Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Vieglatlēti pasaules čempionātu aizvada ar gandarījumu

Vieglatlēti pasaules čempionātu aizvada ar gandarījumu
Foto: No dalībnieku arhīva
15.07.2017 07:00

liepajniekiem.lv

Ar Liepājas sportistiem lepoties varam visai bieži. Arī jūnijā mūsu pilsētas vārds izskanēja pasaulē, Francijas pilsētā Nansi notiekošajā Pasaules skolu čempionātā vieglatlētikā. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja divas Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas komandas. Jaunieši no čempionāta atgriezās ar gandarījuma sajūtu.

Francijā katram dalībniekam bija jāpiedalās divās disciplīnās – skriešanas un tehniskajā disciplīnā, kas ir augstlēkšana, tāllēkšana, lodes grūšana u.c. “Visi trenējamies vieglatlētikā jau vairākus gadus, tādēļ arī čempionātā galvenokārt pārstāvējām tās disciplīnas, kurās ikdienā trenējamies, piemēram, man tā bija tāllēkšana,” stāsta dalībniece Una Stumbre. Viņas sniegums nav bijis tik labs, kā vēlējās, iepriekš gūtas traumas dēļ, taču kopumā rezultātus par sliktiem nenosaukt. Arī gaisa temperatūra bijusi ļoti augsta, kas disciplīnām piedeva papildu sarežģītību. Arī komandas biedrs Raivis Jonaitis stāsta, ka pirms čempionāta guvis traumu, ko nav līdz čempionātam izdevies sadziedēt, kas likusi sevi manīt arī čempionāta laikā: “Pirmajā sacensību dienā līdz galam nebija izprasta sacensību programma, tādēļ nācās piedalīties bez iepriekšējas iesildīšanās, kas atkal lika atgriezties sāpēm. Iesildoties nākamās dienas skrējienam, samežģīju potīti, taču nekādu nopietnāku traumu neviens no komandas neguva.”

Ģimnāzijas sporta skolotāja Dace Grūbe uzskata, ka dalībnieku sniegums bijis atbilstošs viņu spējām. Bijušas disciplīnas ar ļoti labiem rezultātiem. “Nebraucām jau ar pārliecību, ka esam labāki par pārējiem un visus uzvarēsim, jo tas tomēr ir pasaules čempionāts, taču viss tika darīts pēc labākās sirdsapziņas,” skaidro skolotāja Grūbe. Gan dalībnieki, gan skolotāja atzīst, ka citu valstu dalībnieki bijuši ļoti spējīgi. “Uzreiz bija redzams, ka gan Francijas, gan Lielbritānijas komandas ir ļoti spēcīgas. Visi dalībnieki bija ļoti trenēti.” Gan paši dalībnieki, gan skolotāja atzīst, ka savstarpējais dalībnieku atbalsts bijis ļoti liels un nozīmīgs, nekāda konkurence nav bijusi. Raivis stāsta, ka arī arī citu valstu pārstāvjiem attiecības izveidojušās ļoti draudzīgas – cits citu apsveikuši ar paveikto un konkurence nav valdījusi ne mirkli. Meiteņu komanda kopvērtējumā izcīnīja 12. vietu 23 valstu konkurencē, bet zēni – 17. vietu 25 valstu konkurencē.

Komandas par galveno ieguvumu no čempionāta uzskata pieredzi, piedaloties pasaules čempionātā, ko visas nedēļas garumā papildināja arī dažādas citas aktivitātes. “Protams, bija brīži, kad vēlējāmies, kaut varētu vairāk atpūsties, taču, braucot mājās, bija apziņa, cik tas bija labi, ka viss bija piepildīts ar dažādām aktivitātēm,” stāsta sportisti. Čempionāta laikā notikusi “Draudzības diena”, kad dalībnieki sadalīti dažādu valstu jauktās komandās, lai pildītu uzdevumus, sportisti devušies ekskursijās, kā arī katrai komandai vajadzēja prezentēt savu valsti citiem dalībniekiem. Atgriešanās no čempionāta nebūt nenozīmē atpūtu – vieglatlēti turpina trenēties, jo sezona nebūt vēl nav noslēgusies.

Meiteņu komandas sastāvs: Una Stumbre, Rebeka Ozolniece, Laura Šulme, Terēze Gipsle, Anna Valdmane un Roberta Ločmele. Zēnu komandas sastāvs: Raivis Jonaitis, Adrians Kālis, Aleksandrs Kālis, Juris Vecbaštiks, Edvīns Vilde un Jānis Štokmanis. Komandas iespēju piedalīties čempionātā izcīnīja rudenī Daugavpils novada Višķu stadionā notiekošajās Latvijas Sporta skolu federācijas atlases sacensībās pasaules skolu čempionātam “J. Humberta kauss 2017”, kur piedalījās 1999. – 2000. gadā dzimušie jaunieši un jaunietes atsevišķās komandās. Sportistus čempionātam sagatavoja vieglatlētikas treneri Daiga Stumbre, Diāna Lauva un Vjačeslavs Goļinskis.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli