Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Papildināts – Beberliņos aizvadītas Latvijas atklātās kuģu modeļu sacensības

Papildināts – Beberliņos aizvadītas Latvijas atklātās kuģu modeļu sacensības
Foto: Ruslans Šuļga
13.05.2017 11:52

liepajniekiem.lv

Sestdien, 13.maij, Beberliņos norisinājās Latvijas atklātās kuģu modeļu sacensības “Liepaja Cup 2017”. Tajā piedalījās 43 dalībnieki dažādās vecuma grupās – bērnu, jauniešu un senioru.

Kā skaidroja organizators, Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs, sacensības rīkotas, lai popularizētu skolēnu tehnisko jaunradi. Ir svarīgas, jo sevī ietver ļoti daudz – disciplīnu, attieksmi, kvalitāti, tehnisko jaunradi, rūpību, elektroniku un sacensību garu.

Sacensības notika septiņās dažādās klasēs: “EX-600e”, “EH-600”, “EK-600”, “Fle-1”, “ECO mini Standart”, “Eco mini Expert”, “Eco mini Team”. Liepājā bija sabraukušas komandas no visas Latvijas. 

LBJC struktūrvienības ”Laumiņa” vadītāja Indra Bunka pastāstīja, ka sacensības ir ilggadējs pasākums – pati spēj saskaitīt 16 gadus, kurus piedalās organizēšanā, taču atminas, ka sacensības notikušas arī pirms tam. Norises vieta mainījusies vairākkārt, taču Beberliņos kuģu modeļi sacentās pirmo reizi. Iepriekš sacensības notikušas Tirdzniecības kanālā, Pērkones kanālā un pat Gulbju dīķītī.

Beberliņi izvēlēti tādēļ, lai arī cilvēki no malas varētu vērot šīs sacensības, jo, piemēram, Pērkones kanālā sacensību vieta nav bijusi ērti pieejama skatītājiem.

Sestdien ūdenstilpes malā pulcējās arī atbalstītāji, kas priecājās par patīkamajiem laikapstākļiem. Viņi atzina, ka šādas sacensības ir lielisks veids, kā bērniem iemācīt tehniski darboties un pēc tam savu darbu salīdzināt ar citiem. Bērni bija ne vien strādājuši pie kuģu tehniskā stāvokļa, bet arī pie vizuālā noformējuma un interesantiem kuģu nosaukumiem.

Visu sacensību laiku pie krasta atradās laiva, ko nepieciešamības gadījumā izmantot, jo katru gadu ir kāds kuģis, kas saviem spēkiem izkļūt no ūdens nespēj. I.Bunka pastāstīja, ka ir

bijuši gadījumi, kad dalībnieku kuģi nogrimuši un palīgā steigušies pat glābēji un ūdenslīdēji, lai tos izvilktu no dzelmes, jo šo kuģu tapšanā ieguldīts gan smags darbs, gan nauda.

Skolotāji ir lieli kuģu modeļu entuziasti, tādēļ bieži arī paši piedalās senioru grupu sacensībās. Pasākuma galvenais organizators un tiesnesis ir LBJC struktūrvienības ”Laumiņa” kuģu modelisma Pāvels Ivanovs, viņš smagi strādā, lai noorganizētu sacensības pēc visiem kritērijiem. Kaut arī gadu laikā sacensību noteikumi mainās, trašu izmēri un formas būtiski nemainās, lai visās pilsētās būtu iespējams trenēties pēc viena standarta.

Kuģu modeļu sacensības tiek organizētas ar mērķi attīstīt bērnu un jauniešu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas, kā arī profesionāli novērtēt bērnu un jauniešu prasmes un iemaņas. Pasākuma dalībnieki tika vērtēti saskaņā ar Latvijas kuģu modeļu sporta federācijas noteikumiem.

Uzziņai

Rezultāti:

Grupa F1E

1. vieta Jānis Grīnbergs – Valmieras JC “Vinda”
2. vieta Kristaps Vilciņš – BJC Kurzeme
3. vieta Ilmārs Lasis – BJC Kurzeme

Grupa EX-600e

1. vieta Dominika Sikorska – RJTC
2. vieta Daņiils Galčuks – Liepājas BJC
3. vieta Roberts Rihards Purmalis – Valmieras JC “Vinda”

Grupa EH-600

1. vieta Sandis Rabčuks – Liepājas BJC
2. vieta Teodors Sikorskis – RJTC
3. vieta Daņiils Galčuks – Liepājas BJC

Grupa EK-600

1. vieta Sandis Rabčuks – Liepājas BJC
2. vieta Roberts Kupčs – Liepājas BJC
3. vieta Gatis Bubieris – Liepājas BJC

Eco mini Standart

1. vieta Daiva Simona Bloma – RJTC
2. vieta Dmitrijs Maksajs – Annas 2
3. vieta Maksims Suvorovs – Annas 2

Eco mini Expert juniori

1. vieta Aleksandrs Petunovs – Annas 2
2. vieta Daiva Simona Bloma – RJTC
3. vieta Kristians Bricis – “Babite Team”

Eco mini Expert sen.

1. vieta Ilmārs Lasis – BJC Kurzeme
2. vieta Edgars Ozols – BJC Kurzeme
3. vieta BJC Kurzeme Kristaps Vilciņš

Eco Team

1.vieta BJC “KURZEME”
Kristaps Vilciņš
Edgars Ozols
Ilmārs Lasis

2.vieta VJC “VINDA”
Jānis Grīnbergs
Krists Rullis

3.vieta “Babite Team”
Edgars Korsaks-Mills
Uldis Korsaks-Mills
Arveds Bricis

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli