Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz modes mēles ar pašu šūtu apģērbu

Uz modes mēles ar pašu šūtu apģērbu
Foto: Ruslans Šuļga
23.02.2018 19:05

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Koši un daudzveidīgi piektdien tika aizvadīta jau astotā ikgadējā modes diena ”Krāsu sprādziens”, kas pirmoreiz tika rīkota Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV). Modes skatē jauniešu kolektīvi no dažādām izglītības iestādēm rādīja skatītājiem sevis veidotās tērpu kolekcijas, piemeklētos aksesuārus un matu sakārtojumus.

LMMDV radošais direktors mākslā un dizainā Ivars Pilips-Matisons atklājot pasākumu atzina, ka šī ir viņa pirmā kāpšana uz modes skatuves. ”Šķiet, ka arī daudziem aizskatuvē šī būs debija uz modes mēles. Es ceru, ka šī debija atstās paliekošu iespaidu un veicinās katra mazā censoņa gaitas modes mākslā.”

Pat tad, ja uz skatuves jaunieši kāpa pirmoreiz, tas tika darīts ļoti pārliecinoši – piestrādāts bija pie vissmalkākajām detaļām.

Pirms kāpšanas uz skatuves vēl notika pēdējie mēģinājumi un tērpu, aksesuāru pielabošana, sakārtošana. Arī sporta apavi pēdējā mirklī tika nomainīti pret elegantām kurpītēm.

”Atceries, ar kuru kāju sākam iet? Pa kuru pusi man iet? Vai mani mati ir kārtībā?” Nebeidzamu jautājumu burzmā aizritēja satraukuma pilnais gatavošanās laiks.

Arī skolotājas centās slēpt savu saviļņojumu un uztraukumu, kopā ar saviem audzēkņiem izdzīvojot visu modes skates saspringto gatavošanās un uzstāšanās laiku.

Skolēnu veidotās tērpu kolekcijas bija ļoti dažādas – kādā tērpi veidoti ar kopīgām detaļām, citi – individuāli un dažādi. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vadītājas Agnija Tiltniece un Dace Tetere atzina, ka sagatavošanās process bijis garš.

”Nodarbības bērniem norit divās daļās – vienā bērni projektā, paši zīmē savas idejas, liek kopā krāsas un veido kolekciju, taču otrā strādājam pie skatuves mākslas, pie tā, kā bērns izies, solīšiem, mūzikas, defilē. Visā procesā darbojas paši bērni – mēs tikai palīdzam realizēt,” stāsta Agnija Tiltniece. Viņa atzīst, ka nācās strādāt pamatīgi, lai paspētu līdz modes skatei sagatavoties.

Agnija ir pārliecināta, ka bērnu interese par modi pieaug. ”Bērni ļoti seko tai līdzi, paši rada dažādas idejas. Viņi ir ļoti socializēti – seko līdzi aktualitātēm sociālajos tīklos, iedvesmojas no citiem modes pasākumiem, piemēram, Rīgas modes nedēļas.”

Savukārt Dace Tetere ne vien gatavoja bērnus modes skatei, bet arī ieguldīja lielu darbu pašā pasākuma organizēšanā.

”Tas milzīgais darbs, ko skolotāji kopā ar audzēkņiem veic, nav pat aprakstāms! To, ko bērns nogriež šķībi, skolotājs izlabo. Mēs piestrādājam pie bērnu stājas, iznāciena, attieksmes, jo viņi kautrējas, īpaši sākoties pusaudžu vecumam. Mēs mācām viņiem nebaidīties, bet iet droši dzīvē!”

Vadītāja atzīst, ka nākas bērnus motivēt, lai viņi vēlētos veidot šīs kolekcijas un ieguldīt smagu darbu.

Pa modes mēli gāja dažāda vecuma bērni un jaunieši, kuru tērpi un defilē katrā vecuma grupā bija atšķirīgi. Arī skolotājas atzīst, ka katrai vecuma grupai ir citas darba spējas, taču lieliskas idejas ir visiem.

Pašas modeles savstarpēji viena otru uzmundrināja gan pirms, gan pēc uzstāšanās. 12 gadīgā Alise pēc uzstāšanās atzina, ka bija visai satraukusies, taču viss izdevies kā plānots.

”Skolā daudz trenējāmies, bet tik un tā šeit ir citādi. Kad mēlei abās pusēs stāv fotogrāfi un zālē ir tik daudz cilvēku, mēs sajūtamies kā īstas modeles.”

Pieeja kolekcijām bija dažāda – citi orientējās uz krāsu izvēli, citi izvēlējās iekļaut adītus elementus, vai izmantot konkrēta stila apģērbu. Bērni un jaunieši radīja pat priekšautu un bikšu kolekcijas. Arī žūrijai bija dažādi vērtēšanas kritēriji, lai noteiktu četras labākās kolekcijas.

Liepājas Bērnu mākslas skolas kolekcija ”Septiņi” saņēma diplomu par stila vienotību. Tajā tika iekļautas ne vien dažādu krāsu un formu kleitas, bet arī pašu veidotas somiņas.

Savukārt diplomu par labāko tēmas interpretāciju aksesuāros saņēma Aizputes novada Skolēnu jaunrades centrs, kas savā kolekcijā ”Kažoka otrā dzīve” bija izmantojuši jau nokalpojušas kažokādas, lai radītu dažādus aksesuārus un rotaļlietas.

Talsu novada Bērnu un jauniešu centra kolekcija ”Unikāls elements” kļuva par 2018.gada kolekciju. Bērnu un jauniešu centra šūšanas studija bija izveidojusi vienota stila kardigānus, ko apvienoja ar dažādiem aksesuāriem.

Taču par gada kolekciju jaunākajā grupā tika atzīta Liepājas 8.vidusskolas kolekcija ”Vasaras dārzs”, kurā katra mazā modele bija tērpusies krāsainā kleitā, skaidrojot, ka katra meitene ir kā puķe.

Pēc modes skates visi baudīja dažādu mākslinieku priekšnesumus un atpūtās pēc smagi padarīta darba, lai ar jauniem spēkiem radītu nākamās apģērbu kolekcijas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz