Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Liek lietā studijās apgūto

Liek lietā studijās apgūto
Foto: Egons Zīverts
26.11.2018 07:05

"Kurzemes Vārds"

RTU Liepājas filiāle programmas “Uzņēmējdarbība un vadīšana” studentiem sadarbībā ar Kurzemes Biznesa inkubatoru un “Coworking Liepaja” rīkoja pētniecisko studiju projektu “Uzņēmumu darbības pilnveide”.

“Mēs vienmēr domājam par to, kā uzlabot mūsu absolventu profesionalitāti, tādēļ studiju process tiek dažādots. Un šāda veida projekts ir viena no aktīvām un integrētām metodēm, ko izmantojam arī mūsu filiālē. Pasākumā uzņēmumi studentiem piedāvā risināt savas problēmas vai analizēt kādas praktiskas situācijas, un studenti nedēļas laikā izstrādā priekšlikumus un risinājumus. Strādājot šādā projektā, jaunieši izmanto dažādos studiju priekšmetos iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas, jo pētījumu veikšanai nepieciešama starpdisciplināra pieeja,” pastāstīja projekta vadītāja, RTU Liepājas filiāles docente Svetlana Štāle.

Viens no dalībniekiem, uzņēmuma “Windcut Barber Shop” pārstāvis Elgars Roga akcentēja projekta nozīmi: “Ar studentiem sadarboties ir forši, jo no viņiem plūst neapbružāta enerģija un idejas, par kurām, iespējams, paši nekad neaizdomātos. Strādājošam biznesam nepieciešams konkrēts plāns izaugsmei, bet bieži vien neatliek laika domāt par pārgalvīgām idejām, kas sekmētu attīstību, un šis ir tas gadījums, kad studenti tev piedāvā jau gatavu plānu, kurš tikai jārealizē. Tad pie sevis nodomā, kāpēc gan ne, ja rezultāts varētu būt maksimāli labs!”

Projektā piedalījās vēl divi uzņēmumi – SIA “Rietumkrasts” (kafejnīca “Rietumkrasts”) un SIA “KK Original Design”.

Papildus pētnieciskajam darbam visu nedēļu notika vieslektoru lekcijas par topošajiem uzņēmējiem un vadītājiem aktuālām tēmām un jautājumiem. Tajās studenti iepazinās ar dažādu pētījumu rezultātiem, uzņēmējdarbības pieredzi, uzklausīja speciālistu viedokļus utt. Šajā gadā vieslektori bija “Coworking Liepaja” valdes priekšsēdētājs Intars Zēns, Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols un neiro-spēļu izstrādātājs Juris Zebņickis. Uzņēmumu aktuālo problēmu risināšana studentiem dod iespēju iesaistīties praktisku jautājumu šķetināšanā, un, kā norādīja paši studenti, šāda formāta darbs veicina gan zināšanu pilnveidi, gan trenē prasmes strādāt grupā, gan sniedz iespēju veidot profesionālos kontaktus.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)