Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Klausītājos pamodināt sajūtas

Klausītājos pamodināt sajūtas
Foto: Ruslans Šuļga
20.02.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Šīs nedēļas pirmā puse Liepājas skolēnu vidū tiek aizvadīta zvirbuļa zīmē un ne tāpēc, ka pavasara vēsmas liek pievērsties putnu vērošanai. Pirmdien, vakar un šodien norisinās Liepājas Bērnu un jaunatnes centra organizētā skatuves runas konkursa “Zvirbulis 2019” 1. kārta. “Šie mums ir svētki, taču jāteic, ka tādi darba svētki,” vakar, apbalvojot 5. un 6. klašu grupas dalībniekus, sacīja konkursa koordinatore Marina Vikaine, uzsverot, ka spēks un izturība nepieciešama kā dalībniekiem, tā arī žūrijas locekļiem.

“Runas konkursa mērķis ir dāvāt tālāk sajūtas. Ja darīsiet to no sirds, pazudīs hronometrs un pamodīsies klausītāji. Jābūt sajūtai, ka runāto esat sarakstījuši jūs paši,” ieteikumus sniedza viena no žūrijas loceklēm dziesminiece un režisore Maija Kalniņa.

Kā ik gadu, skolēni sagatavojuši divus priekšnesumus – dzejas un prozas fragmentus. Tiek vērtēta runas loģika, spilgtu priekšstatu atklāsme, kontakts ar klausītāju, dikcija un vēl citi publiskās runas aspekti, tai skaitā iekļaušanās atvēlētajā laikā – trīs minūtēs. Diemžēl vairāki no vakardienas konkursantiem šo punktu nebija ievērojuši un tas sadusmoja žūriju. “Gadu no gada mēs lūdzam – ievērojiet laika limitu. Bet te – runā pat sešas minūtes! Mēs nokavējām nākošās grupas uzstāšanos par stundu! Skolotāji taču ļoti labi zina, cik ir dots laiks,” dusmīgi uzsvēra aktrise Marita Lūriņa-Stelmakere. Viņai pievienojās arī režisore un aktrise Ilga Martinsone: “Visus aizrādījumus gribu izteikt skolotājiem. Jūs taču sagatavojat bērnu, esat gudrāki un pieredzējušāki, tāpēc arī atbildība ir jūsu.”

Taču, kā sacīja M. Kalniņa – mēs visi mācāmies no kļūdām, izsakot cerību, ka citreiz dalībnieki tiešām rūpīgāk ņems vērā nosacījumus. “Tomēr paldies visiem, kas gatavi atvērt grāmatu, satikt tekstu un dalīties ar to tālāk. Šis viss jums noderēs tālāk, jo caur autoriem būsiet ieraudzījuši dzīvi,” M. Kalniņa ir pārliecināta.

Pēc tam, kad šodien būs uzstājušies arī vidusskolas klašu konkursanti, žūrija lems par tiem, kas Liepāju pārstāvēs konkursa “Zvirbulis 2019” Kurzemes kārtā, kas notiks 27. martā tepat Liepājā. “Vēlamies redzēt visus skolēnus un tikai tad pieņemt lēmumu par tiem, kas ies tālāk,” atklāja M. Vikaine. “Skatīsimies, kuriem ir potenciāls. Var būt, piemēram, tā, ka šajā kārtā jaunietis saņem mazāk punktu, jo ir pārsniedzis laika limitu, taču, runu saīsinot, viņam būtu daudz reiz labāks rezultāts.”

Foto galerija

9 komentāri

2019-02-20 18:49

traki: Džinsi , kedas, maikas, bītlenes. Piedošanu par tiešumu, bet izskatās kā krievu sādžā. Žūrija nu gan neaptēsta. Vajag skaņas signālu, kad beidzas konkursantam piedāvātais laiks! Tākā tādi loši! Par Kalniņu kā žūrijas locekli nu gan sasmējos. Tad jau kādu tirgus pārdevēju arī varēja ņemt!

2019-02-20 20:00

Имя: Русские мальчики были ВСЕ одеты в рубашки и брюки, девочки - в приличную одежду, некоторые - в форму школы. Так что про чья саджа - я бы помолчала.

2019-02-21 10:37

Skatītājs: Šķita viss atbilstoši un korekti. Nevajag nomelnot tos, par kuriem neko nezināt. Paldies par konkursu. ļoti labi!

2019-02-21 13:16

.............: Skaisti! Un ne katram ir pa kabatai sapucēties pēc kāda izdomātajiem standartiem. Katrs ir centies un piedomājis pēc savām un ģimenes iespējām.

2019-02-21 22:26

Foja: Vai balta blūzīte u tumši svārciņi/bikses maksā milzu naudu? Pat humpalās var pieklajīgu apģērbu atrast! Kauna nav! Ja nevar pat tik atļauties no bezdarbības, nu tad sēdiet mājās un neapkaunojiet pilsētu!

Un viens vispār komentē kaut kādā čušmeku valodā ar hieroglifiem! Vai šeit nav Latvija? Vienkārši pretīgi!

2019-02-22 13:10

Vārds: Vari iet uz izvēmties ja tev pretīgi, Foja - arabu vai nē? Runa bija par krievu bērniem, tāpēc arī rakstīts krieviski. Un es zinu, kapēc ķipa nav skaidrs, kas tur rakstīts - tapēc ka krievu bērni bija aģerbti skaisti un svinīgi!

2019-02-23 14:25

to Vārds: Kad runa būs par citu minoritāšu bērniem, tad arī rakstīsim vāciski, poliski, lietuviski, ukraiņu vai baltkrievu valodās?! Krievi te nav vienīgie cittautieši.

2019-02-24 08:25

susurs: ko tu tik riebīgi esi ieciklējies uz krieviem? Vai tev konkrēti kāds krievs ir kaut ko izēdis?Un tomēr šo valodu vajag zināt, jo daudzkur krievu valoda ir kā saziņas valoda !Man nepatīk angļu valodas uzbāzīgums par visu varu !

2019-02-24 10:29

Martinja: Kāpēc uzreiz naids? Dzīvo kur gribi, cieni tās valsts kultūru un valodu, un viss kārtībā. Zināt vajag daudz valodu. Krievu valoda kā saziņas vaoda ir tikai Krievijā. Kā starptautiska valoda vienmēr bijusi un būs angļu valoda. Bet tas neatbilst tēmai pie šī raksta.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz