Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Noskaidrota Liepājas draudzīgākā 7.klase

Noskaidrota Liepājas draudzīgākā 7.klase
Foto: Ģirts Gertsons
09.05.2016 09:05

liepajniekiem.lv

Ar “Slepeno misiju” Raiņa 6. vidusskolā piektdien, 6.maijā, noslēdzās konkurss 7. klasēm – “Draudzīgākā klase”.

Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone pastāsta, ka konkurss risinājās jau ceturto reizi visa mācību gada garumā. Pirmo vietu un vienas dienas ekskursiju jau trešo gadu pēc kārtas izcīnīja Raiņa 6. vidusskolas septītklasnieki – šogad 7.a klase ar klases audzinātāju Daigu Straupenieci.

Šogad konkursam bija pieteicies rekordliels audzēkņu skaits – 15 klases no dažādām pilsētas skolām. Gada laikā “atbirušas” četras klases.

Noslēguma pasākumu atklāja Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere un Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, novēlot skolēniem izturību un saliedētību.

Noslēguma pasākumā skolēni kopā ar savām audzinātājām piedalījās “Draudzīgākās klases slepenajā misijā”. Misiju bija sagatavojuši un vadīja Raiņa 6. vidusskolas 8.a klases jaunieši.

Katrai klasei bija jāatrod 11 kontrolpunkti kartē norādītajā secībā, katrā kontrolpunktā uzturoties ne ilgāk par trim minūtēm. Kontrolpunkti bija skolas apkaimē – pie putnu novērošanas torņa, Veco ļaužu dzīvojamās mājas, baznīcas, autoservisa, veikala un citur,  arī pašā skolā. Skolēniem vajadzēja pierādīt, cik draudzīgs un saliedēts ir klases kolektīvs – sadoties rokās un izveidot garāko “ķēdi”, draudzīgi doties kopīgā “pīļu gājienā”, kopā sadotām rokām visai klasei apskriet apkārt baznīcai utt. Klases minēja mīklas, veikalā par pārdesmit centiem iegādājās “kaut ko, kas pietiktu visiem”, kā arī starp daudzām atslēgām atrada īsto, lai atslēgtu slēdzeni. Papildus 10 punktus varēja iegūt, dodoties no viena kontrolpunkta uz otru “vagoniņā” klusējot.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 7.a klases skolnieces Beatrise Blūma un Marija Neimane portālam atzina, ka diena aizvadīta interesanti, un, lai arī nav izpildījuši pilnīgi visus uzdevumus kontrolpunktos, uzskata, ka veicies ļoti labi. Beatrise piebilda, ka, cīnoties par draudzīgākās klases titulu, iepazinuši savus klasesbiedrus, kas pievienojušies tikai šajā mācību gadā. Tas arī esot šī pasākuma galvenais ieguvums. “Viņi ar mums tagad draudzējas, agrāk tā nebija,” pārmaiņas ievērojusi arī Marija.

Klasēm arī visa mācību gada laikā bija jāveic vairāki kopīgi uzdevumi – pagājušā gada novembrī klases iesniedza Izglītības pārvaldē savu vizītkarti – video sižetu vai prezentāciju par klases kolektīvu, Ziemassvētkos bērni stāstīja par savu kopīgo dalību labdarības pasākumos, šā gada martā bija jānoorganizē tematisks klases vakars par tēmu “Mēs esam un būsim tie labākie un draudzīgākie!” ar sveicienu Liepājai dzimšanas dienā.

Draudzīgākās klases šogad piedalījās arī Vislatvijas pavasara talkā, sakopjot vairākus pilsētas objektus.

Kā atzina Raiņa 6. vidusskolas skolotāja Sigita Stefana, ja nebūtu konkursa “Draudzīgākā klase”, diez vai būtu iespējams saliedēt septītklasniekus tik daudziem kopīgiem, interesantiem pasākumiem.

2.vietu un ekskursiju uz Karostas cietumu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7.b klase (audzinātāja Līga Tālberga), 3. vietu un pikniku Ziemeļu fortos – Raiņa 6. vidusskolas 7.c klase (audzinātājas Evija Jaunzeme un Dace Knīse), 4. vietu un ekskursiju uz “Zilajiem brīnumiem” – Raiņa 6. vidusskolas 7.b  klase (audzinātājs Aivars Blūms). Visas draudzīgās klases uz “sarkanā paklāja” saņēma piemiņas veltes – “Draudzīgākos Oskarus” un Izglītības pārvaldes Pateicības rakstus.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli