Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Vēl solis tuvāk basketbola pilsētas statusam

Vēl solis tuvāk basketbola pilsētas statusam
Foto: Ruslans Šuļga
19.07.2019 19:32

liepajniekiem.lv

“Mans mērķis ir izveidot Liepāju par basketbola pilsētu. Ja es varu dot savu daļu, radot āra laukumus, kur visi var spēlēt, tad noteikti to turpināšu darīt,” atklājot jau trešo āra basketbola laukumu Liepājā, apņēmīgi sacīja basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis. Joprojām daudz bija to, kas vēlējās ar slaveno liepājnieku nofotografēties vai tikt pie viņa autogrāfa.

Piektdien vienā no lielākajiem Liepājas mikrorajoniem, Dunikas ielā, atklātais āra basketbola laukums ir jau trešais, ko pilsētai dāvājis Porziņģis ar savu ģimeni. Un pēc runām atklāšanā, šķiet, ka tas varētu nebūs pēdējais. Arī Kristapa brālis Mārtiņš iepriekš laikrakstam “Kurzemes Vārds” paudis: ja būs spēlēt gribētāji un rocība atļaus, Liepājā nākotnē varētu tapt vēl kāds basketbola laukums. Kā var novērot, gan Jūrmalas parkā, gan Ventpils ielas parkā ierīkotie laukumi ir “apdzīvoti”.

Uz atklāšanu bija ieradies liels skaits interesentu, un viņu vidū arī grupas “Prāta Vētra” puiši,

kas labprāt kopā ar citiem groza bumbas mīļotājiem steidza jauno laukumu iemēģināt. Kā zināms, rītdien stadionā “Daugava” notiks viņu koncerts.

Uzrunājot sanākušos, Porziņģu ģimenes pārstāvis Mārtiņš pateicās par lielo interesi un ierašanos jau uz trešo āra basketbola laukuma atklāšanu. “Pirmkārt, vēlos pateikt lielu paldies visiem jums: tiem, kas aktīvi spēlē basketbolu, tiem, kas nodarbojas ar sportu. Ja nebūtu jūs, tad Kristapam un Liepājas pilsētai nebūtu iemesla būvēt laukumus, attīstīt sportu, veidot dažādas sporta aktivitātes. Mums ir prieks un lepnums redzēt tik daudz cilvēku spēlējam gan basketbolu, gan vienkārši nodarbojamies ar sportu.”

Nacionālās basketbola asociācijas zvaigznei Kristapam Porziņģim, tomēr ar otru reizi trāpot bumbu grozā, basketbola laukums tika oficiāli atklāts, un to piepildīja aktīvākie bumbotāji. Savukārt pašu basketbola zvaigzni ielenca tie, kas vēlējās ar viņu nofotografēties vai kāroja pēc slavenā sportista autogrāfa.

Vietējā mikrorajona iedzīvotāja Baiba, vaicāta, vai bija lietderīgi šeit uzbūvēt basketbola laukuma, atbildēja apstiprinoši: “Man aug trīs dēli, viņi noteikti to izmantos. Vecākais dēls, kuram ir 13 gadu, vairāk aizrāvies ar futbolu, bet vispār viņam patīk arī citi sporta veidi.” Māmiņa priecājas, ka apkārtne attīstās:

“Patīk, ka te ir, kur futbolu uzspēlēt, tagad arī basketbolu, ir bērnu laukums, parks, kur pastaigāt. Jo vairāk te kaut kas būs, jo labāk.”

“Jau nedēļām ilgi nācām garām un skatījāmies, kā te būvē. Šodien beidzot ir lielā diena,” priecājās tētis Toms, uz pleciem turot sešus gadus veco dēliņu Jāni. Mazais liepājnieks bija īpaši laimīgs – nupat satikts elks un uzņemts kopīgs foto. Māsa vēl tikai gaidīja savu iespēju lielajā fanu pūlī. “Dēlam līdz šim nebija sanācis Kristapu satikt. Viņš jau ir mūsu lielākā basketbola zvaigzne,” Toms skaidroja, kāpēc bijis svarīgi atnākt. “Protams, ka ir patīkami. Bērniem radīta vieta, kur nākt un darboties, nevis klaiņot pa ielām. Vajadzēja. Sports ir veselība un izturība. Kaut būtu ceturtais un piektais laukums arī.”

Porziņģa ģimenes fonds “Porzingis Family Foundation Inc” dāvājis āra basketbola laukumus ne tikai Liepājai. Viens atrodas arī Rīgā, bet vēl viens tiks izveidots Tukumā.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli