Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Atraktīvi sapēdo Liepāju

Papildināts – Atraktīvi sapēdo Liepāju
Foto: Egons Zīverts
04.05.2017 17:05

liepajniekiem.lv

Šodien, 4.maijā, ar kuplu interesentu skaitu – vairāk nekā 1300 dalībniekiem – aizvadītas jau tradicionālās orientēšanās spēles komandām “Liepājas pēdas Latvijā”. Tās norisinājās sesto reizi, un var teikt, ka sacensības kļuvušas jau par mūsu pilsētas tradīciju.

Spēļu atklāšana, uz kuru pulcējās trīs kategoriju jeb pārvietošanās veidu dalībnieki – kājāmgājēji, riteņbraucēji un autobraucēji, notika pie Liepājas pilsētas domes, un to jau otro gadu pēc kārtas vadīja atraktīvais Renārs Zeltiņš, uzmundrinot sanākušos un noskaņojot pozitīvam startam.

Šajā dienā laikapstākļi lutināja, un, kā varēja novērot, komandas bija labā noskaņojumā un vairums īpaši piedomājuši pie sava vizuālā tēla, kā arī interesanti noformējuši savus transportlīdzekļus – velosipēdus vai automašīnas.

Agneta Balode un Kristīne Treguba, komandas “Ātrie braucēji” pārstāves, sacensībās bija izlēmušas startēt viskuplāk pārstāvētajā kategorijā – ar velosipēdiem. “Nē, mēs par pirmajām vietām nedomājam, mums galvenais ir piedalīties,” smaidot atzina Kristīne.

“Nedomājam arī šausmīgi skriet, jo sacensības jau nav uz ātrumu. Gribam izbaudīt,” par dalības mērķiem pastāstīja jauniete.

Viņa papildina, ka no spēlēm sagaida labas emocijas. “Piedalījos jau pirms diviem gadiem, ļoti patika. Toreiz startēju kopā ar skolas biedriem. Šogad izdomāju, ka gribu kopā ar ģimeni. Teicu, ka būs forši, centos izstāstīt kas būs jādara, un visi piekrita.”

Īpaši starp dalībniekiem vizuāli izcēlās komanda “Nedusmīgie putni”, – dalībnieki bija ietērpušies populārajos “Angry birds” varoņos, un galvenais izmantotais materiāls bija kreppapīrs. Kā pastāstīja “sarkanais putns” Iveta Heize, pie idejas par vizuālo noformējumu sākuši strādāt jau pirms divām nedēļām. “Vispirms sapratām, ko gribam, tad sākām domāt par materiāliem, sekoja lielā iepirkšanās un realizēšanas process. Mēs nepretendējam uz pirmajām vietām, gribam vispār nonākt galapunktā, jo tērpi ir apjomīgi, dažām aktivitātēm varbūt par neērtu. Mums galvenais bija, lai ir jautri, lai ir iespaidīgi mums pašiem un lai būtu ko no šīs dienas atcerēties.” Iveta smaidot atzīst, ka lietus gadījumā bijis arī rezerves plāns – piesegties ar plēvēm.

Pēc uzrunām, tai skaitā valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vēlējuma, – “lai laba diena”, un kopīga foto, sekoja tehniskā instruktāža, īsi iesildīšanās vingrojumi. Un tad jau komandu kapteiņi saņēma orientēšanās karti ar 27 kontrolpunktiem (katram dalības veidam – deviņi), un dalībnieki devās ielās. Objekti gan bija jāuzmin pēc dotās fotogrāfijas un apraksta.

Jau tradicionāli kontrolpunkti tika veidoti vietās, kurās pēdējā gada laikā tapuši jauni objekti vai pakalpojumi,

kurās iespējams saturīgi pavadīt brīvo laiku, kurās risinājušies vēsturiski nozīmīgi notikumu vai dzīvojuši sabiedrībā atzīti un populāri savas jomas profesionāļi. Dažnedažādus uzdevumus un aktivitātes šajos kontrolpunktos, tāpat kā pērn, dalībniekiem bija sagatavojusi SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC” no Rīgas, uzvarot pašvaldības izsludinātā iepirkumā.

Spēļu finišs bija Liepājas Olimpiskajā centrā, un dienas noslēgumā dalībniekiem uzstājās grupa “Gain Fast” un ielu vingrotāji ar īpašu šovu, kā arī tika apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji kopvērtējumā katrā pārvietošanās veidā. 1. vietu ieguvēji balvā saņēma biļetes uz festivālu “Summer Sound”. 2. vietas ieguvēji balvā saņēma braucienu ar kuģīti pa ostas akvatoriju, bet 3. vietas ieguvēji – Liepājas Olimpiskā centra SPA apmeklējumu visai komandai.

Kopumā orientēšanās spēlēs ”Liepājas pēdas Latvijā” šogad startēja 1307 dalībnieki. 109 kājāmgājēju komandas ar 476 dalībniekiem, 119 velobraucēju komandas ar 494 dalībniekiem un 74 autobraucēju komandas ar 337 dalībniekiem.

Organizatoru pārstāvis, Kultūras pārvaldes projektu vadītājs Ainars Ronis, skaidrojot arvien pieaugošo dalībnieku skaitu, jo arī šajā reizē tika pārsniegti iepriekšējo gadu rekordi, pieļāva: “Fenomens varētu būt tajā, ka tā ir iespēja īpašā dienā, kad svinām brīvības svētkus, būt kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem, un iepazīt Liepāju varbūt no jauna. Vēl skaits aug arī tādēļ, ka piesaistītie brīvprātīgie, redzot, kādas ir šīs spēles, nākamgad vairs negrib būt brīvprātīgie, bet gan veidot savas komandas un piedalīties.”

A.Ronis piekrīt, ka, iespējams, ar laiku būs jāskatās, vai tomēr dalībnieku skaitu neierobežot. “Katru gadu lielākais skaits ir riteņbraucēji, un, dodoties uz kontrolpunktiem, viņi mēdz ietekmēt gan satiksmi ielās, gan uz gājēju celiņiem.

Tas var būt arī ļoti riskanti, tāpēc piesaistām policiju, kas palīdz bīstamos krustojumos. Lai gan uzsveram, ka spēles nav uz ātrumu, bet gan precizitāti, atjautību, zināšanām par Latvijas vēsturi, azarts cilvēkos tik un tā parādās. Tikko arī dzirdēju, kā divas komandas izaicina viena otru, – kura finišā būs pirmā.” Taču reizē A.Ronis bilst, ka ir prieks par arvien lielo atsaucību.

Spēles tiek rīkotas ar mērķi iepazīt Liepāju vēl labāk, atceroties gan dažādus vēsturiskus notikumus, gan uzzinot par jauniem pilsētas objektiem, izveidotiem uzņēmumiem un radītiem pakalpojumiem.

Uzziņai

Orientēšanās spēļu “Liepājas pēdas Latvijā” rezultāti:

Kājāmgājēju kategorija:
1.vietā komanda “Astarieši”
2.vietā komanda “Olimpic Liepajnieken”
3.vietā komanda “Liepājas skanīgās stīgas”

Velobraucēju kategorija:
1.vietā komanda “Dzīvība ir kustībā”
2.vietā komanda “Min tie, kas var”
3.vietā komanda “Turlavieši”

Autobraucēju kategorija:
1.vietā komanda “Skandi motors ekipāža Nr.1”
2.vietā komanda “Ferma”
3.vietā komanda “Pieci vilki”

Rezultāti no spēlēm un visu kontrolpunktu uzvarētāju saraksts būs pieejams pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā Sabiedrība/ Liepājas pēdas Latvijā 2017/ Orientēšanās spēļu rezultāti.

Foto galerija

13 komentāri

2017-05-04 18:50

eh:(: zashibis, liepajnieku afisha shads pasakums nav minets!!!!!!!!!!!!!!!! Tad nafig liepajnieku admin vispar liec tadu afishu ieksha, laikam tiaki prieksh sesklidzigiem, lai tos pasakumus zinatu.............

2017-05-04 20:51

statistika: riteņbraucēji bija 135 komandas!!!!

2017-05-04 21:32

Forsi: Paldies organizetajiem. Labs pasakums. Pasi piedalijamies velobrauceju komands. 4.maija kuru ir verts atcereties. Vejona veji bija parsteigums. Super. Un burkscetaji beidziet pukstet. Dzivo dzive dzivu dzivi.

2017-05-04 21:49

4.maijs: Vai LOC pasākumā apbalvoja 4 maijā dzimušos?

2017-05-04 21:54

pērku māju: Valsts svētku laikā pilsēta pilna ar ākstiem.

2017-05-04 22:47

arī bijām: Pasākums jauks, bet...
Nesapratu Skujiņa kunga izvēli par riteņbraucēju tērpu labākajiem pasludināt nokrāsotus vienreizējos kombinezonus. Tie, kā arī visādi bitīš un kamenīšveidīgie ir katru gadu. Un vienmēr topā!!!
Man patika mīmi, mūki arī bija jautri...

2017-05-04 23:18

neitrālais: Jau kuro gadu iegust 1 vietu autobrauceji Skandi motors uzskatu ka nav godigi

2017-05-04 23:34

...2455511: Es ar nesaprotu ka tiek aprekjinati labakie atrakie ..laikam kam vairak pazistamo tajos sez tie ari izvar..uzskatu poe tas sistemas ka verte ir japiestrada ..jo cik loc runajam nevienam nav skaidrs..likas kad ar ko citi bija sliktaki par parejiem..tie kas centas tos saprotu bet parejos gan nee...varbut hronometru nesledz uz laika uzdevumiem un uzraksta ar visu tika gala 15sek nu fig zin bet pa lielam sogad uzvareja tie pasi kas pagaisgad

2017-05-04 23:52

Opelis: Skauģi taisiet savu forumu un tur variet visus aprunat,bet seit ejiet visi di...!
Paldies organizatoriem,pasākums bija ļoti labs!

2017-05-05 08:54

grobīns: paldies par pasākumu viss patika jauni pārbaudijumi, kā šaut ar loku, mest bumbu K Porzinģa laukumā uzzināt kur jauns restorāns, un ar par vēsturi

2017-05-05 12:02

SeskisU: paldies organizatoriem, super pasākums, piedalījāmies jau piekto reizi, ļoti patika. Laba un interesanta atpūta, laika pavadīšana ar draugiem! Nākamgad startējam atkal!

2017-05-06 06:51

Tur: Paldies! Super pasākums!
Gaidam nākošo pasākumu! :D

2017-05-07 10:44

anonims: Izskatās, jautri, galvenais , lai cilvēki laimīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz