Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atrastais kaķēns pie upes jeb Donas sfinkss

Latvijā Donas sfinksi tika ievesti 2000. un 2001. gadā. Ieraugot šīs šķirnes kaķus, cilvēkos raisās visdažādākās emocijas. Dažiem šie kaķi šķiet kā no kosmosa, kāds tos sauc par neglītiem, taču netrūkst cilvēku, kuri neparastos dzīvniekus apbrīno, un skaidrs, ka neviens nevar palikt vienaldzīgs, redzot Donas sfinksu.

Atrastais kaķēns pie upes jeb Donas sfinkss
Foto: Ilze Dobele
26.09.2020 06:00

Ilze Dobele

"Kurzemes Vārds"

Atrasts upes krastā

Izdzirdot vārdu “sfinkss”, nereti cilvēkiem pirmā asociācija ir ar sengrieķu mitoloģijas mītisko radījumu ar lauvas ķermeni un cilvēka galvu, taču realitātē Donas sfinkss ir radies dabiskas mutācijas dēļ. Mēdz teikt, ka kaķus uz zemes aizmirsuši citplanētieši, kas, protams, ir joks, lai gan neviens nevar ne noliegt, ne apstiprināt šo kaķu saikni ar kosmosu.

Šīs šķirnes pirmsākumi meklējami 1991. gadā Rostovā pie Donas, tādēļ arī tāds nosaukums. Pēc leģendas kādai gluži parastai kaķenei esot piedzimuši pavisam kaili kaķēni. Vetārsti kaķēnu metienam vispirms kļūdaini diagnosticējuši iedzimtu “kailo ēdi”, jo tie bijuši gan ar vilnu atsevišķās vietās, gan pilnībā bez tās. Vēlāk, kad bijis skaidrs, ka nekāda slimība tā nav, kaķēnus aizveduši uz Sanktpēterburgu, kur ar tiem darbu sākuši kaķu audzētāju kluba “Kotofejs” biedri, kas kailos kaķus centušies pārot ar dažādu šķirņu pārstāvjiem, gan pusgarspalvainajiem, gan īsspalvainajiem kaķiem. Arī nākamajos metienos dzima kaili kaķēni, un bija skaidrs, ka radusies jauna šķirne. Donas sfinksu legalizācija sākumā atdūrusies pret lielu ārzemju kaķu audzētāju pretestību, kuri bija kategoriski pret šķirnes atzīšanu. Līdz beidzot 1998. gadā WCF (“World Cat Federation”) apstiprināja šķirnes standartus.

Donas sfinkss parasti cilvēkus neatstāj vienaldzīgus. Ir ļaudis, kam šie kaķi šķiet neglīti, bet citiem neparastie dzīvnieki ļoti patīk. (Ilzes Dobeles foto)

Nebūs garlaicīgi

Šie kaķi ir ļoti aktīvi un ziņkārīgi, ar viņiem nekad nav garlaicīgi. Tie ir saimniekam lojāli un sociāli aktīvi kaķi, kam patīk gan cilvēku, gan citu dzīvnieku kompānija. Donas sfinksiem ir ļoti līdzsvarots raksturs, un tie nav agresīvi, kā arī kaķiem ļoti patīk bērni.

Lai gan tie, kā jau kaķiem pienākas, dienas lielāko daļu gulšņā. Diennakts aktīvajās stundās Donas sfinksi būs tikai priecīgi par spēlēm un rotaļām. Sfinksi ir ļoti gudri dzīvnieki, tiem ir nepieciešama saimnieka uzmanība, un tie nav pretī gada aukstāko laiku pavadīt, kopā ar viņu sildoties zem mīkstas segas. Donieši ļoti labi jūt saimnieka noskaņojumu. Nereti saka, ka Donas sfinkss ir kā bērns, tas seko saimniekam pa pēdām.

Kopšanā šie kaķi neprasa diži vairāk rūpju nekā citu sugu brāļi. Pamanāmākā atšķirība ir tajā, ka vairākiem šķirnes pārstāvjiem nav nedz ūsu, nedz skropstu, tas nozīmē, ka netīrumi viegli nokļūst acīs, ausīs un purniņa krunciņās. Tāpat sfinksi jau kopš bērnības ir jāradina pie pastiprinātas kopšanas un nadziņu apgriešanas. Kā arī jāseko līdzi kaķa zobu stāvoklim.

Donas sfinksiem vidējā ķermeņa temperatūra parasti ir aptuveni 40 grādu, tāpēc nereti, paņemot rokās, kaķi šķiet ļoti karsti. Taču tas nozīmē, ka Donas sfinksiem, lai šādu normālu temperatūru uzturētu, ir jāēd biežāk, kas var novest pie pārlieku liela svara.

Matua pasi nevajag

Precīzas statistikas par to, cik “citplanētiešu” mitinās Liepājā un tās apkaimē, mums nav, taču pie viena paviesojāmies.

Liepājniece Liāna Semdjankina jau divus gadus ir Donas sfinksa kaķa Matua saimniece. “Mana meita ļoti vēlējās kaķi. Sākumā biju pret to, jo mums jau bija suns,” pastāsta Liāna. Kaķi atraduši internetā, pētot sludinājumus.

Donas sfinkss Matua ir dzimis Rīgā, taču trīs mēnešu vecumā pārcēlās uz Liepāju. Matua ir pilnībā kailais šķirnes pārstāvis jeb “rubber bald” (kailais sfinkss). Kaķim ir divi gadi, kas, attiecinot uz cilvēku vecumu, esot kādi 24 gadi, smejas saimnieki. Matua nav krutais džeks ar doķiem, viņš ir pavisam parasts mājas kaķis.

Interesanti, ka Matua vārds kaķim bija izdomāts, vēl pirms dzīvnieks nokļuva pie saimniekiem. Tam par pamatu ir Krievijā populāra komiķa Zuraba Matua skatuves vārds.

“Kaķa personību varētu raksturot trīs vārdos – dzinulis bez baterijām. Šie kaķi ir enerģiski, tiem vienmēr būs prātā kādas blēņas. Matua sarakstā ir pāris sagrauzti viedtālruņa lādētāji, dažas saplēstas kastes un nemitīgi uzbrukumi sunim, kuri, protams, ir rotaļāšanās vajadzību motivēti,” stāsta saimniece. Jā, tieši suns vārdā Tusja ir Matua labākais draugs. Liāna atceras, ka pirmās dienas abiem dzīvniekiem pagājušas strīdos, “nagi gāja pa gaisu”, taču pēc dienām trim radusies īsta draudzība.

Matua kopā ar savu draugu suņu meiteni Tusju labprāt dodas arī pastaigās. (Ilzes Dobeles foto)

Matua, kā jau kaķiem pienākas, sirdī ir mednieks. Ja mājās ierauga kādu mušu vai zirnekli, tūlīt sākas pakaļdzīšanās. Viena no viņa mīļākajām aktivitātēm ir došanās pastaigās. Kā īstam savas šķirnes pārstāvim, kaķim ir interese par visu apkārt notiekošo. “Pastaigās Matua uzvedas kā ļoti labi trenēts suns, paklausīgi soļo blakus, apstājas, aplūko apkārtni un turpina ceļu,” par Donas sfinksu atklāj Liāna. Viņa grib kliedēt stereotipu, ka sfinksu šķirnes kaķi ir agresīvi un dusmīgi, jo patiesībā tie ir ļoti draudzīgi un mīļi.

Matua iemīļojuši ne tikai ģimenes locekļi, bet arī radi un draugi. “Sākumā ciemiņus kaķis uzņēma ar piesardzību, bet vēlāk kļuva pavisam drošs un nekautrējās pat uzkāpt kādam uz pleciem, lai no augstuma labāk novērotu istabā notiekošo,” atklāj Liāna.

UZZIŅAI

Donas sfinkss

 • Valsts – Krievija.
 • Apmatojums – īsspalvains.
 • Auguma kategorija – vidējs.
 • Nepieciešama mērena kopšana.
 • Vislabāk piemērots dzīvošanai telpās.
 • Laimīgi dzīvos pārī.

Avots: royalcanin.com

16 komentāri

2020-09-26 08:10

Andris Polozs: Reti dīvains skats,ja nav kaķis tad lai nav!

2020-09-26 08:13

Andris Polozs: P.S. Jamais gāja peldēties un kāds nelietis nozaga kažoku-varbūt nīcas čomi?

2020-09-26 08:19

Jēriks: Tevi ieraugot, arī liekas dīvains skats.

2020-09-26 08:43

Nīcas čomi: Andri Poloz: neņemat pa daudz uz sevi, mēs dzīvniekus mīlam, vienmēr paēduši.

2020-09-26 09:29

ancene: ļoti skaists kaķītis

2020-09-26 11:28

pūkainītis: Sfinksi ir ļoti slimīgi, švaka veselība un viņiem ir vienmēr auksti. Šie kaķi svīst un bieži nepatīkami smako, tāpēc tie bieži jāmazgā. Zem nagiem sakrājas tauki. Kaķim var rasties blaugznas.
Pazīstu vairākas ģimenes, kur ir šie kaķi. Man tie patīk, taču sev tādu noteikti negribētu.

2020-09-26 13:24

Zemūdenē: Labdien! Paldies par rakstu!
Turpinot, varbūt par suņiem un citu šķirņu kaķiem vēl rakstīsiet?

2020-09-26 15:46

jāzeps: pūkainīti \\\\ ja nekā nezini par šo kaķu dzimtu ,tad labāk paklusē ,man pašam bija tāds kaķis ,kas ģimenē nodzīvoja 15,gadus un pa šo laiku nebija nekādu problēmu ,ja nebūtu kāds nelietis ar auto viņu traumējis ,tad droši vien nodzīvotu kādus gadus 15.

2020-09-26 19:06

pūkainītis: Zinu pietikoši daudz, zemūdene. Un tā nav kaķu dzimta, bet gan šķirne!:D
Es nevienā teikumā nesaku, ka ir PROBLĒMAS ar šīs šķirnes kaķiem. Ir tikai specifiska noņemšanās!
ik gadus nodzīvoja kaķis tavā ģimenē, tā arī nav saprotams. Bet, saprotu, ir sestdienas vakars, dažiem gribas gan iedzert sīvo, gan izteikties. Bet nesanā. Vai ne, zemūdene??

Bet tēma patiešām interesanta, šo portāla žurnalisti noteikti varētu turpināt vēl par citām kaķu, suņu šķirnēm un citiem mīļdzīvniekiem! Noriebies lasīt par Vilnīša neizdarību un bespēcību un naudas šķērdēšanu. Labāk palasīt ko jauku par mīļdzīvniekiem.

2020-09-26 21:07

Nīcas čomi: to andris polozs:
Jums, ko runāt nav ko, kā Ničas CIENĪJAMI čomi nozaga kažoku, tirliņ tiekamies pie mums, tev bikses būs pilnas.

2020-09-26 21:13

Saimnieks.: Suns ir cilvēka labākais draugs bet tādu pliku spoku tik tur slims cilvēks kam prāts dīršā. fui

2020-09-27 08:59

jaunliepāja.: Paldies par rakstu , bija interesanti lasīt! Vai lūdzu nevarētu uzrakstīt par lielajiem kaķiem, piem. par norvēģijas meža kaķiem?

2020-09-27 09:49

Osītis garais 2-litru alus bumslis pie veikala stūra.: Oskars garais 2-litrīgais Apinītis (Nīca) es esmu.........jūs nīcas čomi sīkie tiksimies pie pīļu dīķa pretī bankomātam un iemācīšu jums ar pilnām biksēm peldēt vai noslīkt, tādi varonīši esat tikai kamēr mātei pupu zīžat, kad paņemšu jūs aiz žaunām tirliņi, nelīdzēs muterīte ne fāterītis, tā ka te daudz neblamējat manu Nīcu ar sev līdzīgiem mīzeliem.

2020-09-27 19:24

mm: Raksts interesants.

2020-09-29 14:26

Petula: Tas kaķis pats zin,ka viņš ir reti neglīts!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz