Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Svētki visai ģimenei

Svētki visai ģimenei
Foto: Egons Zīverts
27.05.2017 16:36

liepajniekiem.lv

Sestdien Jūrmalas parkā – no Kūrmājas prospekta gala līdz piemineklim, – svinot mācību gada noslēgumu, norisa ikgadējie Bērnu un jaunatnes centra organizētie “Ģimenes svētki”. Radošas darbnīcas, izstādes, dejotāju un dziedātāju koncerti, modes kolekciju demonstrējumi, vokāli-instrumentālo ansambļu uzstāšanās, atrakcijas, – ko darīt un kur piedalīties bija gana daudz.

Parka zonu organizatori bija iekārtojuši ļoti radoši, viscaur izlikti un apskatāmi pulciņos tapušie bērnu darbiņi – zīmējumi, fotogrāfijas, rotaslietas, aksesuāri, pat apģērbu kolekcijas.

Nav ne stipra vēja, ne lietavas, kas to visu varētu sabojāt, un apmeklētāji var novērtēt mācību gada garumā čakli sastrādāto.

Liepājniece Agnese Zeme, kuru sastapāt ar ratos aizmigušo dēliņu Ernestu, bet tikmēr astoņus gadus vecā meitiņa Estere tiek pie kaķa zīmējuma uz labā vaiga, norādīja, – ir ļoti forši, ka bērniem pilsētā notiek visvisādi pasākumi. “Īstenībā, jā, rīko. Tikai atliek piedalīties,” atzina māmiņa, vaicāta, vai aktivitāšu pilsētā ir pietiekami. “Mēs arī katru gadu nākam uz šiem “Ģimenes svētkiem”. Patīk, ka bērnam radošajās darbnīcās ir ko darīt. Turklāt – viss par velti.” Kad būs bijis gana, ģimene plāno dienu vadīt jūrmalā, jo laikapstākļi tam ir ļoti piemēroti.

Kad ir būts iepriekšējos gadus “Ģimenes svētkos”, neatstāj sajūta, ka apmeklētāju ir pamaz. Iespējams, iemesls ir tajā, ka pasākumi pārklājas. Taču Lietišķās un vizuāli plastiskās mākslas pasniedzēja Marika Niedola, vaicāta par cilvēku aktivitāti, norādīja, ka vēl jau viss neesot tā kārtīgi sācies. “Dalībnieki ir koncertos, un pēc tam jau sanāks.

Katru gadu bijis tā, ka nav pat laika muguru atliekt.”

Kopā ar kolēģi Agnesi Akerfeldi viņa aicina svētku apmeklētājus veidot liela izmēra vēja zvanu, kurš pēc tam aizceļos uz “Vadugunīm”, kur kalpos kā dizaina elements. Interesanti, ka zvana stabules veido arī latvāņu dobie kāti. Kur tie lasīti? “Tur vairāk nav,” noslēpumaini atbild M.Niedola, un atzīmē, ka šobrīd tie veselībai nav bīstami. Vēja zvanu rotā arī dažādu krāsu zvārgulīši, dzija, akmentiņi un no bērzu lunkanajiem zariņiem veidotas bumbas. “Mums visiem šodien ir svētki,” atzina M.Niedola, priecājoties, ka līdz ar mācību gada noslēgumu sekos atvaļinājums – astoņas brīvas nedēļas.

Mūzika un dejas norisa ne tikai uz nelielās skatuvītes laukumā pie pieminekļa, bet arī īpaši ierīkotā folkloras pļaviņā, kur uzstājās gan latviešu, gan krievu kolektīvi. Kopā ar liepājniekiem rotaļu, dziesmu un deju rakstus izmēģināja arī Lejaskurzemes folkloras kopas.

No Krotes atbraukušās folkloras kopas “Traistēni” vadītāja Līga Strēle pastāstīja, ka “Ģimenes svētkos” piedaloties regulāri. “Katru gadu ir labi, katru gadu ir skaisti, katru gadu ir patīkami,” sacīja enerģiskā folkloriste,

atklājot, ka sarakstā bijuši 18 braucēji, taču dēļ slimošanas atbraukuši 14. “Vēl daudz kas priekšā, galu galā – Līgo. Tā folkloristiem ir liela darīšana,” L.Strēle atrunājās, ka vēl pagaidām nekāda vaļošanās nesanākšot. “Mēs turpināsim darboties.” Vai mazajiem kroteniekiem sanācis ko pabaudīt arī no liepājnieku rīkotajiem “Ģimenes svētkiem”? “Nē, vēl ne. Tikko beidzām, tagad saka, ka šausmīgi griboties ēst. Nav mani paklausījuši un paņēmuši līdzi maizītes. Kaut ko iekodīs un tad jau ies uz radošajām darbnīcām.”

Taču diena nepavisam vēl nebija galā, jo vēl priekšā svētku gājiens, kurā piedalījās Liepājas bērnu un jauniešu tautas un mūsdienu deju kolektīvi. Gājiens virzījās no Teātra ielas virzienā uz Graudu ielu un Kūrmājas prospektu līdz Jūrmalas parkam. Tas izdevās vērienīgs, jo piedalījās teju tūkstoš dalībnieku. Gājienu kuplināja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestris “Liepāja” ar mažoretēm, kā arī ciemiņi no Liepājas sadraudzības pilsētas Klaipēdas.

Gājiens noslēdzās pie pieminekļa, un sekoja dienas noslēguma daļa – Deju koncerts. Kā skaidroja BJC mūsdienu deju metodiķe Aina Apene, pasākums neesot bijis domāts kā atskaites koncerts. “Nebūt ne, tas notiek “Ģimenes dienas” ietvaros, – lai bērni varētu pavadīt laiku kopā ar saviem vecākiem,” skaidroja A.Apene, un bilda, ka Deju koncerts veidots kā stāsts par kādu jūrasbraucēju, kuru šurp – uz savu dzimteni – atvedis vējš. Kad īpašā viesa kuģis piestājis krastā, viņam tiek parādīta, cik krāsaina un unikāla vieta ir Liepāja. Stāstu, kura autore ir dziesminiece Maija Kalniņa, sanākušajiem atklāja koncerta vadītāji – Dailes teātra aktieri Lauris Subatnieks un Gundars Silakaktiņš. 

Vieni no mazākajiem dejotājiem bija O.Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas 1.a klases zēni un meitenes. Skolotāja Baiba Mihailova pastāstīja, ka

mēģinājumi notikuši jau no astoņiem rītā. Pēc trīs stundu centīga darba, dejotāji devušies mājās, lai gatavotos gājienam un savam uznācienam.

“Es pati tautas dejas dejoju jau ilgi, taču kā skolotājai šis man ir pirmais lielais pasākums. Tāpēc man pašai personīgi tas ir ļoti nozīmīgs. Bērniem viss sanāca labi. Līdzi gan izskrēju, lai viņi labāk atcerētos. Varbūt prasījās lielāks plašumiņš, lai būtu ērtāka dejošana, bet kopumā nebija ne vainas.”

Mūsdienu deju studijas “Dzintari” dejotājas Megija Zorģe, Megija Zute un Alīna Jēkabsone, vaicātas, vai nav bijis grūti uzstāties, ņemot vērā, ka zem kājām ir skulptūra “Cilvēku mežs”, smaidot atbildēja, ka nekas neesot traucējis. “Tā bija jauna pieredze, pilnīgi savādāks segums,” sacīja M.Zorģe. Dienas pasākumos jauniete neesot piedalījusies, jo taupījusi spēkus vakaram. “Zinu, ka lielākā daļa atpūtās.” Visas “Dzintaru” meitenes neslēpa, – ļoti priecājoties, ka mācību gads noslēdzies. “Braukšu uz laukiem,” savus plānus atklāja Alīna, un vēl viņai griboties iemācīties ko jaunu dejām. “Es dejoju jau trīs gadus, kopš 2.klases. Kādreiz gāju baletā. Nevaru izskaidrot, kāpēc man patīk dejot. Tas vienkārši rada prieku. Un mums ir ļoti laba skolotāja.

Skatītājiem atvēlētās sēdvietas uz kāpnēm un kalnā bija pilnas. Jāsaka, ka iepriekšējos gadus deju koncerts notika lielajā stadionā, taču, kā skaidroja organizatori, šoreiz konceptu mainījuši. Dažādībai.

Foto galerija

19 komentāri

2017-05-28 03:52

yahoo: Svētki pusmirušā pilsētā - tas redzams bildēs. Cilvēki nogurušām, rūpju pārņemtām sejām. Un tas viss pēc ceturtdaļgadsimta "nratkarības" !!!
Latvijā dzimst divreiz mazāk bērnu, kā 1987. gadā. Liepājā pēc ūdens patēriņa rādījumiem dzīvo 40-50 tūkstoši iedzīvotāju. Salīdzinājumam 1990. gadā bija 115 000 cilvēku ......... Liepājā ļoti retā ģimenē kāds nav aizbraucis strādāt uz ārzemēm, jo ar tām nožēlojamām ubagu algām var tikai eksistēt, nevis pilnvērtīgi dzīvot. PēRezultāts tam visam bija redzams svētku apmeklētāju skaitā un sejās.

2017-05-28 08:04

to yahoo: Skatoties kā liepājnieki dzīvo, nekas neliecina ka nabagi. Pilni pagalmi ar jauniem autiņiem. Veikali cilvēku pilni. Ēstūži pusdienlaikos pārbāzti. utt.

2017-05-28 08:52

Nu tu dod: 90 gados bija pilns ar krieviem.salidzinaji arii.ha jo mazak putinieshu jo labak.

2017-05-28 09:53

kapec bildes: tikai ar tautiskajiem dejotajiem kur parejie un kur var redzet parejas bildes ar citiem dejotajiem

2017-05-28 10:17

Gaigaliss: Loti neprofesionali noorganizets pasakums

2017-05-28 10:36

Kaut kā tā: Piekritīšu,ka pasākumu organizatori bija noorganizējuši neprofesionāli. pirmsskolas bērniem uz mēĝināju bija jāierodas 8 no rīta un līdz 11 jāgaida fināla mēğinājumu,turpretī lieliem bija jāierodas tikai 10.Tas ko skolotāji bija iecerējuši mums ar deju parādīt ,sēżot uz betona trepēm nebija iespējams saskatīt. Paldies protams skolotājiem par pacietību un bērniem par izturību. Jūs bijāt malači!!! Šādiem pasākumiem i nepieciešama cita vieta,lai bērni spētu parādīt visu ko ir iemācījušies.Ceru,ka organizatori to ņems vērā,rīkojot turpmāk šādus pasākumus.

2017-05-28 11:23

Viedoklis: Arī manā skatījumā pasākums bija ļoti liela haltūra.
1) ja pasākumā piedalās ap 1000 bērnu (kā koncertā tika minēts), tad jārēķinās, ka skatītāju būs vismaz 2tik. Vecāki, vecvecāki, brāļi, māsas utt. Laimīgie tie, kas 2 stundas pirms pasākuma aizņēma vietas. Pārējiem krūmi vai došanās mājas. No daudziem vecākiem dzirdēju, ka svētku sajūta šī iemesla dēļ - nekāda.
2) ja taisa dižkoncertu ar daudziem kolektīviem, nu tad ir jābūt kārtīgiem mēģinājumiem, nevis 3 stundu farss. Pie kam caurlaide kā tāda vispār nebija, ne pa blokiem, ne koncertam kopumā, bez kā šāds pasākums nav iedomājams. Un koncerta kvalitāte līdz ar to zem katras kritikas. Malači bērni, kuri kaut kā to centās glābt un saprast kur un kad viņiem jābūt, jo no virsvadītāju puses- tā bija totāla neizdarība vai pieredzes trūkums. Vienīgais skaitāmais bloks bija vidusskolas bloks un mūsdienu dejotāji.
3) Paldies Dievam, ka nav dzirdēts par izmežģītām potītēm. Lai šeit palaistu dejotājus laukums ir jāsakārto, izveidojot attiecīgu dejošanai paredzētu virsmu, lai neriskētu ar dejotāju veselību.
Vieta pasākumiem ir laba un prieks, ka tā beidzot tiek iedzīvināta, taču šim pasākumam tā ir par mazu. Un gala rezultātā tik vērienīgā pasākumā, kuru rīko reizi gadā un izlieto attiecīgu finansējumu, var atļauties piesaistīt savas jomas profesionāļus un arī Liepājai pasniegt kvalitatīvu produktu nevis haltūru.
Pagājušā gada koncerts tam ir lielisks piemērs. Pabāzīsim savu galvu ārā no Sūnu ciema un attīstīsimies kopā ar visu Latviju un dejas nozari, cienījamie organizatori.

2017-05-28 12:27

Khm..: Kāpēc jāraksta muļķības? Pirmsskolas dejotājiem nebija jāgaida līdz 11. Atkal gribi vienkārši papukstēt? :D mans dēls,kurš bija pirmsskolas dejotājs,tika prom jau 9.30!

2017-05-28 12:30

Viedoklim: Man ir pārliecība,kas sēž aiz šī "gudrā" teksta! Ak vai..vai tiesām nepietiek?! Žēl man šādu cilvēku. Paši sev bedri rok. Un neierīkos tur nekādu baseinu. Paliks tur ar saviem Sūnu ciema zēniem uz balliti,ar tieši tikpat aprobežotiem cilvēkiem

2017-05-28 12:40

Viedoklim: Mīļā dejotāja (nesaukšu Tevi vārdā,lai atkal nepiesietos par publisku cieņas aizskaršanu :) ), lūdzu,atbildi par saviem darbiem,kas,acīmredzot,nav izdevušies nekad,jo vakar dzirdēji pārāk daudz labu vārdu no deju kolektīvu vadītaju puses,kas noteikti sakaitināja Tavu iedomīgo degunu. Man ptieks,ka kolektīvu vadītājas bija priecīgas par izdevušos koncertu. Un,jā,paldies organizatoriem. Esmu viena no pateicīgajām vadītājām,kura bija priecīga,ka beidzot gan vadītājām,gan maniem dejotājiem deva svētku sajūtu,ne mocības divu dienu garumā! Labi,vairs neiesaistos diskusijā,jo nav jau vērts! Viens par otru "gudrāks un zinošāks"!

2017-05-28 13:13

Dalībnieka mamma: Ļoti jauks pasākums un skaists koncerts!Paldies organizatoriem un visiem dalībniekiem!Vietas uz kāpnēm bija daudz un nebūt nebija jānāk 2 stundas iepriekš!Tiešām liels paldies!

2017-05-28 13:52

Dejotāja mamma: Brīnišķīgs pasākums!!! Paldies visiem,visiem!!!

2017-05-28 17:43

Kolektīva vadītāja.: Jā,cik smieklīgi paredzami komentāri no izbrāķētiem bijušajiem amata "meistariem". Ir ļoti viegli runāt,ja iedod lielo stadionu, samaksā naudu Rīgas horeogrāfam,kas izdara visu darbu,bet pati jūtas it kā visu izdarījusi. Tajā pašā laikā divu gadu garumā nekumonicē ar kolēģiem, neinformē un skati noorganizē tik "labu",ka runā par to visā Latvijā.
Vietu atvēlēja kāda nu tā bija un izdarījām labāko,ko tur var izdarīt. Piekrītu,ka mazajiem bija vajadzīgi vairāk mēģinājumi,bet beigās tāpat izdevās labi. Laukumi bija sadalīti pēc skates rezultātiem,tad nu attiecīgi katrs bija savu vietiņu nopelnījis.
Vecāki,kuri atveda bērnu uz gājienu,koncertā sēdēja pašā vidū,tātad mierīgi paspēja.

2017-05-28 20:47

dejotāja mamma: Tie vecāki kuri gāja bērniem lidzi gājienā,stāvēja krūmos un neko neredzēja,diemžēl skatītāju vietas bija tik cik bija.Bet pasākums jauks!

2017-05-28 21:14

dejotāja tētis: Jā kur nu katrs ir stāvējis krūmos un vēl nez kur.Bet pasākums bija labs.Man patika.

2017-05-29 12:51

Pasākuma apmeklētāja: Man tiešām ļoti liels prieks par šo koncertu! Ļoti patika gan man, gan manai meitiņai, ar kuru kopā apmeklējām pasākumu. Ja jau pasākuma tēma bija ģimeņu svētki, tad, manuprāt, ir izdevies tieši desmitniekā, jo mēs kā ģimene bijām ļoti apmierināta! Vieta varbūt ir ar lielāku izaicinājumu organizatoriem un dejotājiem, taču atmosfēra un kultūras mantojums daudzreiz labāks, kā parasts stadions. Lai izdodas arī turpmāk lieliski pasākumi!

2017-05-29 13:27

mazā pastalnieka sencis: Mans puika ar sāka mēģināt 8:00, beidza ap 9:30, nekādi 11:00 nebija jāgaida. Un pat ja būtu jāpaciešas līdz 11:00, kas par to? Liels koncerts, liela darīšana, noorganizēts profesionāli, skatāmi, ar ļoti labu atmosfēru. Sīcis sajūsmā un arī mēs, pārējā ģimene esam priecīgi par skaisto koncertu un kopīgi pavadīto dienu! Lai vairāk šādu svētku!

2017-05-29 16:43

Ilzze: Pēdējā laikā liepajniekiem.lv švaki fotogrāfi. Maz bildes. Kādreiz bildes bija no visiem kolektīviem. Arī no pasākuma Olimpiskā centrā, kur bērni dejoja, bija bildes tikai ar pirmajiem dejotājiem. Laikam nevar sagaidīt beigas....

2017-05-29 17:58

Žēl: Kāpēc vienmēr ir jābļauj par visāda veida sāpēm? Pasākums bija skaists, baudāms un mīļš. Ja nepatika droši varēja neiet. Tā jau saka- Kurzemnieki ir vareni uzpūtīgi, te nu arī tas pierādās. Bēdīgi.
Pats biju, patika un laiku varēja izbaudīt pasakaini.
Tie, kas pukst- ir visas iespējas- ejiet, piedalieties un palīdziet organizatoriem un pārējiem ,tā, lai arī Jums diena galā būtu izdevusies.
Esmu tikai par šādiem pasākumiem! :) VEIKSMI ARĪ TURPMĀK!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz