Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sumina teicamniekus un olimpiāžu uzvarētājus

Sumina teicamniekus un olimpiāžu uzvarētājus
Foto: Egons Zīverts
05.06.2018 11:28

liepajniekiem.lv

4. jūnijā, noslēdzot šo mācību gadu, atpūtas kompleksā ”Libava” tika sumināti Liepājas skolu 9.-12. klašu teicamnieki, valsts mācību olimpiāžu uzvarētāji un labāko zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) autori, portālam vēstīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Apsveikumus un naudas balvas saņēma 30 gudri un talantīgi jaunieši, kuri beiguši šo mācību gadu tikai ar teicamu un izcilu vērtējumu, 13 valsts mēroga mācību olimpiāžu uzvarētāji un 10 labāko zinātniski pētniecisko darbu lasījumu autori. Tāpat tika godināti mācību izcilnieku skolotāji.

Izcilniekus sveica domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis un Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, vēlot visiem veiksmi nākamajos dzīves izaicinājumos.

”Tiekšanos pēc panākumiem sauc arī par mērķtiecību, mērķtiecīgs cilvēks nepārtraukti pilnveidojas un izkopj savas spējas, arī neveiksmes uztverot kā iespēju augt un attīstīties! Tāpēc ikvienam ir noderīgi dzīvot ar domu, ka zināt vēl nenozīmē varēt,” teica Kristīne Niedre-Lathere.

Ar improvizētu konkursu un āķīgiem jautājumiem pasākuma dalībniekus izklaidēja LTV raidījumu vadītāji Valters Krauze un Jana Duļevska, kuri dalījās pieredzē, kā dzīvē iemācīties uzstāties publikas priekšā. ”Ir pat forši kaut ko nezināt, jo tas palīdz improvizēt,” atzina V. Krauze. Abi televīzijas raidījumu vadītāji atklāja savas veiksmes un arī neveiksmes ceļā uz panākumiem, uzsverot izglītības lielo nozīmi karjeras veidošanā.

Ar muzikālo priekšnesumu uzstājās Jānis Narkevics un Edgars Jānis Kārkliņš.

Valts mēroga olimpiādēs šogad 13 Liepājas skolēni ieguvuši pavisam 16 godalgotas vietas. Vairākas godalgotās vietas ieguvuši: Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) – 1.vietu matemātikas valsts olimpiādē un 1.vietu informātikas valsts olimpiādē, arī atzinību fizikas valsts olimpiādē, Klaudija Grīnfelde (Liepājas Katoļu pamatskola) ieguvusi 1.vietu mūzikas valsts olimpiādē un 3. vietu latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē. Savukārt Eduards Spāģis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) ieguvis 2.vietu fizikas valsts olimpiādē un tiesības piedalīties Baltijas un Ziemeļvalstu fizikas olimpiādē. 10 skolēni bija izvirzīti apbalvošanai par ZPD lasījumiem.

Ar naudas balvām tika sveikti 9.-12. klašu teicamnieki – pavisam 30 skolēni, kuriem vērtējums mācību gada beigās ir 9 un 10. Jau otro gadu izglītojamie naudas balvas par labām un teicamām sekmēm var saņemt reizi gadā – mācību gada noslēgumā, nevis pēc katra mācību semestra, kā tas bija iepriekš.

Visvairāk teicamnieku šogad bijis Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā – 6, Liepājas 8. vidusskolā – 5, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā un Liepājas 7. vidusskolā – 4, Raiņa 6. vidusskolā un O.Kalpaka Liepājas 15. viduskolā – pa trim. Visaugstāko vidējo vērtējumu tāpat kā aizvadītajā mācību gadā saņēmis A Puškina 2. vidusskolas 10. klases skolēns Alekss Daniels Šipicins – 9,93. Šogad gandrīz puse no mācību izcilniekiem pabeiguši 9. klasi, četri – 10. klasi, pieci 11. klasi, bet pārējie pēc 12. klases izlaiduma sāks savu karjeras ceļu dzīvē.

Par ieguldīto darbu izglītojamo sagatavošanā Valsts mācību priekšmetu olimpiādēm un zinātniskajiem lasījumiem tika sveikti pedagogi: Nadežda Mednis (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola), Marija Žiguna (Liepājas 7.vidusskola), Olga Maļkova (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola), Alla Juzefoviča, Līga Meiruška (Liepājas pilsētas 12.vidusskola), Maija Ročāne, Pāvels Jurs (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola), Inese Intenberga (Liepājas 7.vidusskola), Daiga Saldeniece (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola), Elizabete Sirotina, Lilita Lepse, Sandra Šulme, Vineta Tomsone, Dzintars Tomsons, Arnolds Šablovskis, Uldis Žaimis, Gaļina Šestakova, Māris Gulbis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija).

Noslēgumā starp pasākuma laikā notikušā konkursa finālistiem tika izlozēta lielā balva – skrejritenis, kuru ieguva Klaudija Grīnfelde no Liepājas Katoļu pamatskolas.

2017./18. mācību gada teicamnieki:

Laura Bunka, Nikola Anna Pelnēna, Marta Bažejeva, Eduards Spāģis, Olīvija Tija Ķeruže, Maija Ziemele (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija); , Dana Gribeļska, Alekss Daniels Šipicins, Ņikita Lileiko, Viktorija Ļubicka (A.Puškina Liepājas 2. vidusskola); Margarita Anna Zommere, Ieva Šillere (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola); Katrīna Buša, Ilze Baumgarte, Līva Gundega Ermansone (Raiņa 6. vidusskola); Lučija Dudkina, Igors Astrausks, Alīna Kuprjašova, Leonīds Pšonkins (Liepājas 7. vidusskola); Dana Šēra, Milana Alferčika, Anastasija Mededa, Katrīna Tomaka, Valērija Martinova (Liepājas 8. vidusskola); Izabella Džeriņa, Marta Zūzane (J.Čakstes Liepājas 10. vidusskola); Uļjana Žukova (Liepājas 12. vidusskola); Karīna Krūmiņa, Elīza Anna Smilga, Kristiāna Vinovska (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola).

Par sasniegumiem Valsts olimpiādēs tika apbalvoti:

Ņikita Lileiko (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) atzinība ķīmijas valsts olimpiādē; Arturs Atvars (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 3.vieta ķīmijas valsts olimpiādē; Igors Astrauskas (Liepājas 7.vidusskola) 3.vieta ķīmijas valsts olimpiādē; Alekss Daniels Šipicins (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) 3.vieta matemātikas valsts olimpiādē; Dāvids Korjakovskis (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) 3.vieta franču valodas valsts olimpiādē; Kārlis Dāvids Liepnieks- Liepiņš (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 3.vieta angļu valodas valsts olimpiādē; Viktors Noviks (Liepājas 7.vidusskola) 3.vieta mājturības un tehnoloģiju valsts olimpiādē; Paula Lībeka (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola) 2.vieta latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē; Albertina Marija Jansone (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 2.vieta franču valodas valsts olimpiādē; Markuss Rihards Dzintars (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 2.vieta bioloģijas valsts olimpiādē; Klaudija Grīnfelde (Liepājas Katoļu pamatskola) 1.vieta mūzikas valsts olimpiādē un 3. vieta latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē; Eduards Spāģis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 2.vieta fizikas valsts olimpiādē un piedalīšanās Baltijas un Ziemeļvalstu fizikas olimpiādē; Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 1.vieta matemātikas valsts olimpiādē, 1.vietu informātikas valsts olimpiādē un atzinība fizikas valsts olimpiādē.

Par sasniegumiem Latvijas 42. skolēnu zinātniskajā konferencē tika apbalvoti:

Dāniels Makoveckis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 1.vieta cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcijā; Ieva Sila (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 2.vieta cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcijā; Kitija Struka (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 2.vieta ekonomikas sekcijā; Roberts Krists Jaunarājs – Janvāris (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) 1.pakāpe fizikas sekcijā; Renāte Kautiņa (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 3.vieta informātikas sekcijā; Vika Viktorija Kreitāle (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 3.vieta informātikas sekcijā; Ralfs Putenis (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) 1.vieta inženierzinātņu sekcijā; Roberts Strēlis (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) 2.vieta inženierzinātņu sekcijā; Valērija Kronberga (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) 2.vieta ķīmijas sekcijā; Ričards Lūsis (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 2.vieta psiholoģijas sekcijā.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz