Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

“Līvus” iedzied simtgades ozolā

“Līvus” iedzied simtgades ozolā
Foto: Ruslans Šuļga
25.08.2018 18:19

liepajniekiem.lv

Koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”, skanot leģendārās grupas “Līvi” dziesmām, kuras izpildīja jaunie mākslinieki un kopkoris, tika atklāts jau ceturtais mūzikas festivāls “LīviFest”.

“Ir tā sajūta, ka mūsu Liepājas vērtība “Līvi” jau kādu laiku apvieno paaudzes. Šīs paaudzes kopā aiziet arī nākotnē,” sajūtās dalījās festivāla vadītājs Edmunds Aizkalns.

Festivāla pirmajā daļā apmeklētājus priecēja “Līvu dziesmu svētki” un jauno izpildītāju priekšnesumi. Censoņi uz vēju pilsētu bija devušies no dažādiem Latvijas nostūriem, lai apmeklētājus un cits citu priecētu ar gandrīz ikvienam zināmiem grupas skaņdarbiem.

Sajūsmā par dziesmu svētkiem bija ne vien solisti un viņu vecāki, kas kuplā skaitā piepildīja koncertdārzu un juta līdzi savām atvasēm, bet arī kopkora dalībnieki, kas uz skatuves smējās, skaļi dziedāja un pat dejoja, nespēdami pretoties mūzikas spēkam.

Popgrupas “Tev un man” vadītāja Igeta Gaiķe priecājās par savu audzēkņu sniegumu, kas festivālā piedalās jau otro gadu.
“Mēs jau kopš otrdienas kopā gan dzīvojām, gan strādājām, lai gatavotos šim pasākumam. Mēs to apvienojām ar savu atpūtu – bērni atgūst resursus pirms atgriešanās skolā, iet dabā.”

Viņa atzīst, ka lai bērni kvalitatīvi spētu uzstāties, apakšā jābūt kārtīgam pamatam.

“Vispirms jau bērniem ir jāzina, par ko viņi dzied. Tas nozīmē, ka ir jārunā par to laiku. Pie mums ciemojās Ainars Virga un dalījās ļoti interesantos stāstos. Es esmu patīkami pārsteigta par to, cik plaši viņš izstāstīja “Līvu” vēsturi, pieredzi. Galu galā bērni ir ļoti labi sagatavoti – viņi zina, ko viņi dara, kāda ir pasākuma stilistika.

Bērniem šis ir piedzīvojums, jo ikdienā viņi ļoti daudz apgūst akadēmisko mūziku, tādēļ šī ir tāda pozitīvā uzlādēšanās pirms skolas. Es domāju, ka bērni kļūst bagātāki, zinot šādas dziesmas. Viņi varēs tās nodot tālāk saviem bērniem,” uzskata I.Gaiķe.

Pēc pirmās pasākuma daļas Ainars Virga solistiem pasniedza pateicības rakstus un jau pēc mirkļa devās uz Liepājas jūrmalas parku, kur  Latvijas simtgades ietvaros, stādīja “Līvu” ozolu. Pats Ainars Virga to nodēvēja par rokenrola ozolu. 

Pirms stādīšanas uzsākšanas grupas dalībnieki kopā ar sanākušajiem vienojās “Līvu” dziesmās, pa starpai iepinot kādu joku. Grupas dalībnieku noskaņojums bija visai nenopietns – viņi pat pamanījās stādīšanai paredzētos instrumentus, piemēram, lāpstas, izmantot muzicēšanai, caur smaidiem atnākušos satuvinot.

A.Virga atklāj, ka grupas saimnieciskajam direktoram bija radusies doma iestādīt 30 ozolus, bet grupa sapratusi, ka tas nav realizējams, tādēļ ar pašvaldību vienojušies par vietu vienam “Līvu” ozolam.

Purva ozols tika iestādīts, skanot dziesmas “Ozolam” rindām, kurās vienojās kā paši mūziķi, tā klātesošie, lai “Līvu” spēku iepītu tā zaros. 

 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)