Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Tehniski un radoši

Tehniski un radoši
Foto: Ruslans Šuļga
10.04.2019 17:31

liepajniekiem.lv

Ik gadu Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība ”Laumiņa” organizē Tehniskās jaunrades dienas – konkursu pilsētas skolu 7.-9.klašu skolēniem. Konkursa ietvaros skolēni veic dažādus uzdevumus, lai attīstītu un novērtētu dalībnieku tehniskās zināšanas.

Daļa uzdevumu ikreiz tiek mainīta, taču citus skolēni veic gadu no gada. Ikgadējs ir arī makaronu tiltu būvēšanas uzdevums, kura ietvaros divi no sešiem komandas dalībniekiem no spageti makaroniem un karstās līmes būvē tiltus, kuru smaguma izturība pēc tam tiek pārbaudīta.

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 7.klases skolēni Jānis Dejus un Rihards Kovaļskis Tehniskās jaunrades dienā piedalījās pirmoreiz. ”Mūs pieaicināja mājturības skolotāja. Kad nācām, ar citiem komandas dalībniekiem nevienojāmies, kurš pildīs kuru uzdevumu, taču mēs bijām ieinteresēti tieši būvēt makaronu tiltus. Šobrīd pa pusei zinām, ko darīt, pa pusei – improvizējam,” atzīst Rihards.

Visizturīgāko tiltu uzbūvēja 3.pamatskolas komanda. Viņu darinājums izturēja 8,1 kilogramus lielu svaru.

Vēl divi dalībnieki veica elektronikas uzdevumu – pēc parauga skolēni veidoja motoriņu ar ātruma regulētāju, liekot lietā savas lodēšanas prasmes.

Savukārt trešais uzdevums bija mobilās lietotnes programmēšana. BJC robotikas pulciņa vadītāja Kitija Kuduma pastāstīja, ka uzdevums visām komandām ir viens, taču rezultāts katram ir pilnīgi cits. ”Šeit skolēni demonstrē savas programmēšanas prasmes. Pēc dotām instrukcijām viņiem jāizpilda uzdevums, rezultātā uzprogrammējot mobilo lietotni. Virtuālā telefonā skolēni veido savu aplikāciju,” skaidro K.Kuduma.

Skolēniem mobilās lietotnes izgatavošanā vajadzēja izpildīt divus uzdevumus – jāizveido vizuālais noformējums un dizains, kā arī jāprogrammē.

Pēc uzdevumu izpildes komandas tikās erudīcijas konkursā, kurā metodiķe Marina Vikaine bija sagatavojusi jautājumus par dažādiem izgudrojumiem. ”Akcents tiek likts uz praktiskajām zināšanām, taču pirmo gadu izlēmām pārbaudīt arī bērnu zināšanas. Šoreiz vēlējāmies paplašināt uzdevumu daudzveidību un piesaistīt citus skolēnus,” skaidro M.Vikaine.  

Kamēr skolēni pildīja savus uzdevumus, skolotāji veidoja mākslas darbus vizuālās mākslas metodiķes Iritas Timbras vadībā. Taču, gaidot rezultātus, visus priecēja liepājnieki – kendamas triku meistari.

Rezultāti:

1.vieta – Liepājas 3.pamatskolas komanda ”Flamingo”
2.vieta – Liepājas 7.vidusskolas komanda ”Halucinācija”
3.vieta – Liepājas 12.vidusskolas komanda ”47.bataljons”

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli