Pirmdiena, 3. augusts Augusts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Diabēts nav tikai veciem cilvēkiem. Kas jāzina par šo slimību

Diabēts nav tikai veciem cilvēkiem. Kas jāzina par šo slimību
Foto: no A. Kudrēvičas personīgā arhīva
13.07.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Tas ir stereotips, ka diabēts jeb tā saucamā cukurslimība ir tikai veciem cilvēkiem vai tiem, kuri ēduši daudz saldumu,” mītus atšķetina Agija Kudrēviča. Liepājas Diabēta biedrības vadītāja pati caur savu personisko pieredzi saprot, ko nozīmē šī diagnoze. “Mums nav lielu finanšu resursu, tāpēc pārsvarā meklējam lektorus, kas gatavi runāt bez maksas. Ir arī kabinets, kur cilvēki var nākt uz konsultācijām, lai uzzinātu, kā ar šo diagnozi sadzīvot, ko nozīmē skaitīt maizes vienības un kā sevi kontrolēt,” ar biedrības darbu iepazīstina A. Kudrēviča.

Kas saslimst ar diabētu?

“Man bija 25 gadi. Nemūžam nebūtu iedomājusies, ka man ir diabēts. Tas viss aizsākās liela stresa dēļ, tā vismaz man toreiz skaidroja dakteris,” atceras Agija. Diemžēl ar pirmā tipa diabētu var arī piedzimt, kā arī tas var rasties ļoti agrā bērnībā. Iemesli tam ir dažādi, par hronisko vielmaiņas slimību skaidro sieviete.

Otrā tipa diabētu parasti iegūst dzīves laikā. Tas var rasties no aptaukošanās, no asinsspiediena problēmām, no nepareizas aizkuņģa dziedzera darbības. “Tāpēc arī šis ir vairāk padzīvojušo cilvēku gadījums, jaunajiem pārsvarā ir pirmais tips,” Agija paskaidro. Pirmie simptomi, pēc kuru parādīšanās viņa noteikti iesaka pārbaudīties, ir pastiprināta svīšana, slāpes un svara zaudēšana.

Ja pirmā tipa diabēta pacienti ir vairāk ar samazinātu ķermeņa masu, tad otrā tipa pacienti riskē iekļauties pretējā svara kategorijā – ar paaugstinātu ķermeņa masu. Kaut arī otrā tipa diabēts ir vieglāka stadija par pirmo, tomēr ir kāds būtisks mīnuss – to grūti atpazīt. “Otrajam tipam nav izteiktu simptomu. Cilvēks var daudzus gadus nostaigāt ar šo slimību un nesaprast, kas ar viņu ir. Tāpēc būtiski ir pašam veikt ikgadējās profilaktiskās pārbaudes,” A. Kudrēviča norāda.

Pirmā tipa diabēta pacienti injicē sev insulīnu ikreiz pirms ēšanas, bet papildus nelieto nekādas tabletes. Otrā tipa diabēts ir mazliet vieglākā stadijā, kad neinjicē, bet lieto medikamentus iekšķīgi. Ļoti reti ir gadījumi, kad jālieto kombinēta ārstēšana. Tas notiek gadījumos, kad no otrā tipa lēnām sāk jau pāraugt pirmā tipa diabētā.

Kontrole pāri visam

“Principā es teiktu, ka kontrole ir atslēgas vārds tam, lai ar diabētu sadzīvotu labi. Cilvēka veselības stāvoklis lielākoties būs atkarīgs tieši no pareizas kontroles,” skaidro Agija. Viņa atceras, ka laikā, kad viņai konstatēta šī diagnoze, nebija tādu ierīču, kas ļautu kontrolēt savu cukura līmeni asinīs tik viegli, kā tas ir tagad.

Pirmā un otrā tipa diabēta slimnieku dzīvesveids arī krasi atšķiras. Pirmā tipa diabēta pacientiem ir regulāri jākontrolē savs cukura līmenis asinīs un jāinjicē insulīns. “Tā ir milzīga disciplīna.” Injicēt izklausās briesmīgāk, nekā ir patiesībā. “Tagad ir ļoti viegli. Man ir insulīna špricīte, kas atgādina biroja marķieri. To var paveikt pat bērns, tas tiešām nav nedz sarežģīti, nedz sāpīgi, kā varētu likties,” Agija pastāsta.

Jebkura fiziskā aktivitāte cilvēka organismā samazina cukura līmeni, tāpēc var sākties hipoglikēmija. “Tas nav patīkami – var sākties pat drudzis, tāda kā raustīšanās, pastiprināta svīšana.” Tādos gadījumos noteikti labāk ir kaut ko apēst. Diabēta pacienti paši regulāri pārbauda savu asins sastāvu. Tas ir vienkārši, testa aparātiņus var sev nēsāt līdzi, tāpat kā injekcijas šļirci.

Ja kopš pēdējās ēdienreizes pagājušas vismaz astoņas stundas, tad glikozes līmenim asinīs jebkuram cilvēkam neatkarīgi no vecuma un dzimuma normāli jābūt 3,3–5,5 mmol/l. Savukārt jebkurā citā diennakts laikā, arī pēc sātīgas maltītes, tas nedrīkst pārsniegt 7,8 mmol/l. Ja tukšā dūšā cukura līmenis ir virs 11,1 mmol/l, tas liecina jau par cukura diabētu. Ja atkārtotās analīzēs tukšā dūšā glikozes līmenis pārsniedz 7 mmol/l, arī tad var aizdomāties par diabētu.

Moderna, bet dārga tehnika

Diabētiķiem mūsdienās pieejamas dažādas ierīces cukura līmeņa kontrolei un injekcijas process ir maksimāli atvieglots. Ir aparāts, ar ko var injicēt insulīna devu rokā, lai tā pamazām darbojas divas nedēļas. Vispiemērotākais tas ir tieši mazuļiem, lai nav bieži jādur. “Es pati to izmantoju ceļojumos, kad nav ikdienišķi apstākļi, jo tas nav lēts prieks, lai lietotu ikdienā, mēnesī izmaksā ap 130 eiro,” A. Kudrēviča nosaka. Un piekodina, ka arī pārdozēt insulīnu nekādā gadījumā nedrīkst, jo tad var sākties diabētiskā koma.

“Palikt stāvoklī un bez bažām iznēsāt bērniņu, protams, ir nedaudz sarežģītāk nekā veselām sievietēm, taču tas ir iespējams,” Diabēta biedrības vadītāja uzsver vēlreiz par lielu pašdisciplīnu, grūtniecēm ar šo diagnozi tā ir dubultsvarīga. “Ir vēl tāda laba un ērta ierīce kā insulīna pumpītis. Valsts arī daļēji kompensē šo ierīci diabēta slimniekiem. Tā ir līdzīga jostai, pie kuras piestiprināta kastīte ar katetru,” Agija saka.

Jāpalīdz sev pašam

Vislielākais risks cukura diabēta slimniekiem ir tādas blaknes kā pasliktināta redze, pasliktināta nieru darbība. Pacientiem ir apmaksāts podologa pakalpojums, jo pēdas ir īpaši kopjamas. “Nevaram apmeklēt parastos pedikīra salonus, jo slapjā pēdu apkope nav atļauta. Cukura diabēta pacientiem ir nepieciešama tikai sausā pēdu apkope.”

Divas reizes gadā ir jāpārbauda redze, kā arī jāveic pēdu pārbaude, ko sauc par neirometriju. Slimniekiem arī ieteicams paralēli lietot vitamīnus imūnsistēmas uzlabošanai, jo šī slimība pavājina imūno sistēmu. Ir pieejami vitamīnu kompleksi, kas paredzēti tieši diabēta pacientiem. Papildu bāze visiem vitamīniem ir hroms. “Hroms ir kā atslēdziņa, kas atslēdz insulīna šūnas.”

“Diabēts – tas ir dzīvesveids. Jāmaina paradumi, lai pilnvērtīgi dzīvotu. Ja otrā tipa diabēta pacienti vairāk vai mazāk atkarīgi no insulīna devas, tad otrā tipa – paši sev daudz ko vēl var mainīt – veselīgs dzīvesveids var palīdzēt tikt galā ar slimības simptomiem,” saka Agija.

Drīkst arī saldumus

Neesot tā, ka diabēta pacients nedrīkstot ēst neko saldu. “Vienkārši ir jāseko līdzi un jāskaita. Ja pareizi proti sarēķināt maizes vienības (ogļhidrātus), ko pie mums biedrībā arī var apgūt, tad var ēst jebko. Piemēram, ja apēd divus kartupeļus, nevari pa virsu ēst kūku. Svētku dienās, kad cilvēki parasti mēdz apēst vairāk, tad papildus ikdienas normai, jāpiešpricē vēl insulīns. Bet tā nevar darīt pārāk bieži, jo organismam izjauks ritmu,” Agija paskaidro.

Diabēta pacientiem jāseko līdzi pārtikai, kas satur jebkura veida cieti, piemēram, maize, kartupeļi, pākšaugi, rīsi. Ar alkohola lietošanu arī jābūt uzmanīgiem – tie nevar būt saldi dzērieni. “Var iemalkot sauso vīnu. Nekādā gadījumā nevar dzert saldos liķierīšus. Stipro dzērienu cienītājiem ir jāapzinās, ka alkohols cukura līmeni asinīs nodzen. Arī kādu sulas glāzi kādreiz drīkst izdzert, bet jāsaprot, ko vēl esi ēdis. “Pirms sportiskām aktivitātēm es pat ieteiktu kādu suliņu izdzert, jo fiziska slodze samazina cukura līmeni asinīs.” Vesela cilvēka organisms spēj apstrādāt arī cukuru, bet cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar aizkuņģa dziedzeri, labāk saldumus daudz neēst, jo tas var veicināt saslimstību ar cukura diabētu.

“Tas, ka no saldumu ēšanas var rasties cukura diabēts, ir mīts, bet daļēji tas attiecas uz otro tipu,” skaidro Agija, piebilstot, ka otrā tipa diabēta slimniekiem ēdienkarte ir ļoti svarīga. Pacientiem īpaši jāizvairās no taukainiem un trekniem produktiem, nekādā gadījumā nevajadzētu ēst smalkmaizītes. “Šķiedrvielas abiem saslimstības tipiem ir nepieciešamas. Būtiski ir neuzņemt papildu ķermeņa masu, jo tas savukārt ietekmē asinsspiedienu. Tāpēc otrā tipa pacientiem daudz svarīgāk ir ieturēt diētu un nodarbināt sevi fiziski.       

UZZIŅAI

 • 1. tipa diabēta gadījumā visbiežākās pazīmes ir bieža urinācija, nepārvaramas slāpes, sausa mute, liels nogurums, bada sajūta, nervozitāte, svara zudums.
 • Ar 2. tipa diabētu visbiežāk saslimst cilvēki pēc 40 gadu vecuma, un no visiem diabēta pacientiem ar 2. tipa diabētu slimo 85 līdz 90 procentiem. 2. tipa diabēts visbiežāk ir neveselīga dzīvesveida sekas kopā ar nelabvēlīgu iedzimtību, tādēļ to arī ārstēt, paši slimības sākumā, var ar veselīga uztura, regulāra ēšanas režīma un piemērotas fiziskās aktivitātes palīdzību. Nepieciešamības gadījumā papildus jālieto medikamenti, kas samazina cukura līmeni asinīs, dažkārt nepieciešamas arī insulīna injekcijas.
 • Cukura diabēts ir hroniska slimība, kuras pamatpazīme ir paaugstināts cukura (glikozes) daudzums asinīs. Glikoze ir organisma enerģijas avots – šūnas to izmanto enerģijas iegūšanai.
 • Ik dienas nepieciešams aptuveni 0,3 līdz 0,5 vienības insulīna uz svara kilogramu. Apmēram puse no nepieciešamā daudzuma izdalās nepārtraukti visu diennakti, lai nodrošinātu šūnas ar enerģiju starp ēdienreizēm un naktī. Pēc ēšanas īslaicīgi izdalās pārējais, lai papildinātu organisma enerģijas rezerves aknās un muskuļos. 

Pakalpojumi Liepājas Diabēta biedrībā:

 •  konsultācijas par diabēta slimību,
 •  uztura apmācība,
 •  ārstnieciskā vingrošana,
 •  nūjošana,
 •  cukura un holesterīna līmeņa asinīs noteikšana.

Kā veic asins analīzes, lai noteiktu glikozes līmeni asinīs?

No rīta neko nedrīkst ēst, laboratorijā cilvēkam tukšā dūšā paņem asins analīzi un iedod izdzert konkrētas koncentrācijas cukurūdeni. Pēc divām stundām atkal no vēnas jānodod asinis analīzei, lai noteiktu glikozes līmeni. Atkarībā no tā, cik ļoti cukurs asinīs pēc slodzes ir paaugstinājies, var izvērtēt, cik izteikti ir cukura vielmaiņas traucējumi.

Avots: diabets.lv, capitalclinicriga.lv, “Benu aptieka”

1 komentāri

2020-07-13 16:05

Jā: Slimība ir, bet ārstēšanās nav. Pie oftalmologa, jeb acu ārsta tikt nav iespējams, endokrinologi divi Liepājā, cukura līmeni asinīs jāmēra ar aizvēsturisku tehniku.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz