Ceturtdiena, 20. jūnijs

Vārdadiena: Maira, Rasa, Rasma

Atslēgvārdi Meitenēm svarīga uzvara turnīra noslēgumā, kungiem zaudējums Latvijas čempioniem

Februāra MVP Marinu Ivaščanku sveic LSSS direktors Guntars Kikučs

Vakar "Olybet" Latvijas - Igaunijas līgas turnīra spēlē viesos BK "Liepāja", aizvadot cīņu bez vairākiem līderiem un dodot garākas minūtes jaunajiem spēlētājiem, piekāpās Latvijas čempioniem un turnīra līderiem BK "Ventspils" ar 67:97. Vakardienas mačā dēļ savainojumiem spēlē nepiedalījās Guntis Sīpoliņš, Džastins Džonsons un pēdējās spēles enerģiskākais spēlētājs Krists Pīternieks, kurš atkal pildīja trenera funkcijas. Liepājnieki spēli uzsāka ar komandas kapteini Jureviču, Ati, Rovu, Kavašu un Besiku, un, kā izrādījās, mājiniekiem bija grūtības pret mūsējiem (0:5 pēc Jureviča uzbrukumiem, 4:10 pēc Besika pustālā metiena) un ceturtdaļas vidū jau +9 liepājniekiem (8:17). Tik pat sekmīgi turpinājām uzbrukt, bet, diemžēl, daudzie pārkāpumi ieviesa korekcijas mūsu komandas virknējumā un mājiniekiem ļāva tikt pie daudzajiem soda metieniem. Pirmo ceturtdaļu noslēdzam ar +11 (18:29). Otrajā ceturtdaļā mūsu komandā laukumā dodas Maksims Hudins, Niks Jansons, Nikolajs Zotovs un Eduards Hāzners, kuriem neizdodas noturēt BK "Ventspils" spēlētājus aizsardzībā, kā arī pašiem ar punktu gūšanu klājas pagrūti un rezultāta starpība sarūk un mājinieki pirmo reizi izvirzās vadībā (16.minūtē 32:31). Ceturtdaļas turpinājumā mājinieki jau aizvien drošāk spēlē uzbrukumā un mūsējiem pēc zaudētās ceturtdaļas (31:9) puslaikā deficīts -11 (49:38). Trešajā ceturtdaļā nemainās spēles ritējums un ventspilnieku pārsvars pieaug, pēc spēlētām trīsdesmit spēles minūtēm 76:58. Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā mūsu rindās dodas arī Uvis Vārna, Roberts Ķuze, un kopumā visi spēlei pieteiktie spēlētāji mūsu komandā pabija laukumā tiekot pie vērtīgas pieredzes pret esošajiem Latvijas čempioniem. Uzvara šoreiz izpaliek, zaudējums ar 97:67. Šajā spēlē rezultatīvākie spēlētāji mūsu komandā: Kavaš (12 punkti, 5 atlēkušās bumbas), Jurevičus (11 punkti, 3 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles) un Rovs (11 punkti, 4 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles). Šī turnīra pēdējo spēli BK "Liepāja" aizvadīs 24.martā pulksten 17:00 Liepājā uzņemot Igaunijas čempionus BC "Kalev/Cramo".

Vakar stundu vēlāk Liepājas Olimpiskajā centrā dāmu komanda SBK "Liepāja/LSSS" aizvadīja Baltijas Sieviešu čempionāta pēdējo spēli, uzņemot Igaunijas "G4S Norteliiga" komandu. Šīs spēles iznākums noteica gan to, kurā vietā Starptautiskajā grupā finišēs liepājnieces, gan to, kurai no komandām būs savu mājas spēļu priekšrocības LSBL ceturtdaļfināla spēlēs starp Liepāju un Daugavpili. Pirms spēles tika apbalvota mūsu komandas centra spēlētāja Marina Ivaščanka, kura tika atzīta par februāra vērtīgāko spēlētāju turnīra Starptautiskajā grupā. Vidēji 28 minūtēs sešās aizvadītajās spēlēs Ivaščankai 21,3 punkts un 12,2 izcīnītas atlēkušās bumbas. Spēles svarīgumu apzinājās visa mūsu komanda un ar ļoti ciešu aizsardzību kā arī ar komandas uzbrukumu uzsāka spēli, kas attainojās rezultātā (2.minūtē 5:0, 5.minūtē jau 16:2), bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās jau ar graujošu pārsvaru mūsējām 27:11. Otrajā ceturtdaļā laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, liepājniecēm saglabājot pārsvaru un ik pa laikam to palielinot (+25, 43:18 un 45:20), bet puslaiks noslēdzas ar 45:23. Trešā ceturtdaļa turpinās pēc jau ierastā scenārija, SBK "Liepāja/LSSS" audzē pārsvaru, savukārt viesu komanda nespēja likt pretī līdzvērtīgu cīņu un pēc trīsdesmit spēles minūtēm jau +35 mājiniecēm (69:34). Ceturtā ceturtdaļa bija tikai formalitāte un spēle noslēdzās ar graujošu revanšu par iepriekšējo zaudējumu, liepājnieces bija pārākas ar 87:57. Rezultatīvākās spēlētājas mūsu komandā vakardienas spēlē: Rozenboma 19 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles, Loceniece 13 punkti, bet pa 12 punktiem Ivaščankai un Grigorjevai. Šī uzvara mūsu komandai ļāva finišēt Baltijas Sieviešu čempionāta Starptautiskajā grupā 2.vietā, un gaidāmajās LSBL izslēgšanas spēlēs pret "Daugavpils Universitāti" uzsākt savā laukumā, kā arī, gadījumā, ja būs nepieciešama trešā sērijas spēle, tā notiks Liepājā. Sērija līdz vienas komandas divām uzvarām sāksies 20.martā Liepājā. Spēles sākums pulksten 18:00. Skatītājiem ieeja bezmaksas. Atbalstam Sa-Vējos!