Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz saldējuma ražotni dosies “Mazie pinkovskēni”

Uz saldējuma ražotni dosies “Mazie pinkovskēni”
Foto: Ģirts Gertsons
25.11.2016 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājas Raiņa 6. vidusskolā notika konkursa “Savu ēdienkarti sastādu pats!” fināls. Par uzvarētājiem kļuva komanda “Mazie pinkovskēni” – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 7.c klase, iegūstot galveno balvu ekskursiju uz AS “Rīgas piena kombināts” saldējuma ražotni.

Emocijas un vērtīgas balvas

Jau vēstīts, ka Liepājas skolu 5.–9. klašu skolēniem konkursa “Savu ēdienkarti sastādu pats” ietvaros bija iespēja piedalīties vairākos atraktīvos uzdevumos. Pirmajā kārtā veidotās kolāžas atspoguļoja bērnu patieso ikdienu, to, ko viņi ēd. Savukārt atlases otrās kārtas video uzdevums motivēja bērnus pētīt, cik daudz un kādas fiziskās aktivitātes ir jāizpilda, lai iztērētu lieki uzņemtās kalorijas no izlozētā neveselīgā produkta, piemēram, burgera, hotdoga, kolas, frī kartupeļiem. Video, kas saskaņā ar nolikumu ieguva vislielāko interneta lietotāju atbalstu, nonāca konkursa finālā.

Konkursa fināls, kas trešdien norisinājās 6.vidusskolā, bija kā interaktīva spēle. Tās autori – skolu ēdināšanas uzņēmums “Māras lācis” – bija paredzējuši dažādas praktiskas aktivitātes, kā arī ne vienu vien āķīgu jautājumu uztura jomā.

Finālā piedalījās piecas klases no dažādām Liepājas pilsētas skolām.

Konkursa galveno balvu – ekskursiju visai klasei uz AS “Rīgas piena kombināts” saldējuma ražotni, kur parasti ekskursantus neielaiž, ieguva Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 7.c klases komanda “Mazie pinkovskēni”. Taču arī pārējie konkursa dalībnieki tika pie vērtīgām balvām. 2.vieta saņēma ekskursiju uz SIA “Elpa” Kazdangā un Priekules maizes ceptuves darbnīcu Liepājā, 3.vietai tika apmēram 30 kilogramus smags augļu grozs.

“Mūsu skatījumā fināls un konkurss kopumā izdevās fantastisks. Paši esam pacilāti un uzlādēti jauniem darbiem,” sacīja skolu ēdināšanas uzņēmuma “Māras lācis” uztura speciāliste Līga Jaunzema, sakot paldies bērniem par brīnišķīgajām emocijām. “Bērnu nepiespiestais pozitīvisms un sajūsma burtiski pārpildīja zāli un šo lādiņu varēja just jebkurš klātesošais.”

“Konkurss norisinājās trīs mēnešus. Šajā laikā skolēni uztura jautājumus varēja izpētīt daudz dziļāk, nekā tad, ja mēs organizētu tikai galda spēli, kuru realizējām finālā. Domāju, ka konkursa formāts ir atbilstošs tieši šai vecuma auditorijai. Pamatskolēniem un vidusskolēniem būtu jāizstrādā citādāka pieeja,” teic L.Jaunzema. “Par to, kādā formātā turpināsim iesākto, vēl lemsim. Viens gan ir skaidrs – atsaucība un dalībnieku sajūsma par pasākumu ir milzīga. Tas norāda, ka esam iekustinājuši liepājniekiem tiešām svarīgu tēmu – mūsu bērnu veselību un dzīves kvalitāti ilgtermiņā.”

Uzzinātais neattur apēst hotdogu

J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 6.a klases skolniece, komandas “Lieliskais četrnieks” pārstāve, Rēzija Mazure-Mago sacīja, ka piedalīties konkursā esot paticis. “Mums bija interesanti veidot plakātu, video” Rēzija uzsvēra, ka centušies video veidot interesantu, lai skatītājam nebūtu garlaicīgi. Viņiem esot iedalīts burgers, un tas ticis nosportots, spēlējot basketbolu, pumpējoties un veicot citas fiziskas aktivitātes. Izrādās, – ja tu apēd vienu burgeru, tad jāvingro vismaz 15 minūtes. “Lai cik mazs burgers būtu, īstenībā tajā ir daudz kaloriju,” secinājusi Rēzija.

Kas mudinātu vienaudžus ēst veselīgāk? “Vajadzētu saprast, ko konkrētais pārtikas produkts dara sliktu, kā tas kaitē. Domāju, – šīs zināšanas liktu uzdot jautājumu, vai tiešām man to vajag, vai gribu bojāt savu ķermeni.”

Arī Tomass Rusanovs no Liepājas 8.vidusskolas 8.a klases atzina, ka konkursā piedalīties bijis interesanti. “Bija jāmeklē dažādi materiāli, jātaisa video,” paskaidroja jaunietis. Viņš piekrita, ka skolēniem garšo neveselīgā pārtika, taču situācija neesot dramatiska. “Manuprāt, ir normāli, dārzeņus jau arī ēd,” novērojumos dalās Tomass. Vai, ēdot hotdogu, uzzinātais liek aizdomāties? “Kā kuro reizi,” viņš neslēpa, un piebilda, ka vaina ir tajā, ka neveselīgā pārtika ir garšīga, kā arī dažkārt lētāka par veselīgajām lietām.

Jaunieša klase audzinātāja Sandra Janaite norādīja, ka bērni īstenībā ir zinoši, taču dažādu iemeslu dēļ tas neattur apēst ko neveselīgu. “Mums bija diskusija,” smaidot atminējās pedagoģe, “hotdogs tika piedāvāts bez majonēzes. Daži speciālisti zināja teikt, ka šo ēst nevar, tā neesot garšīgi. Briesmīgas kalorijas jau majonēzē esot un jāsportojot ilgi, kamēr tās iztērē, bet ar majonēzi tomēr hotdogu ēst esot labāk.”

Par veselīgu uzturu noteikti ar skolēniem ir jārunā, piekrita S.Janaite, taču reizē bērnus aizstāvēja: “Tā jau nav, ka bērniem tikai neveselīgas lietas prātā. Viņi ļoti labprāt ēd, piemēram, programmā “Skolas auglis” piedāvātos augļus.”

Galvenās balvas ieguvēju klases audzinātāja Kitija Pinkovska norādīja, ka konkursā apskatītā tēma skolēniem neesot bijusi sveša. “Par veselīgu dzīvesveidu, veselīgu uzturu esam iepriekš runājuši klases stundās,” sacīja pedagoģe. “Mani klases bērni ir ļoti aktīvi. Viņi pieņem teju visus izaicinājumus, ko vien piedāvā. Kad paziņoju, ka ir izsludināt šāds konkurss, visi bija par,” ar smaidu atminējās K.Pinkovska, un piebilda: “Protams, piedāvāju arī tāpēc, ka mani pašu uzrunāja konkursa tēma. Mums bija plānots par veselīgu uzturu šajā mācību gadā arī runāt, taču, manuprāt, konkursa forma bērniem ir saistošāka. Pašiem iziet visam cauri noteikti ir daudz vērtīgāk, nekā, ja klases audzinātājs priekšā rāda video vai ko tamlīdzīgu.” Pedagoģe rosināja konkursu ieviest kā tradīciju: “Ja ne katru gadu, tad ik pēc diviem.”

Uzziņai

Konkursa rezultāti
1.vietā komanda “Mazie Pinkovskēni” (DALP 5.vidusskolas 7.c klase)
2.vietā komanda “Burkāniņi” (DALP 5.vidusskolas 8.a klase)
3.vietā komanda “Enerģija” (Liepājas 7.vidusskolas 5.c klase)
4.vietā komanda “Fantastiskais četrnieks” (J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 6.a klase)
5.vietā komanda “Krutās skābenes” (Liepājas 8.vidusskolas 8.a klase)

 

 

 

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz