts Cinkus Ģeogrāfijas valsts olimpiāde (atzinība)
Liepājas pilsētas 12.vidusskola Vjačeslavs Naņaks Ķīmijas valsts olimpiāde (3. vieta)
Liepājas Valsts 1.ģimnāzija Arturs Atvars Ķīmijas valsts olimpiāde (3. vieta)
Liepājas 7.vidusskola Igors Astrauskis Ķīmijas valsts olimpiāde (3. vieta)
Liepājas Valsts 1.ģimnāzija Elza Indra Enkuzēna Filozofijas valsts olimpiāde (2. vieta)
Liepājas A. Puškina 2.vidusskola Alekss Daniels Šipicins Ķīmijas valsts olimpiāde (2. vieta)
Liepājas Valsts 1.ģimnāzija Lūkass Teofils Valcis Fizikas valsts olimpiāde (atzinība), matemātikas valsts olimpiāde (2. vieta)
Liepājas Valsts 1.ģimnāzija Ralfs Šuba Ķīmijas valsts olimpiāde (2. vieta), fizika valsts olimpiāde (1. vieta)

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli