Vārdadiena: Erlends, Lūkass, Rolanda, Rolands, Ronalds

Laimīgais abonementa īpašnieks Edijs Gorsvāns brauc uz Eirolīgas spēli  (2)

Atslēgvārdi bk liepāja | liepajas basketbols

Pirmā mājas spēle

Oktobra pirmā nedēļas nogale iesākās ar basketbola svētkiem Liepājas Olimpiskajā centrā. "Olybet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas pirmajā mājas spēlē BK "Liepāja" izcīnīja uzvaru pār "Jēkabpils/SMScredit.lv" komandu ar rezultātu 81:65.

Savu pirmo spēli "Jēkabpils" rindās aizvadīja Verners Kohs un Edgars Štelmahers. Pēc liepājnieku lietuviešu leģionāra Justa Nauseda pirmajiem spēles punktiem ar precīzu trejaci izcēlās jēkabpilietis Rainers Hermanovskis, izvirzot vadībā lūšus. Turpinājumā deviņus punktus pēc kārtas jēkabpiliešu rindās guva Kohs, pirmā ceturkšņa vidū sasniedzot rezultātu 12:6 par labu viesu komandai. Ar Štelmahera rezultatīvajiem uzbrukumiem "Jēkabpils" pārsvars pieauga līdz 11 punktiem, taču Džastins Džonsons palīdzēja liepājniekiem līdz pirmās ceturdaļas beigām pietuvoties rezultāta starpībā. Pēc nospēlētām desmit minūtēm "Liepāja" atradās iedzinējos ar 19:25.

Otrās ceturtdaļas otrajā minūtē Kohs palielināja jēkabpiliešu pārsvaru līdz deviņiem punktiem, bet tad sekoja "Liepājas" izrāviens, kas izlīdzināja mača rezultātu - 30:30. Liepājnieki ceturkšņa otrajā pusē pārņēma spēles vadību, punktus gūstot kurzemnieku leģionāriem. Lielajā pārtraukumā "Liepāja" devās ar sev labvēlīgo 41:37.

Trešajā spēles nogrieznī Krastiņa un Džonsona rezultatīvā spēlē ļāva mājinieku komandai panākt +9. Kurzemnieku izrāvienu ar trejaci piebremzēja Hermanovskis, bet Jurijs Aleksejevs sadeldēja starpību līdz viena metiena tiesai. Pēdējo trejaci spēles trešajā ceturtdaļā realizēja Džonsons, tādējādi dodot "Liepājai" vadību ar 61:55 pirms pēdējām desmit minūtēm.

Noslēdzošo ceturtdaļu ar trīs punktu gājienu uzsāka Aleksejevs, bet Teilors Besičs atbildēja ar saviem diviem punktiem. Ceturtā ceturkšņa vidū pēc Nika Jansona gūtajiem punktiem liepājnieku vadība sasniedza septiņus punktus - 67:60. Mača noslēdzošajās minūtēs "Jēkabpilij" neizdevās atgriezties spēlē par uzvaru. Liepājnieki noturēja iekrāto pārsvaru un ar rezultātu 81:65 apspēlēja jēkabpiliešus, izcīnot sezonas pirmo uzvaru.

"Liepājas" rindās ar 26 punktiem izcēlās Džastins Džonsons, bet ar 17 punktiem uzvarā piedalījās Roberts Krastiņš. Jēkabpiliešiem ar 16 punktiem atzīmējās Verners Kohs.

Bezmaksas ceļojums uz Eirolīgas spēli

Pirmās spēles lielo pārtraukumu ar nepacietību gaidīja visi sezonas abonementu īpašnieki, jo BK “Liepāja” sadarbībā ar Latvijas izlases, “Olympiacos” un bijušo Liepājas spēlētāju Jāni Timmu bija sarūpējusi iespaidīgu galevno balvu – iespēja klātienē vērot Eiropas grandu spēli ar Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka piedalīšanos. Laimīgais abonementa īpašnieku šoreiz bija Edijs Gorsvāns.

Šovs ar basketbola elementiem

BK “Liepāja” 8. oktobrī pārbaudes spēlē uzņēma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Losandželosas “Lakers” spēlētāja Lonzo Bola brāļi Liandželo un Lamelo kopā ar Junioru basketbola asociācijas (JBA) komandu.

Rezultatīvā spēlē jau pirmajā puslaikā abas komandas bija guvušas 60 punktus - JBA izvirzījās vadībā ar 71:60. Jau trešajā ceturtdaļā viesu komanda pārsniedza simt gūto punktu robežu (102:87). Spēles pēdējā ceturtdaļā mūsējiem izdevās nedaudz sadeldēt rezultāta starīpbu, bet tomēr uzvaru cīņā izcīnīja pretinieki ar rezultātu 131:119.

Mūsējiem 36 punktus guva Džastins Džonsons, bet 18 punkti Roberta Krastiņa rēķinā. Rezultatīvākais viesu rindās bija Džerils Springers, kuram 36 punkti. Liandželo Bolam 28, bet Lamelo 26 punkti.

Šajā vasarā Lavāra Bola izveidotā JBA (Junioru Basketbola Asociācija) ar mērķi dot profesionāla basketbola iespēju vidusskolas beidzējiem. Tā ir alternatīva NCAA, kas neļauj profesionālu spēli. JBA šajā vasarā piedalījās 8 komandas, un par uzvarētāju kļuva Los Andželosas komanda. Šī JBA komanda, kas viesosies Liepājā, sastāv no šo komandu labākajiem spēlētājiem. Starp tiem ir vairāki patiešām talantīgi spēlētāji, kas nopietni apsver domu pieteikties nākošā gada NBA draftam.

Sezonu sāks arī mūsu dāmas

Basketbola svētki turpinās arī šajā nedēļas nogalē. 13. oktobrī pulksten 16.00 BK “Liepāja” uzņems Pērnavas vienību no Igaunijas. Pulksten 18.30 mūsu junioru komanda aizvadīs savu pirmo mājas spēli pret Ventspils Augstskolu. Savukārt jau šajā svētdienā, 14. oktobrī pulksten 14.00, savu pirmo spēli aizvadīs mūsu dāmu komanda SBK “Liepāja/LSSS”, kas uzņems Tartu Universitātes komandu.