Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 5. decembris

Vārdadiena: Klaudijs, Sabīne, Sarma

Kino “Balle” aicina uz latviešu kino dienām

Atslēgvārdi kino | kino balle | kinoteātris balle | balle

Trīs dienas, no 25. līdz 28.janvārim kinoteātrī „Balle” risināsies latviešu filmu dienas, kuru laikā tiks demonstrēti seši latviešu kinorežisoru jaunākie veikumi, kas vēsta par Latvijas vēsturi un šodienu.

Filmu dienās būs skatāmas Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma”, Andreja Verhoustinska dokumentālā filma “Īvāns”, Antras Cilinskas dokumentālā filma “Laimes formula”, Ināras Kolmanes dokumentālā filma “Ručs un Norie” (balva “Lielais Kristaps”), Dzintras Gekas dokumentālā filma “Dieva putniņi”, kā arī Dāvja Sīmaņa vēsturiskā kara drāma “Pelnu sanatorija”, kas 22.janvārī visā Latvijā, tajā skaitā kinoteātrī “Balle”, piedzīvos savu pirmizrādi.

Īpaši aicināti skolotāji ar saviem skolēniem – apmeklējot filmu seansus organizētā grupā, kurā ir vairāk nekā divdesmit cilvēki, un, iegādājoties biļetes iepriekš, tiks piemērota 20 % atlaide!

Filmas "PELNU SANATORIJA" darbība norisinās 1917.gadā Kurzemē. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs, ko atveido vācu teātra un kino zvaigzne Ulrihs Matess (Ulrich Matthes), tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un viņa apņēmībai "ieviest kārtību". Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies – agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

Režisores Ināras Kolmanes dokumentālā lente “RUČS UN NORIE” Nacionālajā kino festivālā “Lielais Kristaps” pelnīti  tika atzīta par labāko 2015. gada filmu un kopsummā saņēma 4 apbalvojumus. Jauna japāniete Norie antropoloģijas studiju gaitā nonāk gandrīz zemeslodes otrā pusē, mazajā Eiropas valstī Latvijā. Etnogrāfiski kolorītā Rietumlatvijas novadā viņa satiek sirmo Ruču, kas nezina ne vārda angliski, toties dzied. Lai arī tās ir Latvijas dziesmas, dvēseļu radniecībai tas nav šķērslis – Norie šķiet, ka viņa atradusi savu mirušo vecmāmiņu, bet Ručs turpmāk uztrauksies par katru zemestrīci Japānā.

Ārēji it kā vienkāršais stāsts par Norie un suitu sievas Ruča satikšanos Alsungā vienlīdz spēcīgi licis sajūsmināties gan profesionālajiem kino kritiķiem, gan vienkāršajiem skatītājiem, kuriem filma sniedz emocionāli piepildītu pārdzīvojumu.


Jaunākā latviešu spēlfilma AUSMA (rež. Laila Pakalniņa) satriecoši augstvērtīgā  ekrāna kvalitātē vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad tā saucamo ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Dēls nodeva tēvu, bet tēvs – dēlu. Diemžēl AUSMA nav filma pa pagātni, jo totalitāra režīma vēlme pārvērst cilvēkus par liela mehānisma mazām skrūvītēm aizvien vēl šķiet mūžīga – tai nav robežu ne laikā, ne telpā. Spilgtas, sev neierastas lomas filmā atveido Jaunā Rīgas teātra aktieri Vilis Daudziņš un Andris Keišs. Filmas vizuālais spēks jau guvis starptautisku atzinību – starptautiskajā Tallinas kino festivālā “Black Nights” filma  AUSMA saņēma balvu par labāko operatora darbu. Filmai mūziku komponējis Vestards Šimkus. AUSMAS grandiozajā inscenējumā piedalījās teju 900 masu skatu dalībnieki no Kurzemes pilsētām un ciemiem un neskaitāms daudzums dzīvnieku – vistas, zirgi, suņi un pat gliemeži.


Dokumentālo filmu  ĪVĀNS veidojis režisors un operators Andrejs Verhoustinskis (kurš “Lielajā Kristapā” ieguva labākā  operatora balvu par filmu RUČS UN NORIE) un tā emocionāli un tematiski precīzi iederas janvāra mēneša barikāžu piemiņas laikā, kad atceramies un izvērtējam šo reizē traģisko un skaisto Latvijas vēstures lapaspušu  notikumus. Dainis Īvāns - viens no spilgtākajiem Latvijas Jauno laiku vēstures līderiem un personībām -  filmā saka, ka bērnībā vēlējies kļūt par Lāčplēsi, kura mutē Rainis licis vārdus - ''Nav pagātnei varas, mans ceļš ir jauns''.” Par Latvijas pagātni un tagadni Īvāns stāsta bez noklusējumiem un politiski klišejiskiem tekstiem, kas ar milzu apjomu skalo cilvēku smadzenes medijos un presē ikdienā," par Īvānu stāsta filmas autori. Filma tapusi gada garumā, filmēšanas grupai izbaudot filmas varoņa uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās ''Īvānos''. Filmā redzami unikāli kadri no vēstures arhīviem un Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

Režisore Dzintras Gekas dokumentālā filma DIEVA PUTNIŅI  atgriežas mūsu tautas vēsturei  tik nozīmīgajās lapaspusēs par II pasaules kara beigu posmu, kad bailēs no Padomju armijas  apmēram 150 000 no Latvijas devās bēgļu gaitās uz Vāciju. Tie bija dažādu profesiju pārstāvji – lauksaimnieki, uzņēmēji, bijušie politiķi, valstsvīri, radošā inteliģence, darba cilvēki, kas jau bija izbaudījuši „baigā gada” nedienas.

Latvieši, kuri sevi nometņu laikā sauca par “dīpīšiem” un “Dieva putniņiem”, centās iekārtot savu dzīves telpu trimdā, veidojot Mazo Latviju. Filmā emocionāli parādīti 1944. gadā uz Vāciju izceļojošo ģimeņu likteņi, kas simbolizē daudzu to Latvijas dzimtu stāstus, kuras bija spiesti uz ilgu laiku vai pat mūžu šķirties no saviem vistuvākajiem radiniekiem un draugiem.


Ar dokumentālo filmu LAIMES FORMULA (režisore Antra Cilinska) meklē atbildes uz jautājumiem “Kā būt laimīgam? Kā kļūt veselam? Kur gūt iedvesmu?” Šie jautājumi nevienam nav sveši, bet atbildes mēs meklējam katrs savā veidā. Lai tās atrastu, vieni brauc uz Indiju, otri noslēdzas būdiņā meža vidū, bet citi uzticas tradicionālām metodēm. Tomēr, klausoties dažādos padomos, mēs reizēm aizmirstam rīkoties paši un sagaidām, ka laime mums tiks pienesta uz paplātes. Kā saka viena no dokumentālās filmas “Laimes formula” varonēm Inese Ziņģīte – manā leksikā nav tāda vārda “nevaru”, ir tikai vārds “negribu”!

Filmā skatītājs iepazīs četrus cilvēkus un viņu laimes formulas. Visas šīs personības vieno neatlaidība, dzīvesprieks, humora izjūta un īpaša saikne ar dabu. Filmā skatītāji satiksies ar slaveno Inesi Zinģīti, leģendārā aktiera Ēvalda Valtera dēlu Raiti Valteru, Noras Ikstēnas tēvu Jāni Rubeni un zāļu tēju speciālistu dakteri Tereško.  • 0

Kino Balle jaunumi

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!