Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Māksla mijas ar ūdeni

Māksla mijas ar ūdeni
Foto: Ruslans Šuļga
18.01.2018 20:24

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

18. janvāra pēcpusdienā bērnu un jauniešu centrā “Vaduguns” pulcējās pilna zāle ar jaunajiem māksliniekiem un viņu pedagogiem. Jaunieši bija ieradušies uz 46. Starptautiskā bērnu mākslas izstādes – konkursa “Lidice 2018” Liepājas pilsētas kārtas svinīgo apbalvošanas ceremoniju.

Šogad, gatavojot savu pieteikumu konkursam, zēni un meitenes veidoja darbus par ūdens tematiku. Šādu tēmu piedāvāja konkursa rīkotāji – UNESCO Čehijas Republikas nacionālā komisija, 2018.- 2028.gadu pasludinot par Starptautisko desmitgadi “Ūdens ilgtspējīgai attīstībai”.

Liepājas skolēniem konkurss “Lidice” nebūt nav svešs. Liepājas bērni un jaunieši jau iepriekš ir guvuši panākumus gan Latvijas mērogā, gan viņu darbi bijuši izstādīti Čehijā, Lidicē.

Konkursam tika iesniegti vairāk nekā 200 mākslas darbi, kuru autori pārstāvēja pirmsskolas izglītības iestādes, skolas, kā arī Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības. Arī mākslinieku brīvais lidojums netika ierobežots, jo dalībniekiem bija iespēja iesniegt zīmējumus un gleznojumus jebkurā tehnikā, veidojumus no māla, koka, stikla, metāla, papīra, auduma, kā arī fotogrāfijas.

Pasākumu atklāja māksliniece Irita Timbra: “Tas viss iesākās bērnudārza grupiņā, skolā, pulciņā, kur norisinājās mazās atlases.” Māksliniece atzina, ka visgrūtākais ir bijis tieši vērtēšanas process. “Tas bija smags un atbildīgs process. Labi, ka man palīdzēja kompetenta žūrija. Mēs sarauktām uzacīm žūrējām, žūrējām, līdz beigās atlasījām 40 darbiņus, kuri dosies tālāk uz otro kārtu, Rīgā. Konkursa trešā – noslēguma kārta paredzēta Čehijā.”

Māksliniece Agnese Rudzīte atzina, ka šoreiz vērtējot tika ņemts vērā autora vecumu, darba atbilstība tēmai, kompozīcija, izpildījuma kvalitāte un oriģinalitāte. Māksliniece jauniešiem novēlēja neatteikties no sava sapņa un mākslas. “Katrā darbā, ko es redzēju bija ieguldīts darbs un dvēsele. Tikai ar smagu darbu ir iespējams sasniegt savus mērķus.”

Darbu vērtēšana notika divās vecuma grupās, no 4 līdz 10 gadiem un no 11 līdz 16 gadiem. Žūrijas komisiju šogad pārstāvēja māksliniece Agnese Rudzīte, māksliniece, vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Irita Timbra un Liepājas vizuālās mākslas skolotāja, metodiskās apvienības vadītāja Guna Skabarniece.

Ikgadējā konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību, padziļināt izpratni par citu tautu mākslu, kultūru, tradīcijām.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)