Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pirmais Klusuma festivāls norit mierīgi un brīvi

Pirmais Klusuma festivāls norit mierīgi un brīvi
17.08.2019 15:04

Ģirts Gertsons

Dienvidu fortos vakar un šodien, 17. augustā, notiek pirmais Klusuma festivāls. Tā rīkotāji atzinuši šo aizsargājamo piekrastes teritoriju par īpaši radītu vietu, lai cilvēki tur paietu malā no ikdienas pienākumiem un darbiem. Festivāla mērķis ir apstāties un mierīgi atpūsties, lai atjaunotos. “Ir ļoti daudz ko darīt, ir brīvības sajūta, ka katrs var darīt to, ko vēlas,” saka festivāla apmeklētāja Iveta no Rīgas. “Ticu, ka cilvēki, kas festivālu pieredzējuši šogad, būs ļoti kaislīgi draugu aicinātāji šurp arī nākamgad”, atzīmē viens no Klusuma festivāla mūziķiem Shipsea.

Piemērots ģimenei

Festivāla teritorija ir ļoti plaša, cilvēkiem ir iespēja justies netraucētiem, novēroja portāls liepājniekiem.lv. Katrs var izvēlēties sev nodarbes – iesaistīties radošajās darbnīcās, meditācijās, gleznot, izbaudīt dažādus rituālus. Lielā skatuve uzslieta pļavā, koki tur veido dabīgu fonu. Publika koncertos ir relaksēta, cilvēki sēž vai guļ uz līdzpaņemtajiem krēsliem vai plediem. Mazā dzejas un mūzikas skatuve ieslēpta priežu mežā, tur valda intīmāka atmosfēra. Plaša vieta atvēlēta telšu pilsētiņai. Tumsā visu izgaismo 500 svecītes. Festivāla teritorijā visur ir norādes, kas palīdz orientēties, kā arī atgādinājumi būt klātesošiem šeit un tagad, izmantot šo laiku, lai pabūtu mierīgi klusumā ar sevi. Festivāla apmeklētāji ir aicināti neizmantot mobilos telefonus un nelietot apreibinošas vielas. Kā novērojis portāls, šeit nav iereibušu un skaļu cilvēku. Arī Liepājas pilsētas pašvaldības policijas darbinieki sestdienas rītā atzina, ka tik mierīgu festivālu neesot pieredzējuši.

Iveta ar ģimeni atbraukuši no Rīgas un saka, ka jūtoties ļoti labi: “Klusuma festivāls mūs uzrunāja, bet īsti nevarējām prognozēt, kā būs un kā cilvēki to visu uztvers. Pēc pirmās dienas saku, ka fantastisks pasākums un cilvēku attieksme pret to, kā arī fantastisks laiks. Ceru, ka rīkotāji nebūs ekonomiski mīnusos, lai nākamgad viņi atkal rīkotu. Jo izmaksas ir lielas, bet cilvēku, man liekas, nav tik daudz, kā organizatori prognozēja. Novēlu viņiem nemest plinti krūmos, jo cilvēki nākamgad būs jau apjautuši, kas ir šis festivāls. Man liekas, mākslinieki arī īsti neapjauta. Ja Klusuma festivālā lūdz aplaudēt, tas tā īsti nav… Domāju, nākamgad viņiem arī būs jau vienkāršāk.” Braukt uz Liepāju ierosinājusi meita Evita: “Es pamanīju reklāmu feisbukā un nodomāju, ka šis ir ļoti labs festivāls, kurp iet ar ģimeni. Viens ir, kas tu ej ar draugiem, ar jauniešiem, bet šeit ir citāda publika, viss mierīgi. Piedāvāju vecākiem, viņiem ideja patika.”

Ģimene uzspēlējusi vienu galda spēli, un arī citi sapratuši, ka to var ņemt un spēlēt. “Vēl esam drusciņ stereotipos, nav vēl pilnīga tā brīvības sajūta, kas ir sevī jāaudzina,” atzīst Iveta. “Visfascinējošākais brīdis bija vakar vakarā, kad aizgājām tur, kur varēja gleznot. Deg lampiņas, cilvēki iet un saprot, ka naktī mežā var gleznot! No māksliniekiem mums vislabāk patika Inese Galante.” 

Kāzu dienas otrais rīts

“Jūtamies mierīgi un klusi,” saka Agnese, Uģis un Mārtiņš, kuri atbraukuši no Cēsīm. “Ierosināju es,” atklāj Agnese. “Gaidu mazo, gribas šovasar festivālu, bet nevaru neko skaļu atļauties. Šis likās labs variants – var kaut kur aizbraukt, bet nav tie skaļie basi un mūzika.” Par Ralfu Eilandu un Shipsea, kuru uzstāšanos noklausījušies, Uģis saka:

“Nav tās ierastās mūzikas, ko viņi izpilda, ir kaut kas citāds, mierīgāks, citas aranžijas. Arī Ainars Mielavs šorīt bija ļoti labs. Esam apmierināti, ka atbraucām.”

Savu dzeju festivālā lasīja liepājniece Linda Skranda. “Par piedalīšanos mazliet bija veselīgais uztraukums,” viņa atzīst, taču pēc uzstāšanās jūtoties labi. “Te ir forši, manuprāt, nav nodalījuma “publika un es”, visi ir kopā. Man likās, šis ir festivāls, kur dzeja piestāv. Tā ir arī veselīga pārbaude – vai mani paņems? Kad teica jā, ka iederas, tad ļoti gaidīju,” pastāsta Linda.  

Sestdien lielo skatuvi jau no rīta atklāja Ainars Mielavs. “Savu mūžu tā nav bijis – tik agri no rīta dziedāt festivālā,” viņš smejas. “Nekāda vaina. Kad šeit ierados, bija sajūta, ka ir kāzu dienas otrais rīts – zāle nomīdīta, neviens vēl nav pamodies. Viss kluss un mierīgs. Man jau liekas, ka šis festivāls iedzīvosies un kļūs par tradīciju. Vieta ir neapdzīvota. Ja nopļauj zāli, izrādās, ir skaisti, tepat ir jūra. Lai veicas organizētājiem un lai Liepājas dome turpina atbalstīt,” novēl mūziķis.

Publikai viņš pavēstīja, ka pēc gada svinēs 60 gadu jubileju, lai arī tik vecs nejūtoties.  

“Es noteikti ļoti gribētu savu jubilejas koncertu Liepājā. Vienīgais – es ceru, ka man izdosies piepulcēt to “Lielo dzintaru”. Lai liepājnieki piedod sarkasmu, bet, cik esmu novērojis, “Lielais dzintars” uz estrādes mūziku ir pilns tikai tad, ja uzstājas kāds no liepājniekiem. Tur tā lieta, ka es jau gandrīz tikai liepājnieks. Vecāki no Liepājas, dzimis Rīgā. Liepājā man vairs neviena nav palicis, visi radi miruši, bet es vienmēr ar prieku atgriežos, jo Liepāja, manuprāt, ir viena no skaistākajām Latvijā. Katra bērnības vasara man šeit pagāja, un tās atmiņas ir neizdzēšamas,” pastāsta A. Mielavs.

Saule un nirvāna

Inese Galante pirmā kāpa uz skatuves piektdien, uzstājās kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju, kuram vēja dēļ nācās līmēt notis pie sintezatora. Tikko beidzies viņas rīkotais tradicionālais festivāls Jūrmalā “Summertime – aicina Inese Galante”. “Tas viss man bija negaidīti. Man likās, ļoti dīvaini un ļoti intīmi. Saule acīs, tāda sajūta, ka vasara atvadās. Ar saulesbrillēm vēl nekad nebija nācies dziedāt. Cilvēki vienkārši sēž zālē, viens otrs apgūlies. Cilvēki nāk un nāk. Apkārt koki. Tāda nirvāna,” savu uzstāšanos raksturo lieliskās soprāna balss īpašniece. Tāda festivāla viņas mūžā nesot bijis, lai gan ir bijušas skatuves brīvā dabā vai pilsdrupās. “Te viss bija tik klusi, sirsnīgi. Negribējās skaļi runāt un lēkāt, gribējās visus apmīļot, apkampt un pieskarties tā ļoti maigi pie sirds un dvēseles un noglaudīt vaigu. Gribas, lai jums šeit veicas, lai cilvēki pamazām atkostu, kas šis ir, un nāktu uz festivālu, lai būtu visas pļavas pārpildītas. Jo visi cilvēki meklē piekto stūri, kur varētu mīļi un draudzīgi izsprukt no ikdienas un no tādas brutālas sadzīves. Šis ir īstais punkts, moments un vieta. Gribētu, lai šī būtu Meka, uz kurieni cilvēki nāktu un sauktu savus tuviniekus un draugus. Tādu momentu mūsu dzīvē daudz nav,” atzīst dziedātāja. Viņa labprāt gribētu atgriezties Klusuma festivālā citugad: “Jo nu saprotu, kas tas ir un kāpēc, saprotu, ka papēži te nav vajadzīgi un visi tie šiki-miki, – to var atstāt mājās.”

Shipsea jeb Jānis Šipkēvics norāda, ka jau pēc festivāla pieteikuma un sarunām ar rīkotājiem viņa šķitis, ka tas nav tāds darbiņš, ko kāds dara, bet sirsnīga kaislība, sapnis, ko grib īstenot: “Kad to jūti, tas atspoguļojas arī pārējā – visi ir vienoti, saistīti un izpalīdzīgi. Jutām arī saikni ar publiku, tā bija miera pilna un dziļa saikne, tur nebija nekādas ārišķības, ne arī vēlmes un vajadzības radīt kādu sajūtu, kuras šeit nebūtu. Bija svarīgāk saglabāt un atklāt to, kāda gaisotne šeit vienkārši ir, staro no šīs zemītes, no gaisa, no dabas, no gadalaika un dievišķa vakara, kas bija apveltīts ar patīkamiem laika apstākļiem un laika vārdu visplašākajā nozīmē. Tas bija laiks-bezlaiks. Tas tiešām te apstājas. Un tāda sava sajūta, drošības saliņa, ka viss ir ideāli.”

Mūziķis esot spēlējis diezgan daudz, bet pirmo reizi redzējis šādu festivāla koncepciju. “Teicu, ka rīkotāji ir drosmīgi, jo viņi iet neiemītu taciņu, iet savu ceļu. Šādi soļi uzņem apgriezienus kā sniega bumba, pakāpeniski. Tas ir kas tāds, ko nevari izstāstīt pirms tam, tu to radi vai mēģini nosargāt. Tas ir kas tāds, ko mēs principā katrs ikdienā sev nēsājam līdzi – miera sajūta, kuru dažādi apstākļi vienmēr notraucē. Festivāls grib saglabāt, nevis iztraucēt tevi no miera, kas tev ir dots no piedzimšanas, kad esi mazs bēbītis un nezini, par ko tev jāuztraucas. Šī ir vieta, kurā atcerēties, kas tu esi un kāpēc tu esi laimīgs būt dzīvs,” priecājas Shipsea.

Klusuma festivālā šodien vēl muzicē Ieva Akuratere, Sergejs Jēgers, Kaspars Zemītis, Gunars Meijers, Kārlis Kazāks, Jānis Stībelis. “Triana Park” un Arstarulsmirus

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz