Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Ritma brīnums vasaras vakarā

Ritma brīnums vasaras vakarā
Foto: Egons Zīverts
18.06.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Jāņa Čakstes laukuma koncertu programmu 15. jūnija vakarā atklāja perkusionists Nils Īle kopā ar savu grupu “Kanisaifa”. Ja pērnvasar brīvdabas koncertu sezonas sākums bija jāpārceļ uz telpām, jo gāza lietus, tad šoreiz laikapstākļi bija ideāli. “Viss ļoti veselīgi un labdabīgi no saules, debess, zemes un cilvēkiem,” pēc uzstāšanās atzina N. Īle.

Perkusiju radītie ritmi, dabas skaņu atdarinājumi un nesaprotamā valodā runātais koncerta sākumā mulsināja daudzus klausītājus. Cilvēki sačukstējās, ka būtu jau varējuši pastāstīt, kas notiek uz skatuves. Taču pamazām mūzikas vara izskaidroja visu notiekošo, un publika aizrautīgi dzīvoja līdzi.

Bariņš klausītāju arī laidās trakos deju ritmos. Uz jautājumu, kā patika koncerts, Reinis, Iveta, Ieva un Aldis aizelsušies atsmēja – un kā izskatījās? Izrādās, šie liepājnieki N. Īlem labi draugi. “Esam visos viņa koncertos Liepājā,” teica Aldis. Jautāti, vai saprot “Kanisaifas” mūziķu dīvaino valodu, draugi teica – protams. “Ritms arī ir visiem saprotams. Ja iejūtas un ļaujas, tad viss aiziet,” paziņoja Ieva. Aizrautīgie klausītāji ļoti gaidījuši Jāņa Čakstes laukuma koncertu sezonu, jo šeit esot ļoti laba atmosfēra.

Kāpēc tikai pirms pēdējās dziesmas N. Īle uzrunāja klausītājus latviski?

“Tāpēc, ka es joprojām ticu brīnumiem,” “Kurzemes Vārdam” atbildēja perkusionisma pamatlicējs Latvijā, “mirkļiem, kas ir neizskaidrojami. Tie liek domāt un nav saistīti ar loģiku. Tā cilvēks attīsta smadzeņu puslodes. Mēs katrreiz taisām kādu brīnumu, ko cilvēks nesaprot un meklē tam atbildes. Spēlējot ar skaņām, mēs rosinām cilvēkus iejusties, kā būtu runāt ar koku, runāt ar dabu un savā valodā.” Īpatnējā valoda esot veidojusies mūziķa daudzajos ceļojumos. “Katrai tautai valodā ir sava zilbju sistēma. Kad es runāju, tas ir daudzu valodu salikums un kaut kas no manis, protams,” skaidroja N. Īle.

Jāņa Čakstes laukuma kultūras programma turpināsies 20. jūlijā, kad uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku bigbends un Daumants Kalniņš. Noslēguma koncertā 17. augustā muzicēs grupa “DAGAMBA”. 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli