Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Saražoto pārdod skolas tirdziņā

Saražoto pārdod skolas tirdziņā
Foto: Ģirts Gertsons
13.12.2018 07:09

liepajniekiem.lv

Trešdien, 12.decembrī, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas zālē pirmoreiz notika tirdziņš “Ziemassvētku jampadracis”, kurā savu saražoto piedāvāja Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi (SMU).

Atnākušajiem tika piedāvātas dažnedažādākās preces – adījumi, rotājumi, gardumi, interjera aksesuāri, rotaslietas, dāvanas, kartītes un pat apģērbi. Arī tirdziņa vadīšanu uzņēmās SMU, kas piedāvā pasākumu organizēšanu, vadīšanu. Starp skolēnu uzņēmumiem pamanījām arī skolotāju SMU ”Jautrīši”.

Tā kā svētku laikā skolēniem tiek mācīts būt labestīgiem un dalīties, viņiem bija iespēja vienu savu preci noziedot labdarības akcijai ”Dr.Klauns”.

”Tik ļoti, ļoti liels prieks redzēt, ka skolas zāle šodien gandrīz mums palikusi par mazu,” atklājot tirdziņu teica SMU mentore, skolotāja Anda Gineite, atgādinot skolēniem, cik svarīgi ir smaidīt un par sevi stāstīt, lai maciņi piepildītos.

”Šogad mūsu skolā ir rekordliels SMU skaits – 43. Pozitīvais ir tas, ka mēs skolēnu mācību uzņēmumus veidojam jau pamatskolā. Vislabāk ir sākt jau 4., 5.klasē. Ir tādi SMU, kas darbojas jau vairākus gadus, mainot komandu, produktus. Viņi ir labs potenciāls tam, ka vidusskolā varētu būt labas, inovatīvas idejas,” stāsta A.Gineite. Viņa uzsver, ka šogad SMU lielāku uzmanību pievērš tieši mārketinga aktivitātēm. ”Vienmēr skolēnam šķiet, ka svarīgākais ir produkts, taču patiesībā ir ļoti būtiski, kā tas ir iesaiņots, noformēts, kā produkts tiek pārdots.”

Tāpat tirdziņš reklamēts mazo klašu skolēniem, jo izrādās, ka tieši viņi ir galvenā mērķauditorija – labākie pircēji.

Tirdziņa laikā cīnījās par septiņām nominācijām, piemēram, labākā pārdošanas komanda, labākais produkts, videi draudzīgākais produkts, kā arī galu galā tika pasniegta arī simpātiju, žūrijas balva.

Piliens dabas

SMU ”Nature drop” pārdod pašu radītas dekorācijas, kas sastāv no plastmasas spuldzītes, kurā akmentiņos ”iestādīts” mākslīgais augs. Meitenes Samanta, Elīna un Kristiāna mācās 5.vidusskolas komercklasē, kurā obligāti jāveido savs uzņēmums.

”Mums vajadzēja nonākt pie domas produktam, taču ilgi par to domājām un nespējām atrast īsto. Galu galā internetā ”Pinterestā” atradām idejas dekorācijām, piešķīrām kaut ko no sevis,” stāsta Samanta.

Meitenes pamēģinājušas un sapratušas, ka izveidotie priekšmeti arī pašām šķiet interesanti. Viņas savstarpēji sadalījušas pienākumus – Samanta ir atbildīgā par dokumentāciju, taču Elīna un Kristiāna rūpējas par stenda noformējumu, uzziņas informāciju.

Pašus dekorus meitenes izgatavo kopā. Savu galveno ideju viņas ietvērušas arī nosaukumā – piliens no dabas. ”Mēs ceram, ka tas mazliet ienes dzīvību mājās. Šobrīd spuldzītē tiek ievietoti mākslīgie augi, taču, uzņēmumam attīstoties, domājam tos nomainīt pret īstiem. Šobrīd tas nav slikti, jo cilvēkiem mēdz būt alerģijas pret augiem, taču, nopērkot šo, spuldzītē – lāsītē tāpat būs nedaudz dabas, ko ienest interjerā.”

Kaut arī ideja radusies tikai septembrī, tieši pēdējās divas nedēļas bijušas aktīvākās, kad viss salikts kopā un sagatavots pārdošanai.

”Uzņēmums nav tikai ”ķeksītis” skolai – tā ir mūsu ideja un līdz mācību gada beigām skatīsimies, kā tā izvērtīsies. Strādājot ir radušās idejas, kā piedāvājumu uzlabot, veidot dažādību,” apņēmības pilna ir komanda.

Ziepju vārīšana – mazā ballīte

Nedēļas nogalē paspējušas paviesoties tirdziņā Rīgā, nu SMU ”Soap bar” savu produkciju piedāvāja liepājniekiem. Luīze un Alise saražojušas ekoloģiskās ziepes. ”Mēs uzreiz domājām, kas mums pašām radītu prieku, ko mēs vēlētos pirkt. Ļoti daudzi skolēnu mācību uzņēmumi ražo vannas bumbas, ziepes, sniegus… Mēs sapratām, ka uzrunāsim cilvēkus ar to, ka mūsu produkts būs dabīgs. Izmantojam dabīgas sastāvdaļas, piemēram, kazas pienu, kas mīkstinās ādu, dažādas ēteriskās eļļas, samteņu ziedlapiņas, magoņu, sinepju sēklas, zilos mālus – visas piedevas ir ar patīkamu skrubējošu efektu,” par produktu stāsta SMU.

Meitenes uzmanību pievērsušas arī iesaiņojumam, ziepes noformējot jau kā gatavu dāvanu.

Pašu ražošanas procesu meitenes sauc par savu mazo ballīti. Sākumā viņas devušās viena pie otras, lai kopā vārītu ziepes, taču šobrīd meitenes to dara katra savā mājā, sarunājoties videozvanā.

”Mans telefons ir nolikts uz maizes, viņai uz medus burkas un tikmēr sarunājamies, ko katra no mums gatavo,” nosmej ražotājas.

Viņas neslēpj, ka sākumā baidījušās izmantot jaunas kombinācijas, taču nu jau eksperimenti ar produktiem ir ceļš uz jaunām idejām.

Luīze un Alise arī iepriekšējā gadā bijušas daļa no citiem mācību uzņēmumiem. Šogad meitenes vēlējušās apvienoties, lai radītu kopā. ”Šobrīd redzot, cik liels ir pieprasījums, domājam, ka mūsu ideju vajag attīstīt. Cilvēkiem patīk mūsu produkti.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli