Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Sv. Trīsvienības katedrāles fasādes remontam naudas var nepietikt

Sv. Trīsvienības katedrāles fasādes remontam naudas var nepietikt
Foto: Egons Zīverts
22.11.2018 07:12

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Tur augšā, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles torņa pēdējā, piektajā posmā zēvelē vējš, kurš tagad sastatnēs ir vienīgais strādnieks, jo restauratori torņa augšdaļu jau ir atjaunojuši. Šis posms darināts no metāla, tas notīrīts un nokrāsots baltā un smilškrāsas tonī, kādā pēc pāris gadiem ieraudzīsim visu katedrāli.

Liepājas vēlīnā baroka mākslas dārguma restaurācijā pašlaik ir paveikti apmēram 10 procenti darba, kas paredzēti projektā, kuru Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds īsteno sadarbībā ar pašvaldību un citiem partneriem. Līdz 2020. gada vasarai jāatjauno dievnama fasāde, torņa apmetums, jārestaurē smilšakmens detaļas, pulkstenis, krusts, durvis, logi, slēģi. Jo dziļāk darbos, jo vairāk problēmu atklājas – dievnams ir sliktākā stāvoklī, nekā sākotnēji domāts, atzīst autoruzraudzības pārstāve, arhitekte Marina Mihailova no SIA ”AIG”.

Līdz šim paveiktais – uzslietas sastatnes, nokalts bojātais apmetums, daļēji atjaunots apmetums, ar kaļķa javu labots ķieģeļu mūris, atjaunots jumta balustrādes krāsojums, atjaunotas torņa augšējās metāla fasādes daļas un jumtiņš. Aizvien no jauna atklājušos problēmu dēļ restaurācijas koncepcija aizvien vēl ir tapšanas procesā.

Lai gan šis restaurācijas projekts vēl ir ceļa sākumā, ir skaidrs, ka būs daudz papildu darbi un papildu izdevumi. Tāpēc gan katedrāles dekāns Pēteris Kalks, gan uzņēmējs Z. Kirhers, gan arhitekti aicina katru, kam vien iespējams, atbalstīt unikālās baznīcas atjaunošanu ar ziedojumiem.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 22. novembra numurā.

#kvards-20181122-03#

Foto galerija


Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli