Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Saule, jūra un vējš. Laikapstākļi lutina festivāla baudītājus

Saule, jūra un vējš. Laikapstākļi lutina festivāla baudītājus
Foto: Ruslans Šuļga
03.08.2019 16:09

liepajniekiem.lv

Lai arī sestdienas, 3.augusta, rīts Liepājā atausa pelēks un salīdzinoši vēss, pamazāk laikaptākļi uzlabojās, lutinot arī festivāla “Summer Sound” baudītājus. Festivāla rīkotāji ziņoja, ka pirmā diena pulcējusi ievērojami vairāk festivāla apmeklētāju nekā pērn. Mākslinieki un apmeklētāji sacīja, – aizvadīta fantastiska nakts.

Jau vēstījām, – izpārdotas gan kemperu, gan telšu pilsētiņas vietas. “No Anglijas braucu jau ceturto gadu, un vienmēr apmetos telšu pilsētiņā,” apbrīnojami mundrā balsī pastāstīja Beāte Putilovska. Jauniete, sastapta pēc pulksten 13, vēl nemaz nebija devusies gulēt. “Te visi ir maksimāli noskaņoti pozitīvi, ļoti draudzīgi. Runās ar tevi, aizdos, ja ko vajadzēs. To nemaz nevar pateikt, ka latvieši būtu neatsaucīgi.” Tam piekrīt arī Beātes telšu kaimiņi Armands Agapovs un Laura Krūmiņa. “Viņus abus iepriekš nemaz nepazinu. Šorīt pamodos, izlīdu no telts un ieraudzīju,” smaidot pastāstīja Laura. “Esmu no Limbažiem. Atbraucu jau ceturtdien, lai varētu atrast vietu, kur iekārtoties. Iepazinām Liepāju, – izbaudījām vēl pirms festivāla.” “Summer Sound” ir viņas pirmais apmeklētais festivāls vispār: “Jā, līdz šim man nebija bijusi tāda pieredze. Priekšstats? Riktīgi forši! Nav jādomā par to, kas tev jādara. Tu vari vienkārši atpūsties. Iet gulēt, cikos gribi.”

Armands piekrīt, ka, dzīvošana teltī, ir festivāla “odziņa”: “Tu sapazīsties ar cilvēkiem. Redzi smieklīgas lietas.” Ar sadzīves apstākļiem jaunieši ir apmierināti: dušām ir atsevišķas kabīnes, ir siltais ūdens. “Var priecāties par to, ko par tādu cenu piedāvā,” uzskata Armands. Bet citās domās bija tie, kas mēģināja izstāvēt garo rindu, lai nomazgātos. Nākas gaidīt pat pusotru stundu. “12 kabīnes uz mums visiem ir stipri par maz. Nepārdomāti,” atzina kāda apmeklētāja. Kā varēja novērot, lai atsvaidzinātos, daudzi devās nopeldēties uz jūru.

Festivāla teritorija sestdien ikvienam interesentam bija atvērta līdz pulksten 16. Festivāla dienas programmā – vindsērfings un supošana, volejbola turnīrs, fitnesa nodarbība, kendama, lāzertags, improvizācijas teātris un citas aktivitātes.

Organizatori bija centušies domāt par dažādām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem. “Esam garāmbraucot,” kopā ar bērniem izmēģinot burbuļu priekus, savu atrašanos festivāla teritorijā skaidroja liepājniece Dace Ādolfa. “Esam pagaidām izmēģinājuši tikai burbuļus. Paskatīsimies, kas vēl te notiek,” par piedāvātajām aktivitātēm priecājās māmiņa. “Citus gadus esam bijuši kā koncertu apmeklētāji, bet šogad tas kaut kā palika otrajā plānā,” sacīja liepājniece, uzskatot, ka festivāls pilsētai noteikti ir vajadzīgs. “Piesaista tūristus, viņi šeit atstāj naudu. Visi šie koncerti piedod Liepājai dzīvību.”

Arī liepājniece Blāzma Stivriņa ir līdzīgās domās: “Festivāls katru gadu tomēr ir citādāks. Organizatori ļoti cenšas, lai ne tikai jauniešiem šeit būtu ko darīt, bet arī vecāka gadagājuma cilvēkiem, tiem, kam 30 un 40. Manuprāt, šeit katrs var atrast kaut ko sev. Un festivāls noteikti būtu jāturpina. Pilsētai jaunieši ir jāpiesaista. Ir jāparāda, ka šeit ir forši, ka šeit viņi ir gaidīti.” B.Stivriņa kopā ar vīru Andri apmeklējuši arī festivāla pirmo dienu. “Bijām tikai uz “The Sound Poets” un “Labvēlīgo Tipu”. Bijām bez bērniem, paskatījāmies, kāda ir situācija, cik daudz cilvēku, kāda atmosfēra. Šovakar nāksim visi kopā, jo bērni ļoti mīl “Bermudu Divstūri”.

Dienas laikā interesenti bezmaksas varēja baudīt arī muzikālus priekšnesumus, tai skaitā šā gada “Eirovīzijas” dziesmu konkursa dalībnieku – grupas “Carousel” – sniegumu. “Lai gan mēs bijām otrie, kas uzstājās, cilvēki sanāca, klausījās. “Bija jauki,” pēc uzstāšanās portālam liepajniekiem.lv atzina “Carousel” dziedātāja Sabīne Žuga. “Šogad bijām arī festivālā “Positivus”. Ir ļoti jauki, ka var beidzot spēlēt savu orģinālmūziku. Tāpēc esam ļoti iedvesmoti, jūtamies labi.” S.Žuga atminējās, ka “Summer Sound” uzstājusies pirms pāris gadiem, bet toreiz vēl kā mūziķa Igo bekvokāliste. “Toreiz bija tā – atbraucām, nodziedājām, braucām mājās. Nevarēju novērtēt, kas šeit bija. Tik atceros, ka bija ļoti liels vējš.” Šovakar būšot iespēja festivālu iepazīt. “Mārcis strādās, es atpūtīšos,” smaidot sacīja S.Žuga, jo skatuves partnerim un dzīvesbiedram, ģitāristam Mārcim Vasiļevskim vēl tikai priekšā uzstāšanās grupas “Laime pilnīga” sastāvā.

Festivāla otrās dienas vēlā pēcpusdienā iespaidīgu aviošovu rādīja “Red Bull” lidmašīnas. Četri piloti grieza elpu aizraujošas piruetes, izpelnoties ovācijas un aplausus. Kādā brīdī debesīs pat tika “uzzīmēta” sirds forma, ko cauršauj bulta. Daudzi skatītāji bezbailīgo lidotāju izpildītos trikus steidza iemūžināt savos telefonos.

Festivāla vakara programmā uzstājās “Bermudu Divstūris”, “Gogol Bordello”, “Carnival Youth”, Viņa, Ozols, Patrisha u.c. mākslinieki.

Foto galerija

18 komentāri

2019-08-03 20:36

otto: labs avio šovs---tik ,domājams ,lidoņi bija pillā---vienu brīdi brauca ar riteņiem uz augšu,pie kam visi četri:):):)

2019-08-03 21:18

Maša: Viņi saoda no apakšas nākošo dvingu...

2019-08-03 22:08

Ļoti patika šogad SS: Šogad bija baigi labā atmosfēra un patika, pa pa dienu arī dažādi atraktīvi un aktīvi piedāvājumi. Avio šovs vispār bija bomba. Krietni izaudzis Summer sounds. Sabraukuši bija tik daudz jaunieši no visas Latvijas. Daudz lietuviešu. Labais. Tie, kuri cenšas atainot to visu kā dzertuvi, ir apzināti naida sējēji. Bija ļoti pieklājīga publika.

2019-08-03 22:30

Ne sammeriste: Nekad nav šis pasākums uzrunājis, bet šogad kaut kā uzrunāja. Jauna elpa, jaunas sajūtas. Labākais festivāls Latvijā jauniešiem un tiem, kuri sirdī jauni. Kvalitatīvas grupas, laba atmosfēra, lieliski cilvēki apkārt, ideāli laikapstākļi, ko vairāk var vēlēties. Ideāls festiņš!!!!!! Gribu vēl.

2019-08-03 22:33

xsd: Un pie šova ļoti labi iederas māte ar alusglāzi un bērnu (zidaiņu) ratiņiem blakus. Mūsu Bāriņtiesa strādā sadarbībā ar policiju. Un tā tikai viena, kas nonākusi kadrā, gan jau vēl bija tādas dzerstekles ar bērniem.

2019-08-03 22:54

vēlos atpūsties: Pilsētas iedzīvotājie, kuri vēlas nedēļas nogalē vakarā atpūsties mājās, ir spiesti klausīties tajā nenormālajā dunoņā un troksnī. Riebīgi.

2019-08-03 22:54

Lupis: Labais šovs meitenes no laukiem ari seksi

2019-08-03 23:03

Liepājas pašvaldība =nulle!: Jēgu pārmāvuši, pretīgi, smirdīgi bomžaras! Idioti vēl gružaksti uz staba uzvēlusi! (skat pirmās bildes) Pretekļi nolādētie! Diez svētulim Vilnītim kauna nav par nekārtību pilsētā?

2019-08-03 23:43

jā nu nē: Mani šis pasākums neuzrunā, bet tāpēc nesaku ka slikts, kam patīk lai iet! Un ko viens te piesienas māmiņai ar alu, nesaprotu! Ja mamma tad nevar alu baudīt? Nevajag jau uzreiz saukt par dzērāju ja pasākumā izdzer alus glāzi!

2019-08-04 01:21

Liepāja...: Liepājnieki SS neapmeklē,pilns visādiem šmuļiem.

2019-08-04 02:09

"Ļoti patika šogad SS" Tiešām?: Varbūt, ka pasākums ir normāls, bet cilvēki, kas tur dodas, nav.
Kopš pasākums sāk tuvoties, pilsētā sāk parādīties neparasti augsts skaits ar dzērājiem, narkomāniem un citiem sabierdrības pabirām!

2019-08-04 02:36

Opaa: Beidzot narkašas un alkāni sēž mãjās un komentē

2019-08-04 04:08

Jānisbanis: Komentāru daudzums liecina, ka heiteriem vairs nemaksā, būs atkal jāsāk pārdot savus dupšus lai galus savilktu kopā. Rā jums arī vajag

2019-08-04 07:49

okei: ka jau latvietis nekas nav labi

2019-08-04 08:01

Milda Pilda: Ja cilvēkiem patīk un ir apmierināti, tas galvenais. Kāds labums no šī otrās klases festivāla bija Liepājai, grūti izlobīt. Pilsētas piektdien un sestdien bija patukša, pat pludmales kafejnīcās pirmie pircēji vakarā sanāca un to redzēja visi, lai cik daudz te kāds neslavētu šo festivālu. Tas pats bija Positivus - daudz tukšāks.

2019-08-04 08:04

Kaspars no Liepājas: Te daži skauģi un īgņas cenšas par visām varēm nomelnot festivālu. Nebija ne narkomānu bari, ne citas muļķības. Liepājnieki arī bija ļoti daudz. Labs un vajadzīgs pasākums. Beidzot vismaz pilsētā varēja redzēt jauniešus. Paldies organizatoriem, bija ļoti labi.Nekur nemētājas nekādaa mistkastes uttt., sakopts, tīrs, pozitīvs pasākums.

2019-08-04 10:07

Haha: Ļoti uzjautrinošs raksts.. "Par visu padomāts arī vecāka gājuma cilvēkiem, kam 30" :D meiča, kas pēc 13:00 nav bijusi gulēt un kam viss ir super labi... :D meiča, kura var iet gulēt, kad grib :D un tūristi ir vajadzīgi, jo viņi šeit atstāj naudu... :D

2019-08-04 10:23

halo: pionieru salidojums

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli