Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Papildināts – Iepin ķīmiju mākslā

Papildināts – Iepin ķīmiju mākslā
Foto: Ruslans Šuļga
21.01.2019 16:55

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas Olimpiskā centra (LOC) foajē tika atklāta izstāde ar darbiem, kurus Liepājas bērni veidojuši 47. starptautiskajam bērnu mākslas konkursam “Lidice 2019”. Tā tēma šogad bija “Ķīmija” par godu 150 gadiem, kas apritējuši, kopš Dmitrijs Mendeļejevs izveidoja ķīmisko elementu periodisko tabulu. No teju diviem simtiem iesniegto liepājnieku darbu 34 tika izvirzīti konkursa Latvijas kārtai.

Lai arī izvēlētā tēma sākotnēji varētu šķist šaura un daudziem neizprotama, ķīmiju tomēr var apspēlēt visdažādākajos veidos, sevišķi veidojot mākslas darbus. Bērni ķīmiju bija saskatījuši salūtā, ugunī, ikdienas produktos, piemēram, lūpu krāsā un nagu lakā, senatnē un mūsdienās. Tāpat netrūka skolēnu interpretācijas par ķīmiķiem.

“Padarīts liels darbs, to arī tagad varam redzēt, izvietotu pie sienām. Atlasīti nozīmīgākie, izteiksmīgākie un tēmai atbilstošākie darbi. Jāsaka, ka tie ir tiešām ļoti radoši, ar labu kompozīcijas, telpas un krāsu izjūtu. Bērnu darbos var redzēt vēlmi radīt, var redzēt to dzirksteli, kas cilvēku vada mākslā,” uzsvēra viena no darbu vērtēšanas žūrijas loceklēm, māksliniece un Liepājas Universitātes pasniedzēja Gunta Krastiņa.

Žūrija, kurā bija G. Krastiņa, mākslinieks un Liepājas Universitātes pasniedzējs Herberts Erbss un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Irita Timbra, visus 198 iesniegtos darbus rūpīgi novērtēja, lai izvēlētos labākos LOC izstādei, kas būs apskatāma līdz 21. februārim, kā arī tos, kas ceļos uz Rīgu, lai mērotos spēkiem ar visas Latvijas jauno mākslinieku veikumiem. Finālistu darbi LOC foajē apskatāmi vien fotogrāfijās, jo oriģināli jau sagatavoti nosūtīšanai uz galvaspilsētu.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli