Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iemirgojas tālu pasaulē

Iemirgojas tālu pasaulē
Foto: "Mirgo"
27.10.2018 07:15

liepajniekiem.lv

“Pasaule dzird un saprot! Ir gūts apstiprinājums tam, ka virziens, kurā strādājam, ir pareizais. Esam laimīgas un turpināsim strādāt tik ilgi, cik vien tas būs iespējams,” pēc atgriešanās no starptautiskā koru konkursa Venēcijā saka kora studijas “Mirgo” vadītāja Evija Goluba.

Viņa kopā ar Ievu Tālbergu smagi strādājušas, lai sagatavotu visas dziedātājas konkursam un galu galā plūktu uzvaras laurus.

Izaudzis “Solo”

Vokālais ansamblis “Mirgo” darbojas Bērnu un Jaunatnes centra (BJC) paspārnē, un tā pamatsastāvu veido vadītājas Evija Goluba un Ieva Tālberga, kā arī dziedātājas Sabīne Kubiloviča, Luīze Tēreščuka, Torija Rače, Andra Bumbiere, Valda Krauze un Evita Celma.

Ansamblis ir radies no BJC kora studijas “Solo”, kurai bija vairāki panākumi bērnu konkursos. Tā kā dalībnieces pieauga savās profesionālajās prasmēs, repertuārs kļuva arvien sarežģītāks, un ceļš uz pieaugušo konkursiem varēja sākties.

“Tika izlemts mainīt nosaukumu un piedalīties Eiropas koru čempionātā Rīgā pagājušā gada vasarā. Starptautiskās žūrijas vērtējums bija augsts, tika iegūti divi zelta diplomi, un drīz izlēmām piedalīties Kauņas garīgās mūzikas konkursā “Kaunas Musica Religiosa”, no kura meitenes atgriezās jau ar “Grand Prix”. Un tad nāca sapnis par Venēciju un Klaudio Monteverdi starptautisko koru konkursu,” stāsta vadītāja Ieva.

Ikdienas darbs “Mirgo” notiek vairākās vecuma grupās, dalībnieku rotācija ir regulārs process, taču uz Venēciju devās vecākās grupas meitenes.

“Līdz pēdējam brīdim bija grūti noticēt, ka tas varētu piepildīties, bet tomēr viss sakārtojās tā, lai Liepājas skolnieces, studentes un pedagogi varētu vest latviešu mūziku pasaulē,” priecājas I.Tālberga.

Sapnis – Venēcija

Meitenes šogad jau paspējušas piedalīties vairākos nozīmīgos projektos, apliecinot savas prasmes. Dziedāts rītausmas koncertā Bārtas upē “Ausma 2018”, pasākumu ciklā “Vertikāle”, garīgās mūzikas konkursā “Musica religiosa” Kauņā u.c..

Tieši klausītāju atzinīgie vārdi bijis viens no impulsiem, kas licis kolektīvam saprast, ka ļoti vēlas savu programmu, skaisto latviešu komponistu mūziku parādīt pasaules auditorijai.

Vadītāja Evija atzīst, ka mēģinājumu process bija garš. “Strādājām gan pie tehniskā izpildījuma, gan satura atklāsmes atspoguļojuma. Emocijas bija sakāpinātas, mēģinājumos bija gan smiekli, gan asaras, bet citādāk mūzikā tas nav iespējams – izpildītājam pa īstam ir jāizprot un jāizdzīvo katrs vārds, katra nots, tad klausītājs stāstu saprot un dzīvo līdzi, lai arī kāda valodā viņš runātu!”

Starptautiskais Klaudio Monteverdi koru konkurss norisinājies gleznainajā Venēcijas vecpilsētā. “Katru dienu uzstājāmies citā baznīcā, kas ir unikāls kultūras vēstures un mākslas piemineklis. Konkursu publika bija sirsnīga, atsaucīga, taču arī vērtējoša un inteliģenta. Ļoti jūtīgi tika uztverts katrs skaņdarbs, ko izpildījām. Šāda pieredze meitenēm bija pirmo reizi,” saka E.Goluba, kas neslēpj pārsteigumu par žūrijas augsto novērtējumu, jo ansamblim ir pavisam skaidrs, kas izdevies, un kas izpildījumā vēl uzlabojams.

Arī pašas dalībnieces stāsta, ka piedzīvotais ir vārdos neaprakstāms. “Domāju, ka konkursā izjutām sevi caur dziesmu līdz pašiem dvēseles dziļumiem. Nu tik izjusti, kā vēl nekad!” sajūtās dalās Luīze. Arī Torija atzīst, ka ar prieku gaidīta katra nākamā diena, lai dziedātu un uzstātos. “Pat, ja rezultāti nebūtu bijuši tik labi, mēs būtu jutušās gandarītas par paveikto un priecājušās par jauno pieredzi un neaizmirstamo sajūtu!”

Caur bažām uz uzvaru

Konkursā ansamblis piedalījās divās kategorijās – garīgās mūzikas un pieaugušo. Abās tika izvirzīta obligāta prasība, ka programmā jābūt skaņdarbam no renesanses vai baroka laikmeta. Ansambļa vadītājas mazliet bažījušās, vai izdosies tos izpildīt stilistiski precīzi, taču atsauksmes bijušas ļoti labas, un konkursa organizators Andreas Andželīni arī paslavējis dziedātājas par itāļu valodas izrunu.

Meitenes izpildījušas nevien seno mūziku, bet arī izcilu latviešu komponistu skaņdarbus, un slaveno Fransisa Pulenka darbu “Ave verum corpus”.

“Tika ļoti daudz strādāts pie tā, lai dalībnieces iedziļinātos teksta jēgā, un blakus emocionālam dziedājumam atklātos skaņdarbu saturs. To novērtēja gan žūrija, piešķirot uzvaru pieaugušo kategorijā, gan publika, kuras atbalsts bija nenovērtējams,” atminas I.Tālberga.

Dalībnieces Evita un Andra izjūt lepnumu par iespēju pasaulei parādīt latviešu mūziku un nest savas pilsētas vārdu pasaulē. “Vēl nozīmīgāk bija redzēt prieku klausītāju acīs un vēlāk dzirdēt labus vārdus par izpildīto repertuāru un ansambļa tēlu kopumā! Klausītāji bija atvērti kam jaunam un nedzirdētam. Šis skatītāju atbalsts ļoti palīdzēja muzicēt bez lieka uztraukuma!” novērtē Andra.

Arī Sabīne un Valda stāsta, ka cilvēki bijuši ļoti viesmīlīgi un atsaucīgi. “Ieguvām daudz jaunu draugu, domubiedru, iespaidu un, protams, milzīgo gandarījumu par sasniegto rezultātu. Sapratām, ka nekas nenāk viegli, bet, ja kaut ko ļoti vēlies, tad to varam īstenot. Kopā, soli pa solim, ar neatlaidību, entuziasmu un mīlestību pret to, ko darām,” ir pārliecināta Valda.

Klausītāji bieži nākuši klāt un izteikuši komplimentus gan par mūziku, gan tērpiem. Arī pārējo koru dalībnieki bijuši ļoti draudzīgi, un “Mirgo” meitenes pat mācījušas viņiem latvju dančus, kas pašām šķitis ļoti maģisks brīdis.

Dalībnieces stāsta, ka vislielāko pateicību ir pelnījušas vadītājas, kas ļāvušas noticēt, saņemties pat tad, kad dūša ir papēžos un palīdzējušas kļūt par vienu lielu ģimeni, kas runā vienā mūzikas valodā.

 

 

Foto galerija

10 komentāri

2018-10-27 08:03

Prieks par jums: Paldies par skaisto un izjusto dziedāšanu. Koncertos gan Itālijā, gan Liepājā un Aizputē bijāt fantastiskas gan tehniskā, gan emocionālā izpildījuma ziņā. Lai fantastiska mirdzēšana pasaules muzikālajos ceļos!

2018-10-27 09:11

Gazons: Nevajag parspilet. Nav nekads ipass sasniegums.

2018-10-27 11:39

Claudio: Kas šo sponsorēja? Un nevajag pārspīlēt. Kāds tad ir tas sasniegums? Uzvara taču nebija sasniegta!

2018-10-27 12:06

How do you do: Intereses pēc pavēroju situāciju par rakstiem un komentāriem. Uzkrītoši ir tas, ka pie neitrāla vai pozitīva raksta, stundas laikā parādās troļļu komentāri ar "viss ir slikti"! Tikai viņiem sāk trūkt idejas, kā to paslēpt un tad jau sāk haltūrēt ar pilnīgiem bezsakara tekstiem.

2018-10-27 12:24

Prieks par jums: Meitenes pašas visu samaksāja, jo neradās sponsori. 1. vieta savā kategorijā ir uzvara. Jā, liekas, ka tā jau ir kāda slimība, ka jāmeklē, kas samaksāja, vai bija vērts, jāpavaid, jāpakasās, jāpaurkšķ komentāros. Veselības aprūpe, protams, nav pietiekami finansēta, bet nu kaut kā līdzēt var. Varbūt ar pastaigām dabā, ar putnu dziesmu klausīšanos. Lai gan šiem īgņām pat zīlīte dziedās šķībi, sajauks tonalitāti, un vispār - kas zīlīti sponsorēja dziedāt? Vai ir kādi MK noteikumi?

2018-10-27 12:39

Agnese Rudzīte: Zelta un eņğeļu balsis, - tā teikdami, nenokļūdīsieties. Ir arī kas pārpasaulīgs. Tik skaists un dzidrs skanējums cauri gadsimtiem.
"Mirgo" ir brīnums! Veiksmi, veselību un jaunas ieceres meitenēm!

2018-10-27 14:03

am: tauta pieprasa kailfoto

2018-10-27 15:53

Nemirgo: Kā Jirgens palīdzēja, kā atbalstītāji palīdzēja? Kas ir šie mistiskie atbalstītāji? Kāpēc par to nav teikts neviens vārds? Tad tak meitenes nav pašas maksājušas par izbraucienu.
Bat labākais ir Agnešu Rudzītes komentārs. Smējos ilgi un sulīgi. Tā tik turpināt!

2018-10-29 09:08

to Nemirgo: Nezinu par šīm meitenēm, bet - tici vai nē - tagad dziedātājiem reti kad kaut ko sponsorē, lielākais finansējums ir no savas kabatas.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz