Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sacenšas bērnu radītie auto modeļi un buru laivas

Sacenšas bērnu radītie auto modeļi un buru laivas
Foto: Ruslans Šuļga
28.04.2017 15:37

liepajniekiem.lv

Piektdien, 29. aprīlī, pašā dienas vidū Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) struktūrvienības ”Laumiņa” telpās valdīja liela rosība. Uz ikgadējām koka auto modeļu un buru laivu sacensībām bija ieradušies vairāk nekā 40 dalībnieki no Liepājas skolām un BJC pulciņiem.

LBJC struktūrvienības vadītāja Indra Bunka sacīja, ka šādas sacensības notiek jau vairākus gadus. Ja sākotnēji Bērnu un jaunatnes centra pulciņa dalībnieki mērojās spēkiem savā starpā, tad šobrīd šis jau ir kļuvis par Kurzemes mēroga pasākumu. Kā atzīst pati vadītāja, konkursa dalībnieku skaits auto modeļu sacensībās ik gadu ir līdzīgs, kaut arī Liepājā pieaug vietu skaits, kur konkursa dalībniekus sagatavo sacensībām.

Dalībnieki bija likuši lietā fantāziju, strādājot pie auto vizuālā noformējuma, jo konkursā tika vērtēts ne tikai modeļu ātrums, bet arī dizains.

Pirms sacensībām BJC tehniskās jaunrades metodiķe Dace Tetere ikvienu no auto modeļiem rūpīgi nosvēra un nomērīja, tikai pēc šīs pārbaudes dalībniekiem tika izsniegti dalības kārtas numuri. Tiesa, bija dalībnieki, kuriem tomēr pirms sacensībām vēl nācās doties uz kokapstrādes telpu, lai labotu sacensībām neatbilstošos izmērus, taču galu galā visi veiksmīgi startēja.

Sacensību norises laikā viss notika kā īstās auto sacīkstēs un dažiem dalībniekiem nācās pat izstāties, jo auto modeļi avarēja un vairs nebija darba kārtībā. Īpaša bija 12 metrus garā trase, ko izgatavojis elektronikas, lidmodelisma un raķešu pulciņa skolotājs Arnis Bača. Trases izgatavošanā ieguldīts milzu darbs, jo tā ik gadus tiek uzlabota, lai rezultātu nolasīšana būtu vieglāka. Šādu pašu trasi skolotājs izveidojis arī Talsu jauniešu auto modeļiem.

Vērtējot auto modeļu ātrumu, piektdien 1. vietu izcīnīja BJC ”Laumiņa” jaunāko klašu tehniskā modelisma audzēknis Kristers Tomsons. Dizaina vērtējumā augstākos novērtējumus arī guva tieši BJC ”Laumiņa” audzēkņi – 1.vieta Valdis Koroļonoks, 2.vieta Jakovs Semušins, 3.vieta Kristers Pērkons.

Starp 39 auto modeļu sacensību dalībniekiem pirmo gadu bija tikai viena meitene – J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolniece Megija Grāviņa-Grēve.

Megija ieguva 2. vietu ātruma vērtējumā, kā arī 4. vietu dizaina vērtējumā. Viņa sacensībām bija sagatavojusi divus auto, kurus pārējie dalībnieki vērtēja atzinīgi, taču puiši nenoliedza to, ka kā vienīgajai meitenei viņai sacensībās nebija nekādu priekšrocību. Vadītāja Indra Bunka izceļ 10. vidusskolas skolotāja Hardija Kulmaņa darbu, jo viņa vadībā dalībnieku skaits sacensībās pieaug.

10 labākie šīs dienas braucēji tika nākamajā kārtā, lai sestdien cīnītos par uzvaru, konkurējot ar dalībniekiem no visas Kurzemes.

Klātesošo rindās, kā atbalsts dēlam, sēdēja arī mamma Maija, kas ar azartu vēroja visu dalībnieku braucienus. Maija stāsta, ka puika pats izlēmis apmeklēt kokapstrādes pulciņu, kas sniedzis iespēju izgatavot savu auto modeli, un šīs dēlam ir pirmās sacensības.

Paralēli auto modeļu sacensībām blakus telpā norisinājās arī buru laivu sacensības, kur piedalījās pieci A. Puškina Liepājas pilsētas 2. vidusskolas skolnieki, kur uzvaras laurus plūca Bogdans Popovs. Paši dalībnieki atzina, ka tieši skolotājs ir tas, kas mudina viņus piedalīties. Indra Bunka norāda, ka dalībnieku skaits burlaivu pūšanas sacensībās ik gadu samazinās, jo bērni fiziskās sagatavotības dēļ bieži vien nespēj piedalīties.

Uzziņai

Kurzemes novada koka auto skriešanās sacensību rezultāti

Piedalījās 33 dalībnieki no Talsu 2.vidusskolas, Brocēnu novada Kultūras un izglītības centra, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra, Liepājas Speciālās internātpamatskolas.

Koka auto modeļu sacensībās par ātrumu uzvarētāji:

1.vieta Adrians Radzēvičs (Talsu 2.vidusskola)

2.vieta Miks Vilnis (Talsu 2.vidusskola)

3.vieta Daniels Vaļevko (Talsu 2.vidusskola)

Koka auto modeļu dizaina vērtējumā uzvarētāji:

1.vieta Kristers Henrijs Pērkons (LBJC struktūrvienība “Laumiņa”)

2.vieta Megija Grāviņa-Grēve (J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola)

3.vieta Inguss Kalniņš (Liepājas Speciālā internātpamatskola)

4.vieta Daniels Vaļevko (Talsu 2.vidusskola)

5.vieta Tomass Straume (LBJC struktūrvienības “Laumiņa”)

 

 

Foto galerija

6 komentāri

2017-04-28 20:46

suslis: ir tikai slavējami un uzteicami ,ka bērni kaut ko var radīt SAVĀM rokām.

2017-04-28 22:17

Negodigi: Kapec katru gadu tas pašas masinas meitenēm

2017-04-29 00:15

zina.: Tāpēc kad skolotājs taisa un meitene piedalās.

2017-04-29 02:33

ibio..: 21. gadsimts - Koka pagales - Common... nožēlojami.

2017-04-29 16:54

to "ibio..": 100 punkti, ka tu pat tādu neesi spējīgs uztaisīt, nerunājot pat par kaut ko krutāku!

2017-04-29 17:24

to mašīnīšu taisītājs...: Auto modeļiem, kuri piedalās šajās sacensībās - jābūt pašrocīgi izgatavotiem, pamatā no koka. Modeļiem ir virkne ierobežojumi, kuri jāievēro - izmēri, svars. Apmēram 10 metrus garo trasi auto modelīši veic apmēram 3 sekundēs. Rezultātu fiksē elektroniskais taimeris un piecu braucienu kopsummā pirmās un otrās vietas ieguvējus šajās sacensībās šķīra vien 5 sekundes tūkstošdaļas! Šādu modelīti izgatavot var jebkurš un tas izmaksās tikai dažus eiro.
Bet tiem, kuri vēlas piedalīties kruto automodeļu sacensībās, kas ir radiovadāmas - jārēķinās vismaz ar 200 - līdz 300 eiro izdevumiem, sākumā....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz