Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pasaulslavenā šova “X faktors” atlases nedēļu uzsāk Liepājā

Pasaulslavenā šova “X faktors” atlases nedēļu uzsāk Liepājā
Foto: Ģirts Gertsons
09.05.2017 07:11

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Pirmdien Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās pasaulslavenā šova “X faktors” atlase, un tajā piedalījās 48 dalībnieki – dažāda vecuma un ieradušies no Talsiem, Saldus, Ventspils, Jūrkalnes un pat Rīgas. Atlases šovam notiks no 8. līdz 13. maijam visā Latvijā.

Katram dalībniekam bija jāizpilda dziesma pēc savas izvēles, kā arī jābūt gatavam nodziedāt kādu dziesmu pēc žūrijas lūguma un atbildēt uz jautājumiem par savu pieredzi un muzikālajām iecerēm.

Dziesmu izvēle bija dažāda – sākot no tautasdziesmām un oriģināldziesmām, beidzot ar Ziemassvētku kompozīcijām.

Arī dziesmu pavadījums dalībniekiem atšķīrās – dziesmas tika dziedātas ar fonogrammu, ģitāru, akapella un pat ukuleles pavadījumu. Daudzi savu dziedātprasmi un instrumentspēli bija apguvuši pašmācības ceļā.

Dalībniekus vērtēja žūrija – Maija Sējāne, Elīna Jēkabsone, Guntars Gulbiņš un Markus Riva, kurš arī būs gaidāmā populārā muzikālā realitātes šova ”X Faktors” vadītājs kanālā TV3. M.Riva atbalstīs un iedrošinās potenciālos šova dalībniekus, jo tieši tas esot nepieciešams pirms došanās uz lielās skatuves.

M.Riva ir ”X Faktora” cienītājs, tāpēc jo īpaši viņam prieks, ka šovs beidzot tiks realizēts Latvijā: ”Man ir liels pagodinājums būt par vadītāju šovam, kam esmu sekojis līdzi daudzu gadu garumā, īpaši, Lielbritānijas, Amerikas un pēdējos gados arī Ukrainas versijai. No visiem pasaules dziedāšanas šoviem tieši ”X Faktors” ir pats interesantākais pēc savas koncepcijas un, manuprāt, skatītājiem būs ļoti interesanti vērot, kā tas viss notiks pie mums, Latvijā. Prieks būt daļai no šī, varētu pat teikt, vēsturiskā notikuma, jo, kas zina, kādus talantus mēs atklāsim – tas varētu būt jauns mākslinieku vilnis Latvijas popmūzikā!”

Žūrijas locekle E.Jēkabsone atzina, – kaut arī iepriekš Latvijā bijuši dažādi talantu šovi, šādu atsaucību nav guvis vēl neviens. G.Gulbiņš to skaidroja ar to, ka pēdējo četru gadu laikā Latvijā nav bijis talantu šovu, tādēļ jaunie talanti izmanto šo iespēju piedalīties. Viņš uzskata, ka šo četru gadu laikā jau ir izaugusi jauna talantu paaudze.

Liepājā atlase ilga piecas stundas. Nogurums bija manāms gan žūrijas, gan dalībnieku vidū.

Dalībnieki, gaidot savu kārtu, mēģināja savus priekšnesumus, taču citi spēlēja kārtis. Satraukums bija pārņēmis lielāko daļu sanākušo, taču papildus spriedzi deva arī žūrijas jautājumi, kas dažubrīd bija visai neparasti. Piemēram, G.Gulbiņš vēlējās uzzināt, kā kāda dalībniece reaģētu, ja viņai tiktu paziņots, ka labāk būtu nedziedāt, taču citai tika vaicāts, vai viņa spētu ”iemaukt” konkurentiem.

Pēc atlases žūrija atzina, ka gala lēmumu pieņemt būs ļoti grūti, jo kopā šīs nedēļas laikā nāksies noklausīties vairāk nekā 1000 dalībnieku, starp kuriem būs daudz talantīgo.

G.Gulbiņš norādīja, ka žūrija vērtē ne vien dziedājumu, bet visu stāstu – kā dalībnieks nonācis līdz mūzikai un vai spēj pārsteigt, jo tieši to viņi atlasē meklējot. Pilnībā nesagatavotu dalībnieku nav bijis, taču aptuveni desmit dalībnieki ar savu lielisko sniegumu žūrijai īpaši palikuši atmiņā.

Kaut arī citu valstu ”X faktors” atlasēs žūrija ir ļoti barga, Latvijas atlašu dalībniekiem nav pamata satraukumam, jo žūrijas locekļi gan iedrošina, gan palīdz dalībniekiem dot labāko sniegumu. G. Gulbiņš stāstīja: ”Mēs šos dalībniekus satiekam pirmoreiz, taču, ja kādam nevajadzētu dziedāt, mēs viņam to noteikti pateiktu, jo tas būtu tikai pieklājīgi.”

Katrs dalībnieks bija gatavojies atlasei citādi. Gregors Jānis Mažis no Liepājas par atlasi uzzinājis tikai pusstundu pirms tās sākuma, kafejnīcā dzerot kafiju, un uzreiz izlēmis piedalīties.

Daudzi dalībnieki nebija pārliecināti par savām spējām muzicēt, tādēļ viņus pieteica draugi vai tuvinieki. Citi ar muzicēšanu ikdienā pelna naudu, spēlējot grupās vai mācot mūziku bērniem, taču visiem dalībniekiem mūzika ir sirdslieta, tādēļ ikviens ar nepacietību gaidīs rezultātus, kas tiks uzzināti, noslēdzoties visām atlasēm.

Kā varēja novērot, starp dalībniekiem bija jau pazīstamas “sejas”, piemēram, pieredzējušie mūziķi Edijs Šnipke un Agnese Kuplēna, kā arī Matīss Pavītols, Normunds Karpičs un Kristaps Šēnbergs.

”X Faktors” ir muzikālais realitātes šovs, kura mērķis ir attīstīt jaunus dziedošos talantus. Skatītājiem tā ir muzikāla izklaide un iespēja just līdzi saviem favorītiem, savukārt mūziķiem – pieredzējušu nozares profesionāļu vadībā attīstīt sevi un iegūt klausītāju atzinību, mīlestību un, iespējams, biļeti veiksmīgai mūziķa karjerai. Pasaules pieredze rāda, ka ”X Faktora” dalībnieki pēc šova gūst panākumus un viņu dziesmas nokļūst topu virsotnēs, kļūstot par pārdotākajiem ierakstiem. Šovs TV ekrānos būs redzams kanālā TV3 rudenī.

Foto galerija

21 komentāri

2017-05-09 07:19

Konis: Cik zinu, tad pasaules līmeņa Xfaktorā atlasa ne jau tikai gados jaunos, bet gan pa īstam talantīgos. Tur arī onkas un mājsaimnieces ar stāžu ir iekarojušas publiku un kļuvuši par zvaigznēm!

2017-05-09 07:43

Ukulele: Vai Renārs Kaupers arī piedalījās ar savu slēpto dziedāšanas talantu?

2017-05-09 08:41

Mogo: Vosticamak atkal bus ka parast talantu sovs kautkads. Musejie jau nemak neko tieaam smuki un interesanti uztaisit. Nebrinisos ka puse no dalibniekiem pat nemaces dziedat.

2017-05-09 08:58

anonims: Lai tik dzied, interesanti.

2017-05-09 09:08

zoja: Kāpēc gan ne ? Varbūt tiešām kāds talants parādīsies un izsitīsies tautās !

2017-05-09 10:50

redzu: Kuplēna nu gan visur bāžas kā korķis. Kā nesaprot, ka balss nav pievilcīga. Tādā konkursā vajadzīgas jaunas, nedzirdētas un spēcīgas balsis, ne jau apnikušās, neko nesasniegušās, no vietējiem lētajiem krogiem.

2017-05-09 11:13

pistacija: ta malaletku baurosana un tie mikstie ar gitaram man lidz brosai.visi dzied un trinkskina tas nav nekas kad kads to sajegs

2017-05-09 11:42

Fuk: Jus vispar paskataties uz tam bildēm , ko jus publicejat? Dazas simpatiskas meitenes , bet bildes , ka neprofesionalam fotografam , kur dazi izskatas nodzerusies un pretigi. Fuj

2017-05-09 12:07

Sibilla: Jā, Gertsons māk pat smukiem cilvēkiem izskatīties briesmīgi. Kārtējās neprofesionālās bildes. Es personīgi, kā redzu viņu ar kameru, tā slepjos.

2017-05-09 12:12

Paula.: Fotogrāfijas tiešām nav labas. Vai tiešām citu fotogrāfu Liepājā nav vai arī liepjaniekiem.lv tiešām šķiet, ka šis fotogrāfs ir labs? Visos pasākumos Gertsons skraida, bet kvalitāte bildēm nekāda.Drausmas. Lūdzu meklējiet kādu citu.

2017-05-09 12:31

žel gan: Tikai 48 dalibnieki un tikai 5 stundas.

2017-05-09 12:39

Deja vu: ... pat no Rīgas.
Liepājniekiem brends vai zīmols - ja Rīga, tad cool ? Tā kā tādi lauķi ,

2017-05-09 12:40

@: Nu mīljie-apdomaajieties,ko Juus darat?!!Fotograafijaas jaunas meitenes-nu kur var ienaakt praataa,tik neveiksmiigas bildes publiceet??Dalja no vinjaam veel maacaas,apmeklee skolu...uz ko ejat??Visur tiek tiek apspriests,ka pusaudzhi savaa starpaa nezheeliigi..vai patieshaam meerkjis,lai meitenes tiktu apsmietas par neveiksmiigaam fotograafijaam..
Tad labak,ielikt vienu vai divas labas bildes,nevis kvantumu neveiksmiigu..

2017-05-09 14:19

Sprixxx: Kur tad Viktors ar pulksteņiem?

2017-05-09 15:02

kauns: Tas jau nebūs Šnipke, ja kautkur neizleks,tā kā tāds zīdainis!!!!!!!!!!!!!!

2017-05-09 16:31

to kauns: kādu tādu vajag, lai uzsit smieklu. Un kur tad vokālists Silscērps?

2017-05-09 18:35

ienadzis: Ja cilvēks izskatās nebaudāmi, neviens fotogrāfs to par skaistu nepataisīs. Uz šādām bildēm tak fotošopu neliek. Ja bērneļi ir tik traumatiski, tad nav ko līst uz skatuves, ka nesāk vēl valodu raustīt. Tad labāk jāsēž pie memmes.

2017-05-09 18:44

saulesfans: Hej ,hej!!!!
Vai fenomenāli "talantīgie" Saulesbērni,jau uzstājās?!?!?!

2017-05-09 19:05

Rih: Markus Riviņš nu noteikti istais cilveks, kurs jāliek žūrijā

2017-05-11 08:22

nu ja: Tam, kas te aizstāv fotogrāfu - vai tad tie cilvēki arī slīpumā stāvēja? Kā it kā profesionāls fotogrāfs var ievietot greizas bildes? Viņš pēc principa - kādas sanāca tāda labas? Tādas bildes parasti ir amatieriem, ne cilvēkiem kas saņem par to naudu!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz