Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunieši iepazīst karavīra profesiju

Jaunieši iepazīst karavīra profesiju
Foto: Ģirts Gertsons
03.05.2017 12:04

liepajniekiem.lv

Šodien, 3. maijā, Liepājas skolās bija iespējams iepazīties ar karavīra profesiju. Pie Liepājas Valsts tehnikuma un Aleksandra Puškina 2.vidusskolas bija apskatāma militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde.

Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri, kas bija ieradušies no Ādažiem, jau no pulksten 9 pie Liepājas Valsts tehnikuma ikvienam interesentam atbildēja uz jautājumiem, deva padomus par militārās izglītības iegūšanu un pat aicināja izmēģināt dažādu veidu militāro tehniku. Karavīri atzina, ka tehnikuma audzēkņi un mācībspēki bija galvenie izstādes apmeklētāji.

Arī Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņu intereses bija dažādas. Citi vairāk interesējās par militāro tehniku un ieročiem, citi vēlējās noskaidrot, kā iestāties Zemessardzē.

Grupas komandieris Mairis Kopeika uzsvēra, ka viņu galvenais mērķis ir aicināt jauniešus apgūt karavīru profesiju, jo profesionālajā dienestā karavīri ir nepieciešami vienmēr.

Tieši tādēļ ikvienam jaunietim tika uzsvērtas militāro profesiju priekšrocības un to, kā dažādos veidos iespējams kļūt par karavīru jau no 18 gadu vecuma.

Karavīri pastāstīja, ka šogad interese ir lielāka nekā citus gadus, un tieši no meiteņu puses jūtama vislielākā ieinteresētība. Pašu jauniešu domas par izstādi bija dažādas. Citi uzskatīja, ka, rīkojot šādas izstādes, kas notiek vairākus gadus pēc kārtas, vajadzētu kaut ko pamainīt, jo viss ir redzēts jau iepriekš.

Citi stāstīja, ka izstādes mudināti tiešām apsver domu studēt Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai stāties Zemessardzē.

Bet bija arī jaunieši, kas izstādi uzskatīja par veidu kā iepazīt vienu no smagākajām profesijām un uzzināt karavīru stāstus, kaut arī paši savu nākotni nesaista ar militāru profesiju.

Šodien no pulksten 13 līdz 16 Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri apmeklēs arī Liepājas 7. un Raiņa 6.vidusskolu.

Vēl karavīri ikvienu aicina uz 4. maija parādi, kas sāksies pulksten 11.30 Jūras ielā. Tajā piedalīsies Latvijas un ārvalstu bruņotie spēki, Valsts robežsardze, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Jaunsardzes vienības. Savukārt no pulksten 12.30 līdz 16.30 liepājniekiem un pilsētas viesiem laukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars” un promenādē būs iespēja vērot militārā ekipējuma, bruņojuma un tehnikas izstādi, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas paraugdemonstrējumus. Tirdzniecības kanālā interesentiem būs iespēja aplūkot Jūras spēku flotiles un Valsts robežsardzes kuģus.

Jau vēstīts, ka Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas skolās organizē lekciju ciklu “Kā mēs sargāsim Latviju?”. Šī projekta ietvaros Latvijas vidusskolu skolēniem ir iespēja tikties ar aizsardzības nozares civilajiem ekspertiem un Latvijas karavīriem, kuri iepazīstina ar valsts aizsardzības un drošības stiprināšanas pasākumiem, veicinot jauniešu izpratni par Latvijas aizsardzību, iedzīvotāju lomu, tiesībām un pienākumiem tās nodrošināšanā. Lekcijas Latvijas skolās tiek organizētas jau vairākus gadus. To mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību.

Foto galerija

22 komentāri

2017-05-03 15:44

Līdzpārvalde: Saistoši un interesanti tieši tas pats bija pie Liepājas A.Puškina
2. vidusskolas. Ar izstādi iepazinās visi skolēni.

2017-05-03 17:38

fwfwf: kapec nevar staties aizsardziibas akadeemijaa uzreiz peec pamatskolas, taa vidusskola ir murgaina, ir tehnikums + vidusskola + profesija kpc nav aizsardziibas akadeemija + vidusskola? es butu jau bijis tur, ja mani kaads njemtu bez videnes

2017-05-03 17:40

Patiesiba!: Dodoet iespeju jaunatnei iet uz aizsardzibas akademiju uzreiz peec pamatskolas taa buutu sapnju iespeeja uzreiz sanjemt peec pamatenes 700+ euro uz rokas, lielu respektu un zinaashanas uz visu muuzhu!!!

2017-05-03 18:21

Suvorovs: Nu laiks man ir kerties pie skolas veidošanas....

2017-05-03 19:54

Varbut: Lai iestajas armija tie kuri kurina naidu starp tautam, premjers, prezidents, visa valsts elite. Kpc mums parastajiem ir jacīnas par tiem, kam kabatās miljoni ? Kpc man jacinas par valsti, kura man spļauj sejā ?

2017-05-03 20:22

indra: jabut pedejam idiotam lai liztu nave lai iet kungu smurguli

2017-05-03 20:43

to Indra: Mūsdienās karos vairāk bojā iet civilie iedzīvotāji. Tā kā tu gribi karot vai nē lodes nešķiros kas esi.

2017-05-03 22:51

Riddick: To "varbut" - tāpēc, ka tu pats tiko iespļāvi valstij sejā...un+ "indra" - iemācaties kārtīgi valsts valodu....

2017-05-03 23:38

Tam fwfwf: Var noslēgt līgumu, pēc 18 gadu sasniegšanas, ka 5 gadu laikā tu pabeidz vidusskolu- pats atrod un pabeidz to, tā var būt kāda klātienes skola- neklātienes, pilnīgi vienalga.

2017-05-03 23:43

Riddickam: Uzskatu, ka "Varbūt" ir taisnība, kāpēc mums valstu strīdā kāds ir jānogalina? Kāpēc man jāiet spēlēties ar nāvi politiska konflikta dēļ? Kāpēc MAN ir jāatņem cilvēkam, kas pie nekā nav vainīgs, vissvarīgākais- dzīvība? Vai tiešām mums ir jānogalina citi cilvēki, kas nav ne pie kā vainīgi, lai atrisinātu strīdu- ha pasties, mēs esam labāki? Vai tiešām pasaule nav tik attīstījusies, ka to nevarētu atrisināt ar intelektu? Kāpēc kādam ir jāriskē ar dzīvību, citu konfliktu dēļ? Muļķīgi taču vai ne?

2017-05-04 01:10

Alda: Simtprocentīgi piekrītu "Riddickam"! Cilvēka dzīvība ir vislielākā vērtība pasaulē! Jo vairāk cilvēku apzināsies, ka nevienam nav tiesību vardarbīgi izbeigt cita cilvēka dzīvi, jo lielākas varbūtība, ka savstarpējie konflikti civilizētā pasaulē jārisina sarunu ceļā. Neviena ideja nav tā vērta, lai savu dzīvību samainītu pret aukstā akmenī iekaltu vārdu! Neatbalstīsim baismīgo ieroču biznesu!!

2017-05-04 07:09

to a utt: nē - pasaule nav attīstijusies tik tālu. Vēl joprojām esam mežoņi. Patīk tas vai nē, kari ir un būs.

2017-05-04 09:43

propper: fwfwf


kapec nevar staties aizsardziibas akadeemijaa uzreiz peec pamatskolas, taa vidusskola ir murgaina, ir tehnikums + vidusskola + profesija kpc nav aizsardziibas akadeemija + vidusskola? es butu jau bijis tur, ja mani kaads njemtu bez videnes
Tur lumpeņus neņem!

2017-05-04 10:38

Vendija: Mēs kā ar burvju mājienu nevaram izbeigt visas pasaules karus, apturēt šaušalīgo militāro biznesu. Taču mēs katrs personiski varam izrādīt savu attieksmi pret organizēto cilvēku nogalināšanu, vienkārši ignorējot militārās akcijas, manevrus, parādes un izliktās lamatas- aicinājumus stāties militāristu rindās, tādējādi kļūstot par "kaujamām aitiņām". Jo vairāk mūsu būs, jo lielākas izredzes, ka mūsu skaisto zemi nepiemeklēs karš- lielākais posts pasaulē.

2017-05-04 13:25

to vendija: Vai nu tu esi stulba kaujamā aitiņa (civilisti ir paši ievainojamākie), vai arī trollis, kurš pie cita raksta jūsmo par krievijas militāro varenību.

2017-05-04 16:36

autoIngars: to "Vendija"
Ja tu neatbalstīsi savas valsts armiju - barosi svešas valsts militāristus un dancosi pēc viņu stabules, kā tas jau bija no 1940. līdz 1990. gadam...

2017-05-05 21:36

autoIngars: to "AntiKropls"
tu sev un saviem drauģeļiem esi labu raksturojumu devis....

2017-05-06 17:45

dienēt vajag: Citādi ieradīsies pieklājīgi izbadējušise ļaudis no austrumiem, un izēdīs tavu leduskapi. Tad viņi atspiedīs biznesu, tiem, kuri tagad čurā eļu aiz sajūsmas un jūsmo par viņiem. Piekam arguments būs ti vrag ,ti tut atsižavalsa paka, ja vajaval. Davai šitaķ naši dengi.

2017-05-06 19:38

Green: Jābut diezgan seklam un ar šauru redzesloku, lai mācītu bērniem nogalināt cilvēkus.
Esam maza tauta un varētu visai pasaulei parādīt, ka var dzīvot ar gràmatu rokās, nevis ieroci !

2017-05-06 20:04

autoIngars: to "Green"
Mācām nevis nogalināt, bet gan aizstāvēties pret tādiem, kuri varētu nākt neaicināti ar mērķi mūs nogalināt un pakļaut!
Un, ja nepratīsi aizstāvēties - tad vairs nedzīvosi ar grāmatu rokās, bet kļūsi par atnācēju vergu...

2017-05-07 00:11

Bernadeta: Ieroču bizness ir kā alkatīgs reketieris. Tas nekaunīgi atņem arvien prāvākus līdzekļus mūsu trūcīgajam budžetam un nemitīgi pūlas veidot mūsu smadzenēs no Austrumiem nākoša mistiska ienaidnieka tēlu, lai mēs atdotu visu...Vai pasaulē esam tāpēc, lai liktu uz spēles savas dzīvības ieroču biznesmeņu peļņas dēļ?

2017-05-07 09:47

Gudriniekiem: Tikai viens komentārs: 5000 pret 200000.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz