Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Papildināts – Atraktīvi sapēdo Liepāju

Papildināts – Atraktīvi sapēdo Liepāju
Foto: Egons Zīverts
04.05.2017 17:05

liepajniekiem.lv

Šodien, 4.maijā, ar kuplu interesentu skaitu – vairāk nekā 1300 dalībniekiem – aizvadītas jau tradicionālās orientēšanās spēles komandām “Liepājas pēdas Latvijā”. Tās norisinājās sesto reizi, un var teikt, ka sacensības kļuvušas jau par mūsu pilsētas tradīciju.

Spēļu atklāšana, uz kuru pulcējās trīs kategoriju jeb pārvietošanās veidu dalībnieki – kājāmgājēji, riteņbraucēji un autobraucēji, notika pie Liepājas pilsētas domes, un to jau otro gadu pēc kārtas vadīja atraktīvais Renārs Zeltiņš, uzmundrinot sanākušos un noskaņojot pozitīvam startam.

Šajā dienā laikapstākļi lutināja, un, kā varēja novērot, komandas bija labā noskaņojumā un vairums īpaši piedomājuši pie sava vizuālā tēla, kā arī interesanti noformējuši savus transportlīdzekļus – velosipēdus vai automašīnas.

Agneta Balode un Kristīne Treguba, komandas “Ātrie braucēji” pārstāves, sacensībās bija izlēmušas startēt viskuplāk pārstāvētajā kategorijā – ar velosipēdiem. “Nē, mēs par pirmajām vietām nedomājam, mums galvenais ir piedalīties,” smaidot atzina Kristīne.

“Nedomājam arī šausmīgi skriet, jo sacensības jau nav uz ātrumu. Gribam izbaudīt,” par dalības mērķiem pastāstīja jauniete.

Viņa papildina, ka no spēlēm sagaida labas emocijas. “Piedalījos jau pirms diviem gadiem, ļoti patika. Toreiz startēju kopā ar skolas biedriem. Šogad izdomāju, ka gribu kopā ar ģimeni. Teicu, ka būs forši, centos izstāstīt kas būs jādara, un visi piekrita.”

Īpaši starp dalībniekiem vizuāli izcēlās komanda “Nedusmīgie putni”, – dalībnieki bija ietērpušies populārajos “Angry birds” varoņos, un galvenais izmantotais materiāls bija kreppapīrs. Kā pastāstīja “sarkanais putns” Iveta Heize, pie idejas par vizuālo noformējumu sākuši strādāt jau pirms divām nedēļām. “Vispirms sapratām, ko gribam, tad sākām domāt par materiāliem, sekoja lielā iepirkšanās un realizēšanas process. Mēs nepretendējam uz pirmajām vietām, gribam vispār nonākt galapunktā, jo tērpi ir apjomīgi, dažām aktivitātēm varbūt par neērtu. Mums galvenais bija, lai ir jautri, lai ir iespaidīgi mums pašiem un lai būtu ko no šīs dienas atcerēties.” Iveta smaidot atzīst, ka lietus gadījumā bijis arī rezerves plāns – piesegties ar plēvēm.

Pēc uzrunām, tai skaitā valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vēlējuma, – “lai laba diena”, un kopīga foto, sekoja tehniskā instruktāža, īsi iesildīšanās vingrojumi. Un tad jau komandu kapteiņi saņēma orientēšanās karti ar 27 kontrolpunktiem (katram dalības veidam – deviņi), un dalībnieki devās ielās. Objekti gan bija jāuzmin pēc dotās fotogrāfijas un apraksta.

Jau tradicionāli kontrolpunkti tika veidoti vietās, kurās pēdējā gada laikā tapuši jauni objekti vai pakalpojumi,

kurās iespējams saturīgi pavadīt brīvo laiku, kurās risinājušies vēsturiski nozīmīgi notikumu vai dzīvojuši sabiedrībā atzīti un populāri savas jomas profesionāļi. Dažnedažādus uzdevumus un aktivitātes šajos kontrolpunktos, tāpat kā pērn, dalībniekiem bija sagatavojusi SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC” no Rīgas, uzvarot pašvaldības izsludinātā iepirkumā.

Spēļu finišs bija Liepājas Olimpiskajā centrā, un dienas noslēgumā dalībniekiem uzstājās grupa “Gain Fast” un ielu vingrotāji ar īpašu šovu, kā arī tika apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji kopvērtējumā katrā pārvietošanās veidā. 1. vietu ieguvēji balvā saņēma biļetes uz festivālu “Summer Sound”. 2. vietas ieguvēji balvā saņēma braucienu ar kuģīti pa ostas akvatoriju, bet 3. vietas ieguvēji – Liepājas Olimpiskā centra SPA apmeklējumu visai komandai.

Kopumā orientēšanās spēlēs ”Liepājas pēdas Latvijā” šogad startēja 1307 dalībnieki. 109 kājāmgājēju komandas ar 476 dalībniekiem, 119 velobraucēju komandas ar 494 dalībniekiem un 74 autobraucēju komandas ar 337 dalībniekiem.

Organizatoru pārstāvis, Kultūras pārvaldes projektu vadītājs Ainars Ronis, skaidrojot arvien pieaugošo dalībnieku skaitu, jo arī šajā reizē tika pārsniegti iepriekšējo gadu rekordi, pieļāva: “Fenomens varētu būt tajā, ka tā ir iespēja īpašā dienā, kad svinām brīvības svētkus, būt kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem, un iepazīt Liepāju varbūt no jauna. Vēl skaits aug arī tādēļ, ka piesaistītie brīvprātīgie, redzot, kādas ir šīs spēles, nākamgad vairs negrib būt brīvprātīgie, bet gan veidot savas komandas un piedalīties.”

A.Ronis piekrīt, ka, iespējams, ar laiku būs jāskatās, vai tomēr dalībnieku skaitu neierobežot. “Katru gadu lielākais skaits ir riteņbraucēji, un, dodoties uz kontrolpunktiem, viņi mēdz ietekmēt gan satiksmi ielās, gan uz gājēju celiņiem.

Tas var būt arī ļoti riskanti, tāpēc piesaistām policiju, kas palīdz bīstamos krustojumos. Lai gan uzsveram, ka spēles nav uz ātrumu, bet gan precizitāti, atjautību, zināšanām par Latvijas vēsturi, azarts cilvēkos tik un tā parādās. Tikko arī dzirdēju, kā divas komandas izaicina viena otru, – kura finišā būs pirmā.” Taču reizē A.Ronis bilst, ka ir prieks par arvien lielo atsaucību.

Spēles tiek rīkotas ar mērķi iepazīt Liepāju vēl labāk, atceroties gan dažādus vēsturiskus notikumus, gan uzzinot par jauniem pilsētas objektiem, izveidotiem uzņēmumiem un radītiem pakalpojumiem.

Uzziņai

Orientēšanās spēļu “Liepājas pēdas Latvijā” rezultāti:

Kājāmgājēju kategorija:
1.vietā komanda “Astarieši”
2.vietā komanda “Olimpic Liepajnieken”
3.vietā komanda “Liepājas skanīgās stīgas”

Velobraucēju kategorija:
1.vietā komanda “Dzīvība ir kustībā”
2.vietā komanda “Min tie, kas var”
3.vietā komanda “Turlavieši”

Autobraucēju kategorija:
1.vietā komanda “Skandi motors ekipāža Nr.1”
2.vietā komanda “Ferma”
3.vietā komanda “Pieci vilki”

Rezultāti no spēlēm un visu kontrolpunktu uzvarētāju saraksts būs pieejams pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā Sabiedrība/ Liepājas pēdas Latvijā 2017/ Orientēšanās spēļu rezultāti.

Foto galerija

13 komentāri

2017-05-04 18:50

eh:(: zashibis, liepajnieku afisha shads pasakums nav minets!!!!!!!!!!!!!!!! Tad nafig liepajnieku admin vispar liec tadu afishu ieksha, laikam tiaki prieksh sesklidzigiem, lai tos pasakumus zinatu.............

2017-05-04 20:51

statistika: riteņbraucēji bija 135 komandas!!!!

2017-05-04 21:32

Forsi: Paldies organizetajiem. Labs pasakums. Pasi piedalijamies velobrauceju komands. 4.maija kuru ir verts atcereties. Vejona veji bija parsteigums. Super. Un burkscetaji beidziet pukstet. Dzivo dzive dzivu dzivi.

2017-05-04 21:49

4.maijs: Vai LOC pasākumā apbalvoja 4 maijā dzimušos?

2017-05-04 21:54

pērku māju: Valsts svētku laikā pilsēta pilna ar ākstiem.

2017-05-04 22:47

arī bijām: Pasākums jauks, bet...
Nesapratu Skujiņa kunga izvēli par riteņbraucēju tērpu labākajiem pasludināt nokrāsotus vienreizējos kombinezonus. Tie, kā arī visādi bitīš un kamenīšveidīgie ir katru gadu. Un vienmēr topā!!!
Man patika mīmi, mūki arī bija jautri...

2017-05-04 23:18

neitrālais: Jau kuro gadu iegust 1 vietu autobrauceji Skandi motors uzskatu ka nav godigi

2017-05-04 23:34

...2455511: Es ar nesaprotu ka tiek aprekjinati labakie atrakie ..laikam kam vairak pazistamo tajos sez tie ari izvar..uzskatu poe tas sistemas ka verte ir japiestrada ..jo cik loc runajam nevienam nav skaidrs..likas kad ar ko citi bija sliktaki par parejiem..tie kas centas tos saprotu bet parejos gan nee...varbut hronometru nesledz uz laika uzdevumiem un uzraksta ar visu tika gala 15sek nu fig zin bet pa lielam sogad uzvareja tie pasi kas pagaisgad

2017-05-04 23:52

Opelis: Skauģi taisiet savu forumu un tur variet visus aprunat,bet seit ejiet visi di...!
Paldies organizatoriem,pasākums bija ļoti labs!

2017-05-05 08:54

grobīns: paldies par pasākumu viss patika jauni pārbaudijumi, kā šaut ar loku, mest bumbu K Porzinģa laukumā uzzināt kur jauns restorāns, un ar par vēsturi

2017-05-05 12:02

SeskisU: paldies organizatoriem, super pasākums, piedalījāmies jau piekto reizi, ļoti patika. Laba un interesanta atpūta, laika pavadīšana ar draugiem! Nākamgad startējam atkal!

2017-05-06 06:51

Tur: Paldies! Super pasākums!
Gaidam nākošo pasākumu! :D

2017-05-07 10:44

anonims: Izskatās, jautri, galvenais , lai cilvēki laimīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli