Pirmdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

“Katram Liepājniekam”: Koncertzāle “Lielais dzintars” šoruden klausītājiem piedāvās krāšņu un daudzpusīgu programmu

Liepājas koncertzāle ”Lielais dzintars” šoruden mākslas mīļotājiem un entuziastiem sagatavojusi plašu muzikālu un izglītojošu notikumu klāstu – turpinājumu piedzīvos klausītāju iemīļotās koncertsērijas ”Personīgi” un ”Pasaule Lielajā dzintarā”, koncertzālē viesosies Latvijas izcilākie izpildītājmākslinieki, būs skatāmas saistošas mākslas izstādes, bet kā sezonas jaunums tiks piedāvāts izzinošu lekciju cikls pieaugušajiem ”Dzintara muzikālo sarunu klubs”.

“Katram Liepājniekam”: Koncertzāle “Lielais dzintars” šoruden klausītājiem piedāvās krāšņu un daudzpusīgu programmu
Irāniešu apvienības mākslinieciskais vadītājs Keivāns Šemirani par savu misiju virza austrumnieciskās mūzikas pasaules paplašināšanu, iepludinot tajā džeza, improvizētas mūzikas un citu stilu elementus, kā arī paplašinot sitaminstrumentu klāstu un dziesmu tekstos izmantotās valodas. (Foto: Publicitātes)
13.10.2021 15:54

"Katram Liepājniekam"

Visa pasaule skan ”Lielajā dzintarā”

Pie skatītājiem atgriezusies koncertzāles īpašo notikumu sērija ”Pasaule Lielajā dzintarā”, kas apmeklētājus jau kopš 2017.gada aicina atklāt pasaules mūziku un performanču mākslu autentiskā izpildījumā. Sērijas notikumi klausītājiem piedāvā īpaši augstvērtīgus dažādu žanru koncertus un performances, iepazīstinot ar izciliem dažādu žanru meistariem, kas atpazīstamību un ievērību ieguvuši, pateicoties unikālam skanējumam un izkoptām prasmēm.

16.oktobrī pulksten 18 atklājumiem bagāto notikumu sēriju ”Pasaule Lielajā dzintarā” turpinās irānieši – muzikālā Šemirani ģimene ar savu jaunāko programmu ”Mīlas ceļš starp austrumiem un rietumiem”. Irāniešu izcelsmes perkusionista un mākslinieciskā vadītāja Keivāna Šemirani (Keyvan Chemirani) jaunā projekta centrā ir viņa māsas Marjamas Šemirani (Maryam Chemirani) valdzinošā balss. Jaunajā programmā Keivāns, pielietojot niansēto persiešu santūra spēles prasmi un persiešu zarba spēles satriecošo meistarību, savas māsas harismātiskajai balsij radījis grezni apzeltītu ietvaru – reizēm zīdaini mirdzošu, reizēm koši rotaļīgu.

Sestdien, 27.novembrī, pulksten 19 klausītāji iepazīs par ”jaunā tango glābējiem” dēvēto ansambli ”SONICO” no Beļģijas. Pēc veiksmīgi aizvadītas Dienvidamerikas tūres un diviem tango žanram veltītiem albumiem ietekmīgie mūzikas žurnāli ”Billboard” un ”Rolling Stone” apvienību ierindojuši starp 10 nozīmīgākajām mūsdienu tango apvienībām pasaulē. Šajā koncertsezonā Briselē bāzētais ansamblis līdz ar trešā tango žanram veltītā albuma ”Piazzolla-Rovira: The Edge of Tango” izdošanu godinās tango nuevo jeb jaunā tango žanra dibinātāju Astoru Pjacollu, kurš šogad svinētu 100 gadu jubileju, un dosies albuma prezentācijas tūrē. Pēc Argentīnā, Ekvadorā un Kolumbijā aizvadītiem koncertiem ansamblis ar vienīgo koncertu Ziemeļeiropā viesosies Liepājas koncertzāles īpašo notikumu sērijā ”Pasaule Lielajā dzintarā”.

Sērija ”Personīgi” – kamerkoncerti un sirsnīgas sarunas

””Personīgi” ir mūsu klausītāju iemīļotā kamermūzikas sērija, kas ļauj ne tikai iepazīties ar dažādu žanru repertuāru no vairākām pasaules vietām, bet arī satikties personīgi ar māksliniekiem brīvās pēckoncerta sarunās pie dzirkstoša dzēriena glāzes vai kafijas tases. Esam ļoti lepni, ka arī šajā sarežģītajā laikā mūsu piedāvājums joprojām paliek daudzveidīgs un augstvērtīgs. Labākie no labākajiem tiek atlasīti, lai priecētu mūsu klausītājus aizraujošās koncertprogrammās ikmēneša svētdienas pēcpusdienās,” gaidot koncertsērijas jauno sezonu, iezīmē Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Svētdien, 24.oktobrī, pulksten 15 ”Carion Quintet” izteiksmīgi un asprātīgi veidotā programma ”Venēcijas karnevāls” aicinās grezni rotātā gondolā, lai līdz ar gondoljeru dotos aizrautīgā ceļojumā uz La Serenissima – Adrijas pērli, mūžam jauno un mainīgo Venēciju. Programmā klausītāji noteikti varēs atpazīt ceļojuma muzikālos orientierus: Vivaldi ritmisko draivu un enerģiju, Paganīni luminiscējošo virtuozitāti; Pučīni un Verdi valdzinošās melodijas liks sajūsmā dziedāt tām līdzi, savukārt Rosīni operiskās vinjetes būs kā veldzējošs šampanietis karnevāla temperamentīgajā gaisotnē. Kvinteta Carion unikālo pieeju kamermūzikas jomai apliecina gan slavināti priekšnesumi Eiropas prestižākajos festivālos, gan dažādi apbalvojumi.

Ar unikāli izstrādāto skatuves priekšnesuma kultūru, performancēs iekļaujot drāmas elementus un pat horeogrāfiskas kustības, kvintets pēdējos gados kļuvis par vienu no vadošajiem kokpūšaminstrumentu ansambļiem pasaulē. Divi no atzītā kvinteta mūziķiem ir latvieši – klarnetists Egīls Šēfers un obojists Egils Upatnieks.

Svētdien, 28.novembrī, pulksten 15 izsmalcinātās koncertsērijas ”Personīgi” ietvaros pirmo reizi Liepājā uzstāsies Latvijas kamermūzikas jomas spožais līderis, kameransamblis ”Trio Palladio” ar unikālu, īpaši ”Lielajam dzintaram” veidotu programmu. ”Trio Palladio” veido trīs izcili pašmāju solisti, kas iekarojuši pasaules skatuves, – vijolniece Eva Bindere, pianists Reinis Zariņš un čelliste Kristīne Blaumane. Kameransambļa sniegumu raksturo konceptuālas programmas, atklājot arī Latvijā maz zināmu klaviertrio repertuāru. ”Lielā dzintara” klausītājiem trio sarūpējis izsmalcinātu programmu, kura iepriecinās kā ar klasiku un nemainīgām vērtībām, tā ar pavisam svaigu jaundarbu. Dzirdēsim 19. gadsimta vācu ģēnija Fēliksa Mendelszona klaviertrio, talantīgās latviešu komponistes Santas Ratnieces skaņdarba pasaules pirmatskaņojumu un pasaulē iemīļotā pašmāju komponista Pētera Vaska skaņdarba ”Vientuļais eņģelis” kamerversiju. Kā īpašu pārsteigumu saviem klausītājiem trio gaismā cels pasaulē reti atskaņotās britu komponistes Rebekas Klārkas (Rebecca Clarke) klaviertrio. Koncerts pārcelts no 2020. gada 22. novembra, iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas.

Koncertsērijas ritumu šogad – svētdien, 12.decembrī, pulksten 15 – noslēgs zviedru folkmūzikas trio ”Ahlberg, Ek & Roswall”. Ar satriecošu saspēli, izdomas pilniem aranžējumiem un rūpīgi atlasītu repertuāru jaunie mūziķi sevi pieteikuši kā vieni no aizraujošākajiem un populārākajiem izpildītājiem mūsdienu folkmūzikas lauciņā. Apvienība piedāvā plūstošu un virtuozu saspēli, kas rosina gan uz klausīšanos, gan dejošanu. Repertuāra pamatā ir tradicionālas zviedru melodijas, tostarp tā saucamās slängpolska dziesmas no Skones lēnes, trioles polska no Medelpadas provinces, kā arī oriģinālas kompozīcijas. Pēdējos gados trio ir guvis lielus panākumus visā pasaulē un atzinību vairākos nozīmīgos folkmūzikas festivālos. Trio oriģinālmūziku raksturo gan popmūzikas, gan baroka atmosfēra, kā arī plašs tonālais diapazons un patiesi neatvairāms ritms. Apvienības viesošanās koncertsērijā ”Personīgi” būs kolektīva debija Latvijā.

Raksturīgi koncertsērijai ”Personīgi” – visiem apmeklētājiem pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu nesteidzīgas sarunas neformālā gaisotnē. 

Akordeona dīva Ksenija Sidorova atgriežas ar jaunu programmu

Uz jaunu programmu – dziļi cilvēcīgu un teju intīmu sarunu, kurā sārti čigāniskos segidiljas ritmus un liesmojoši spējos tango pavērsienus nomainījuši sulīgāki pasteļtoņi, – savu uzticamo klausītāju ielūdz izsmalcināti graciozās akordeona spēles dīva Ksenija Sidorova. Īpaši veidotā koncertprogramma ”Starp sapņiem un nomodu” izskanēs sestdien, 30. oktobrī, pulksten 19.

Ksenija Sidorova ir viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm, un viņas gudri izsvērtās, rūpīgi veidotās programmas ļāvušas līdz šim par tautas mūzikas instrumentu dēvēto akordeonu novērtēt un iepazīt pavisam neizzinātā skaņu gammā.

Aizvadītā gada refleksijās izauklētā programma ”Starp sapņiem un nomodu” piedāvās visai plašu autoru loku – līdzās jau zināmajiem komponistiem Filipam Glāsam un Johanam Sebastianam Baham klausītāji iepazīs tādus skaņražus kā Pjetro Rofi, Sergeju Akhunovu, Alekseju Arhipovski un citus. Par saviem skatuves partneriem Ksenija Sidorova izraudzījusies ”Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetu: Kristiānu Krūskopu, Agnesi Kanniņu, Artūru Gaili un Kārli Klotiņu, kā arī kontrabasistu Jāni Stafecki.

Sezonas jaunums – izglītojošu lekciju cikls par mūziku pieaugušajiem

Uzsākot rudens sezonu un atklājot jauno mācību gadu, Liepājas koncertzāle ”Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu ”Uniting History” piedāvā izglītojošu sarunu ciklu apmeklētājiem, kuri interesējas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Desmit bezmaksas lekcijās, kas pieejamas kā klātienē, tā tiešraidē, kopā ar Latvijas izcilākajiem muzikologiem un praktiķiem atklāsim likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē. Cikla pirmā lekcija tika aizvadīta jau septembrī, kad vairāk nekā 200 klausītāju tiešraidē un klātienē iepazinās ar profesora Guntara Prāņa stāstījumu par viduslaiku mūzikas aizraujošo vēsturi.

Cikla otrajā tikšanās reizē – otrdien, 19. oktobrī, pulksten 18 – klausītājus ar renesanses laikmetu mūzikā iepazīstinās muzikoloģe, mākslas doktore Ilze Šarkovska-Liepiņa: ”Laikmets no 14. gadsimta līdz pat 17. gadsimta sākumam Eiropas mūzikā ienes svaigas vēsmas: daudzbalsības uzplaukumu, jaunu instrumentu parādīšanos, instrumentālās mūzikas uzziedu un veselu virkni līdz tam nebijušu ideju. Visa jaunā dzinējspēks ir humānisms, kas cilvēku kā pašvērtību noliek līdzās Dievam – domājošu, komponējošu, dziedošu, spēlējošu. Sākusies Itālijā, tā atbalsojas arī otrpus Alpiem, līdz renesanses virpulī iegriežas arī zemēs ap Baltijas jūru un Livonijā. Šajā laikā top arī pirmie mūzikas materiāli latviešu valodā. Renesanses skaņu pasaule atklājas katrā vietā savādāk un tāpēc jo īpaši aizraujoši!”

Muzikālo sarunu klubā interesenti var piedalīties gan klātienē, apmeklējot tikšanās reizes koncertzāles ”Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti. Dalība: bez maksas. Informācija par pieteikšanos lasāma koncertzāles mājaslapā www.lielaisdzintars.lv.

Notikumus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA ”Lielais dzintars”. Biļetes uz maksas koncertiem pieejamas ”Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles Informācijas centrā.

Pasākumu apmeklēšanas nosacījumi: www.lielaisdzintars.lv.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles Informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai, 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 63424555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz