Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Kā pavadīt ikdienu ekrāna viņā pusē mājās

Kā pavadīt ikdienu ekrāna viņā pusē mājās
Foto: Ruslans Šuļga
17.03.2020 16:10

liepajniekiem.lv

Kamēr slēgtas koncertzāles, teātri, muzeji un bibliotēkas, daudzi no tiem piedāvā baudīt kultūru, neizejot no mājām.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, papildus studiju un pētniecības nolūkos iespējams piekļūt vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētajām datubāzēm, Nacionālajai enciklopēdijai, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos.

Elektroniskais katalogs un datubāzes: https://ej.uz/LNB_katalogs

Nacionālā enciklopēdija: https://enciklopedija.lv

Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka: www.digitalabiblioteka.lv

Kartogrāfisko materiālu krātuve: http://kartes.lndb.lv

Vēsturisko attēlu kolekcija Zudusī Latvija: https://zudusilatvija.lv

Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti: https://audio.lndb.lv

Zinātnisko publikāciju krātuve Academia: https://academia.lndb.lv

Dziesmu svētku krātuve: http://dziesmusvetkukratuve.lv

Saistīto datu kolekcija Rainis un Aspazija: https://runa.lnb.lv

Kolekcija Brāļu draudzes (rokraksti): https://braludraudze.lndb.lv

F. Stendera krātuve: https://stenders.lndb.lv

Latvijas Kultūras kanons: https://kulturaskanons.lv

Latvijas Ainavu dārgumu krātuve: https://ainavudargumi.lv

Periodikas portāls: http://periodika.lv (tiek risināts autortiesību ierobežojuma paplašinājums)

Grāmatu krātuve: http://gramatas.lndb.lv (tiek risināts autortiesību ierobežojuma paplašinājums)

Tiešsaistes abonētās ārvalstu datubāzes (EBSO, ScienceDirect, Scopus, Proquest Dissertation and Thesis Online, Bibliorossica, Cambridge Journals Online, Credo Reference, Emerald, Encyclopaedia Britannica Academic Edition, Dawsonera e-grāmatas): https://ej.uz/LNB_datubazes

Lai iegūtu individuālo piekļuvi (ja tādas vēl nav) tiešsaistes datubāzēm, LNB lasītājiem, kuriem ir lasītāja karte, jāaizpilda iesniegums https://ej.uz/LNB_iesniegums un ieskenētā vai nofotografētā veidā jānosūta uz [email protected]

LNB lasītāju reģistrācija attālināti: https://lasitajs.lnb.lv (lasītāja karti varēs saņemt pēc 14. aprīļa, bet ID numurs piekļuvei resursiem tiks nosūtīts uzreiz).

Plašu un daudzveidīgu tulkotās un oriģinālliteratūras klāstu latviešu valodā piedāvā 3td e-GRĀMATU bibliotēka vietnē www.3td.lv , kur šobrīd pieejamas izdevniecību ”Zvaigzne ABC”, ”Apgāds Mansards” un fantāzijas, fantastikas un šausmu literatūras apgāda ”Prometejs” izdotie literārie darbi. Lai kļūtu par

3td e-GRĀMATU bibliotēkas lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam. Tiem, kuri nav paspējuši par tādiem kļūt līdz šim, ārkārtas situācijas laikā daudzas bibliotēkas piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti.

Latvijas Radio programma ”Klasika” aicina apmeklēt digitālo koncertzāli ”YouTube” vietnē, skatoties un klausoties līdzšinējo koncertu ierakstus LR studijā: https://ej.uz/LR3-digitala-koncertzale Raidījumus un koncertus meklējiet ”Klasikas” arhīvā https://klasika.lsm.lv/lv

Nacionālais Kino centrs piedāvā vairāk nekā 200 filmu vietnē www.filmas.lv

“Deep Sea Studio” savā Vimeo kontā piedāvā noskatīties režisora Matīsa Kažas filmas ”Vienu biļeti, lūdzu!”, ”Meierholda lidojums” un LTV žurnālista Gunta Bojāra ar “Lielo Kristapu” godalgoto debijas filmu ”Vīrietis un dālijas”.

Teātra trupa “Kvadrifrons” sācis videolasījumu projektu “Kvadrifrona Dekamerons”, saukts arī Princis Galeoto, kurā simt noveles ārkārtas stāvokļa dienās izstāstīs trupas komanda, viņu draugi, radi un paziņas. Katrs noveles lasījums tiks publicēts katru dienu – sākot no 16. marta pulksten 19.00 līdz ārkārtas stāvokļa beigām – “Kvadrifrona” sociālo tīklu kontos.

Tāpat ar “Dekamerona” lasījumu 15. martā uzsākts Jaunā Rīgas teātra projekts “JRT lasa grāmatas mājās”. Pirmais šajā projektā jau ir redzams Gundars Āboliņš, kurš no sava grāmatplaukta ir izvēlējies tieši šo darbu.

Pētera Vaska fonds piedāvā klausīties koncertu arhīvu http://www.vaskafonds.lv/koncertu-arhvs?fbclid=IwAR1PodGwGfuMx3xW1X2adB6OfxTFQUkBudUpdbJrlIRcS8wD2KocSy9Bgbw

Latvijas Nacionālā opera un balets, sākot no 20. marta, aicina uz ”Piektdienas un sestdienas vakaru Operā”. Četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā straume.lmt.lv varēs skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas.

Muzeju krājumi brīvpieejā tiešsaistē pieejami Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga publiskajā portālā www.nmkk.lv, kur iespējams apskatīt digitalizētā veidā Latvijas muzeju vērtības un iepazīties ar to aprakstiem.

Pēdējo nedēļu laikā cilvēkus satrauc ne tikai tas, vai man mājās būs ko iesākt, bet arī tas – kas notiks ar ierastajiem iknedēļas treniņiem? Lai arī tas prasa lielāku piespiešanos – trenēties iespējams arī individuāli, bez saskarsmes ar citiem – tiešsaistes režīmā. Fitnesa zāles vien pēc otras tiek slēgtas, bet par hitu kļūs videotreniņi.

”Power House Liepāja” sporta zāles šobrīd pieejamas ”OPEN GYM” un ONLINE režīmā. Ikviens visas dienas garumā var atbraukt uz zāli un patrenēties. Katru dienu zālē tiks sagatavots konkrēts dienas uzdevums, gan funkcionālajā fitnesā, gan crossfitā.
Sociālā portāla FB kontā ik dienu tiek ievietoti mājās veicamie uzdevumi, kas papildināti ar video.

https://www.facebook.com/powerhouseliepaja/

Jogas pasniedzēja Zane Frickausa jogu vada Liepājā, Palmu ielas ”Masāžas centrā”. Šobrīd piedāvā jogu attālināti, pievienojoties slēgtai grupai. Sazināties iespējams izmantojot sociālo portālu FB. Tiek organizētas arī pastaigas svaigā dabā.

Jogas pasniedzēja Līga, ik otrdienu piedāvā vingrot online režīmē, pievienojoties viņas kontam sociālajā portālā FB. Online jogas ieraksti tiek saglabāti, kā rezultātā tos var izpildīt sev ērtā laikā. Mēneša abonements 18 eiro.

https://www.facebook.com/groups/2140104106290166/

Līdzīgas iespējas sportot mājās piedāvā vairāki youtube.com kanāli, piemēram:

Joga

https://www.youtube.com/user/yogawithadriene;

https://www.youtube.com/user/SarahBethShow;

https://www.youtube.com/channel/UCyzB63eVU_DEkMjJCwgjP-w

Fitness:

https://www.youtube.com/user/FitnessBlender

https://www.youtube.com/user/newmoove

https://www.youtube.com/channel/UChVRfsT_ASBZk10o0An7Ucg

Aerobika un kardiotreniņi:

https://www.youtube.com/channel/UCFjc9H89-RpWuIStDqhO7AQ

https://www.youtube.com/user/popsugartvfit

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7Ax6CP9_hgPjjCrA9zNH9ebuvgJ1riXd

CITAS IZKLAIDES

  • Divi Rīgas cirka projekti piedāvā attālinātu saturu adresē http://cirks.lv/vesture/rigas-cirka-stasti Tur pieejamas audiointervijas latviski un krieviski ar Rīgas cirka esošajiem un kādreizējiem darbiniekiem. Tuvākajā laikā tiks piedāvātas arī Rīgas cirka skolas pasniedzēju veidotas bezmaksas videolekcijas žonglēšanā.
  • Kad jūs pēdējo reizi ieskatījāties Durbes ērgļa mājoklī? https://ldf.lv/tiesraide Tāpat var apskatīt tiešraides no aizsargājamu putnu ligzdām 2019. gadā https://dabasdati.lv/lv/kameras2019

Piedāvājums krietni plašāks ir ārvalstīs:

  • E-grāmatas pieejamas (maksas un bezmaksas):

https://las.am/lv/e-content

https://www.3td.lv/

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/saraksts/?category_id=226104

http://gramataselektroniski.blogspot.com/

  • Krāsojamās lapas bērniem

https://palidzesim.lv/zinu-arhivs/iespeja-izprintet-krasojamas-gramatas

http://www.lannaronca.it/scatole.htm

http://www.coloring-book.info/

http://www.kidsfront.com/

  • Vēlies iemācīties jaunu burvju triku?

https://www.youtube.com/playlist?list=PLdQD8KlqZ36AQ_k0EJ_NcagxaXfRBfD5B

https://www.goodtricks.net/online_magic_tricks.html

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli