Vārdadiena: Digna, Jautrīte, Kamila

Mūsu juniori U19 izslēgšanas spēles sāk vareni

Atslēgvārdi Mūsu juniori U19 izslēgšanas spēles sāk vareni

Uvim Vārnam iespaidīgs sniegums Kandavā

Šajā nedēļas vidū sākās Latvijas Jaunatnes Basketbola Līgas (LJBL) U19 zēnu izslēgšanas spēles un tās pirmajā kārtā ar graujošām uzvarām iesāka mūsu juniori BK "Liepāja/LSSS", kas šajā turnīrā startē ar nosaukumu "Liepāja U-19" (Kandavā 104:64, bet vakar Liepājā 142:59). Mūsu komanda šo sezonu aizvadīja Latvijas Basketbola Līgas otrajā līgā (LBL 2), kur liepājnieki atgriezās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Lai arī sekmes nebija tās labākās (3 uzvaras 18 spēlēs), tad galvenais uzdevums bija iegūt rūdījumu un pieredzi pret spēcīgiem pretiniekiem, lai LJBL izslēgšanas spēlēs spētu aizvadīt kā līdzīgs ar līdzīgu ar jebkuru pretinieku. Kā arī piedalīšanās LBL 2 turnīrā liepājniekiem nodrošināja automātisku nokļūšanu LJBL turnīra izslēgšanas spēlēs.

Šajā pavasarī LJBL izslēgšanas spēlēs piedalās 20 komandas. Visupirms, augstāk ierindotas LBL 2 komandas (kopā 6, bet bija 8, no kurām dēļ dažu noteikumu neievērošanas, divas tika diskvalificētas), tad LJBL U19 regulārās sezonas Superlīgas komandas, kurām pievienojās Nacionālās Līgas Rietumu un Austrumu divas labākās komandas. No šīm visām 20 vienībām, pirmās 4 (Rīga/Rīdzene, Rīga DSN, BS Ogre un VEF skola) pirmajās divās izslēgšanas turnīra kārtās (1/16 un 1/8 fināla spēlēs) nepiedalās. Pārējās komandas aizvada divas spēles katrā kārtā, pa vienai spēlei mājās un izbraukumā, kā pirmo maču spēlējot pie komandas, kas turnīra kopvērtējuma rangā atrodas zemāk. Uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā.

Mūsu juniori pirmajā kārtā (1/16 finālā) tikās ar Nacionālās Līgas Rietumu grupas otru labāko komandu "Kandava", 16.aprīlī spēlējot viesos. Lai arī spēles pirmā daļa liepājniekiem nebija no tām sekmīgākām, tomēr ar nelielu pārsvaru tika sagaidīts spēles puslaiks (39:43, +4). Trešo ceturtdaļu mūsu juniori uzvarēja ar +13 (13:26), bet noslēdzošajā desmit minūtē beidzot liepājnieki apliecināja savu favorīta statusu šajā pārī un uzvarot ar graujošo +22 (13:35), spēli viesos uzvarēja ar pārliecinošo +40 (64:104). Spēlē Kandavā četri spēlētāji guva vairāk par 10 punktiem, taču noteikti jāizceļ Uvja Vārnas sniegums, kuram pietrūka tikai viena atlēkusī bumba līdz triple - double (trīs statistikas rādītājos divciparu skaitlis) gūstot 20 punktus, izcīnot 9 atlēkušās bumbas, atdodot 11 rezultatīvas piespēles, iegūstot lietderības koeficientu +31 un viņam esot laukumā komanda guva par 46 punktiem vairāk kā pretinieki. Artis Lazdenieks atzīmējās ar perfektu precizitāti no spēles, gūstot 8 punktus, izcīnot 12 atlēkušās bumbas, pārtverot piecas pretinieku piespēles un atdodot trīs piespēles.

Vakardienas spēle, saprotams, bija tikai formalitāte, jo iegūto pārsvaru viesos "Kandavas" basketbolistiem nebija pa spēkam apdraudēt, bet spēle izvērtās vēl sekmīgāk kā viesos, šajā mačā mūsu junioriem izcīnot graujošu uzvaru ar 142:59, divu spēļu summā uzvarot ar +123 (246:123) un droši iesoļojot 1/8 finālā kārtā. Spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā katrā no ceturtdaļām tika gūti vismaz 31 punkts, par īpaši rezultatīvu izvēršoties trešajai spēles daļai, kurā uzvarēts ar 40:7. Šajā mačā visi spēlei pieteiktie divpadsmit spēlētāji gan tika pie spēles laika, gan atzīmējās gūtajos punktos. Rezultatīvākie spēlētāji mūsu komandā šajā spēlē: Bensons 26 punkti (realizēti 6 no 9 trejačiem), trīs spēlētāji atzīmējās ar double double - Ķuze 24 punkti un 10 atlēkušās bumbas, Rozdobudko 18 punkti un 10 atlēkušās bumbas, Niedra 11 punkti un arī 10 atlēkušās bumbas, savukārt Vuciņš guva 2 punktus, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un viņam esot laukumā liepājniekiem +55 uz spēļu tablo. Nākošo kārtu mūsu komanda aizvadīs pret "Rīga Jugla" un "Jēkabpils/Līvāni" pāra uzvarētāju. Pēc pirmās spēles ar +8 vadībā ir rīdzinieki. Visticamāk, ka spēle Rīgā notiks 23.aprīlī, bet Liepājā mūsu juniori spēlēs 25.aprīlī pulksten 19:00.