Otrdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis

Kupls skaits velobraucēju popularizē “Dienu bez auto”

Kupls skaits velobraucēju popularizē “Dienu bez auto”
Foto: Ģirts Gertsons
21.09.2019 15:03

liepajniekiem.lv

Sestdien, 21.septembrī, tradicionālajā velobraucienā “Diena bez auto”, kas notika Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros, startēja vairāk nekā 200 dalībnieku. Un tas bijis vairāk, nekā pērn, informēja organizatori. Tērpušies īpašos atpazīšanas t-kreklos zilā un oranžā krāsā, aptuveni 12 kilometru garo maršrutu no Liepājas domes ēkas Rožu ielā līdz tūrisma objektam Redānam riteņotāji pieveica nepilnas stundas laikā.

Braucienā startēja dažāda vecuma dalībnieki, paši mazākie – sēdeklīšos uz vecāku stūrētajiem velosipēdiem. Pēc aizvadītās lietainās un vēsās nedēļas, sestdien laikapstākļi bija labi piemēroti, lai izkustētos svaigā gaisā. Vēl pirms starta portāls liepajniekiem.lv sastapa Gati Maļinovski. “Esam vesels bars,” viņš smaidot atbild, vaicāts, cik kuplā sastāvā velobraucienā piedalās, un aicina arī pārējos pacelt rokas. Gatim ir pasažieris – draugu četrus gadus vecā meitiņa Evelīna, kas braucienu izbaudīs ērtā velopiekabē. “Protams, ikdienā pārvietoties ar velobeņķīti ir ērtāk, jo piekabei klāt vēl jārēķina papildus platums. Bet braukt var,” sacīja G.Maļinovskis. “Jā, esmu piedalījies iepriekš, bet neregulāri. Kā nu kuro gadu sanācis,” vīrietis teic, ka no brauciena sagaida labas un pozitīvas emocijas.

Kad nu pulksten 12 starts ir dots, kuplais riteņotāju pulciņš policijas pavadībā devās ceļā. Maršruts vijās pa Kuršu ielu, Siena ielu, Kuršu laukumu, Malkas ielu, Kungu ielu, Zirņu ielu, pāri Jaunajam tiltam, tālāk pa Parka ielu un pa Brīvības ielu līdz 14. novembra bulvārim, kur arī sekoja brauciena noslēdzošais posms līdz Redānam.

Autovadītājiem galvenajās pilsētas ielās nācās būt pacietīgiem, lēni ripinot savus transportlīdzekļus un gaidot līdz kādā brīdī droši varēs apbraukt velobrauciena dalībniekus.

Galapunktā braucējus cienāja ar spēcinošu zupu, ko bija sagatavojušas Karostas cietuma bufetes saimnieces. Pēc iestiprināšanās varēja kopā ar gidu Juri Raķi doties ekskursijā pa Redānu, nobildēties foto stūrītī, baudīt muzikālus priekšnesumus un piedalīties vēl dažādās aktivitātēs. Tāpat darbojās Veselības izziņas telts, bet mazākos velobrauciena dalībniekus par drošu pārvietošanos ar kājām un velosipēdu izglītoja Valsts policijas pārstāvji, bet izlēkāties varēja piepūšamajās atrakcijās.

Velosipēdu apkopes punktā rosījās uzņēmuma “Manfreds Plus” pārstāvis Raivis Rūts. Cik viņam zināms, nopietnu problēmu brauciena laikā nevienam riteņotājam neesot bijis. Šķiet, līdz galam veiksmīgi tikuši visi. “Līdz šim palīdzību lūguši tikai trīs braucēji dēļ mīkstām riepām un citām mazām nebūšanām,” pastāstīja puisis.

“Tas ir labi, ka savāc kopā cilvēkus. Īpaši tos, kas ikdienā nebrauc,”

jau finišā portālam sacīja pieredzējušais velosipēdists Imants Priede, kurš šogad kļuvis par “Liepājas velo vasaras 2019” uzvarētāju. Vīrietis spriež, ka “Diena bez auto”, iespējams, mudina vairāk cilvēku domāt par videi draudzīgāku pārvietošanās veidu, kāda ir riteņbraukšana. Imants uzskata, ka šādu kopīgu pasākumu velosipēdistiem pilsētā varētu būt vairāk. “Ar sievu jau runāju, – ir ļoti forši, ka piedalās daudz bērnu. Arī seniori,” vērtējot pārējos brauciena dalībniekus, sacīja I.Priede.

“Mēs teju katras brīvdienas kaut kur braucam. Arī bez tā, ka kaut kas tiek organizēts,” par savu dalību velobraucienā sacīja riteņbraucējs. “Mēs ķeram to, kas ir,” smaidot noteica kungs, jo jau vairs nevarot saskaitīt, cik krekliņu no “Dienas bez auto” mājās iekrāts. “Katru gadu esam riteņotāju rindās.”

Velobraucienu, kas tiek rīkots, lai popularizētu un veicinātu videi draudzīgu pārvietošanos pilsētā, organizēja Liepājas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa. Eiropas Mobilitātes nedēļa notiek jau kopš 2002.gada.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)