Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājniece konkursa “Mis Latvija 2017” finālā

Liepājniece konkursa “Mis Latvija 2017” finālā
Foto: No privātā arhīva
05.08.2017 07:06

liepajniekiem.lv

“Man šķiet, ka katra meitene bērnībā sapņo par kronīti,” smej skaistumkonkursa “Mis Latvija 2017” fināliste Inese Suslova. Viņai ir tikai 18 gadu, taču viņa ir pieredzējusi daudz vairāk, nekā lielākā daļa viņas vienaudžu. Jau kopš 15 gadu vecuma modeles karjera viņu aizvedusi uz tādām valstīm, kā Turcija, Itālija, Spānija, Vācija. Tas viņas dzīvi padarījis viņas vecuma jaunietei neraksturīgu. Sarunas laikā Inese staro, stāstot par konkursu un piedzīvoto. 

Konkursam pieteikties iedrošina mamma

Inesi bērnībā gluži par princesi nenosaukt – viņa vienmēr par draugiem izvēlējusies sētas zēnus, ar kuriem spēlējusi futbolu un darījusi dažādus nedarbus. Viņa atzīst, ka par sievišķīgāku būtni kļuvusi tikai pievēršoties modeles karjerai, jo pirms tam par ērtāko atzinusi sportisko ģērbšanās stilu.

“Joprojām nesaprotu, kā man pašai tas viss ir izdevies – apvienoju skolu ar modeles karjeru, interesēm un izklaidēm. 11. klasi pabeidzu tālmācībā, taču 12. klasē sapratu, ka jāatgriežas Liepājā, lai pabeigtu skolu,” stāsta Inese. Atgriežoties Liepājā, viņai ļoti pietrūcis ikdienas ritma un ar skolas apmeklēšanu bijis par maz. “Es nevarēju mierā nosēdēt, visu laiku kaut ko gribēju darīt. Izlēmu pievērsties sportam, taču arī ar to bija par maz. Tad mamma bija atradusi konkursu “Mis Latvija 2017″ un ieteica, lai piedalos. Es pat nezināju, ka tāds konkurss vēl notiek. Man tas šķita ļoti interesanti, tādēļ pieteicos. Bet aizbraucot uz atlasi ieraudzīju daudz citu meiteņu. Domāju, ko es vispār tur daru, jo esmu jau sevi pierādījusi, bijusi daudzās valstīs, bet piedzīvojumu gars atkal mani dzina uz priekšu,” smej meitene.

Atlasei bijušas vairākas kārtas, uz katru nākamo ticis arvien mazāks skaits dalībnieču. Bijuši dažādi uzdevumi, un zināšanu pārbaudes dažādās jomās. Konkurence Inesi nav satraukusi, jo viņas karjerā konkurence ir vienmēr un bieži kāds notikums ir tīrākā veiksme. Rezultātus paziņojis “Misters Latvija 2016” un, kad viņš nosaucis arī Ineses kārtas numuru, viņa bijusi pārsteigta. “Es nekādā veidā uz pārējo meiteņu fona neizcēlos. Piedalījos ar domu gūt pieredzi, nebija svarīgākais tikšu vai netikšu uz finālu. Bija pat mirklis, kad domāju, ka man tas nav vajadzīgs, es to nevarēšu, jo skola ir Liepājā, taču gatavošanās konkursa finālam notiek Rīgā. Protams, arī eksāmenu laiks bija sarežģīts, ļoti daudz stundu pavadīju ceļā no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ. Taču es to paveicu, ar visu tiku galā un tūliņ jau fināls. Esmu pabeigusi skolu un iestājusies Latvijas Universitātē Tiesību zinātņu studijās,” lepojas meitene.

Par konkursu zina tikai daži

Kad mamma Inesei ieteikusi konkursu, sākumā meita bijusi skeptiska un teikusi, ka modeļu karjera un šis konkurss ir pilnīgi dažādas lietas. Taču tagad, kad viņa ir redzējusi, cik tas ir interesanti un kādu pieredzi iespējams gūt, viņa ir tikai priecīga, ka mammai tomēr piekrita. “Bet man šķiet, ka lielākā daļa manu draugu pat nezina, ka šajā konkursā piedalos. Domāju, ka neviens no viņiem neseko līdzi informācijai ziņu portālos, pati arī nekādu informāciju neizplatu, jo patiesībā tas viss ir priekš manis pašas.

Tie daži cilvēki, kas zina, iedrošina un saka, ka man viss izdosies. Viņi saprot, kādu pieredzi gūstu. Ģimene pati mani tur iesaistīja, viņi nemaz nedrīkstētu teikt neko sliktu. Kad 15 gadu vecumā pirmoreiz braucu viena pati uz diviem mēnešiem strādāt par modeli Turcijā, satraukusies biju gan es, gan ģimene. Protams, aģents manu mammu pārliecināja, ka viss būs kārtībā un tagad mamma pati saprot, ja nebūtu ļāvusi man braukt es būtu palaidusi garām dažādas iespējas, ko sniedz modeles karjera. Viņa, protams, pierada un jau pēc pirmā brauciena es atgriezos kā cits cilvēks, ar izpratni kā par sevi parūpēties, kā pelnīt naudu un pašai tikt ar visu galā.” Viņa stāsta, ka modeļu bizness ir ļoti grūts, jo aiz skaistas modeles vienmēr stāv garas darba stundas un veselības problēmas.

Smaga gatavošanās finālam

Sākotnēji fināls tika plānot 3. augustā Rīgā, taču tā kā Latvijas Nacionālajā teātrī norisinās remontdarbi, fināla koncepcija mainīta un pārcelta uz 16. septembri Ventspilī, kur dalībnieki cīnīsies par dažādām vērtīgām balvām, kā arī iespēju piedalīties konkursā “Mis Pasaule”.

Šobrīd dalībniekiem mēnesi ir atpūta, taču pirms tam vairākus mēnešus piedalījušies dažādas aktivitātes – divreiz nedēļā notikuši dažādi deju treniņi, pašaizsardzības apmācības, fotosesijas, dažādi pasākumi, ikviens no dalībniekiem jebkurā mirklī var apmeklēt sporta zāli. “Fināls būs tik foršs!” sajūsmināta saka Inese.

“Es nekad nebiju dejojusi balles, tautiskās, šova dejas, taču to visu jau kopš maija sākuma apguvām, lai finālā dotu savu labāko sniegumu.” Arī paši organizatori ļoti nopietni vērtē dalībnieku gatavošanos finālam, tādēļ trīs dalībnieki no konkursa tika izslēgti – kā atklājās, dalībnieki kavējuši sagatavošanās procesu, nav apmeklējuši treniņus. Konkursa finālā tiks izvērtēts gan dalībnieku sniegums treniņos, gan fināla priekšnesumos, kā arī finālistiem būs jāspēj atbildēt uz dažādiem žūrijas locekļu uzdotajiem jautājumiem.

Atbalsta cēlus labdarības mērķus

Konkursa laikā katrs no dalībniekiem varējis izvēlēties konkrētu labdarības veidu. Citi palīdz dzīvnieku patversmēm, citi bērniem. Inese izvēlējās iepriecināt veco ļaužu aprūpes centra iemītniekus, kam ir dažādi runas vai kustību traucējumi. “Ir tik vērtīgi uzzināt viņu stāstus un pieredzi. Aizvedām viņus ekskursijā uz kino pilsētiņu “Cinevilla”, kas nebūt nebija viegli, taču atrodot veidu saprasties ar ikvienu no viņiem, ir gandarījuma sajūta.” Inese neaizmirst arī par Liepāju, jo mīļākas vietas par dzimto pilsētu viņai neesot. Viņa regulāri apmeklē Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmi “Lauvas sirds”, lai četrkājainiem draugiem aizvestu sagādātās dāvanas.

Par galveno ieguvumu Inese spēj atbildēt, nedomājot: “Tā, protams, ir pieredze, kā arī – draugi! Mēs ļoti esam sadraudzējušies. Mēs visi viens otru atbalstām, un zinu, ka viņiem varu zvanīt jebkurā diennakts laikā un viņi atbalstīs. Jutām līdzi arī tiem, kas no konkursa izstājās. Mēs nedomājam, kurš uzvarēs, jo neatkarīgi no tā, kuri galu galā tiks atzīti par labākajiem, mēs priecāsimies kopā ar viņiem.” Svarīgs ir ikviens iepazītais cilvēks, jauniegūtais kontakts. 

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz