Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kukaiņi matos? Farmaceite iesaka, kā no iespējamās inficēšanās izvairīties un ko iesākt

Kukaiņi matos? Farmaceite iesaka, kā no iespējamās inficēšanās izvairīties un ko iesākt
Skolas sākums, kad bērni tiekas ciešāk, parasti nozīmē arī to, ka biežāka ir iespējamība tikt pie tādiem parazītiem kā utis, gnīdas vai blusas. (Foto: pexels.com)
05.09.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Kad bērni rudenī tiekas ar saviem vienaudžiem un pavada laiku ciešāk, lielāka ir arī iespēja iegūt parazītus, piemēram, utis, spalīšus vai blusas. Daudzi vecāki krīt panikā, saskaroties ar šo problēmu, tāpēc farmaceite Zane Melberga iesaka, kā no iespējamās inficēšanās izvairīties un ko iesākt, ja tā tomēr notikusi.

Utis nav tikai netīrīgajiem

“Ar utīm var inficēties ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma un sociālās piederības. Uzskats, ka tās rodas no netīrības, ir maldīgs,  ar utīm var inficēties arī cilvēks, kurš ir īpaši tīrīgs. Visbiežāk inficējas bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem. Inficēšanās notiek, saskaroties ar galvām vai lietojot citu bērnu ķemmes, matu gumijas, cepures, dvieļus, uzlaikojot apģērbu veikalos vai pārvietojoties ar sabiedrisko transportu,” skaidro Z. Melberga.

Viņa stāsta, ka utis un gnīdas jeb utu oliņas vislabāk pamanāmas matos tuvu galvas ādai, vietās, kur mati ir visbiezākie. Par to esamību liecina pastāvīga, spēcīga galvas un kakla mugurējās daļas nieze, kuras dēļ var būt traucēts miegs, jo tieši naktī utis barojas. Uz ādas aiz auss, deniņos un kakla mugurējā daļā no sakasījumiem var parādīties mazi, sarkani uztūkumi, ādas sacietējumi ar ūdeņainiem izdalījumiem. Lai pārliecinātos, vai galvā ir utis, nepieciešams dienasgaismā rūpīgi izķemmēt matus pa šķipsnai, izmantojot ķemmi ar ciešākiem zariņiem. Ja pie mata saknes ir redzami mazi, balti punktiņi, ko grūti atdalīt, tad tās ir utu oliņas jeb gnīdas.

Ja bērnam konstatē utis, ļoti iespējams, ka tās ir arī citiem ģimenes locekļiem, tostarp brāļiem un māsām, tāpēc matus ieteicams pārbaudīt visiem ģimenes locekļiem. Tāpat ir jābūt atbildīgiem un laikus jāinformē skolas vadība, lai tā varētu paziņot pārējo bērnu vecākiem par utīm klasē un tās izskaust.

Lai atbrīvotos no matos esošām utīm, jāizmanto šampūni vai aerosoli, kuru sastāvā ir dimetikons jeb silikoneļļa. Lai atbrīvotos no matos esošām beigtām utīm un gnīdām, mati jāķemmē ar speciālu sīkzobainu utu ķemmi divreiz dienā (no rīta un vakarā), kamēr nav ne utu, ne gnīdu. Tad turpina ķemmēt katru otro dienu vismaz nedēļas garumā, līdz ir pilnīga pārliecība, ka nav izšķīlušās jaunas utis.

Utis un gnīdas matiem nonākt var nonākt uz apģērba un gultas veļā, tāpēc tie jāmazgā veļas mašīnā vismaz 60 grādu temperatūrā, bet virsdrēbes jānodod ķīmiskajā tīrītavā vai jātur noslēgtā plastmasas maisā vismaz divas nedēļas. Dzīvojamās telpas, kā arī gultas un dīvānus nepieciešams rūpīgi iztīrīt ar putekļsūcēju.

No suņa uz bērnu

“Blusas ir viens no lielākajiem biediem mājokļos, jo sīkos asinssūcējus ir ne tikai grūti pamanīt, bet arī grūti apkarot. Blusas var pārnēsāt dažādas slimības, kā arī izraisīt alerģisku reakciju – ne velti tām ir tik slikta slava. Blusu attīstībai nepieciešamas organiskās vielas, kuru avots var būt atmirusī āda, mikroskopiskās sēnes, spalvas un ēdiena atliekas. Ja mājoklī ir dzīvnieks, tad viņa guļvieta un mīkstās mēbeles, kuras tas izmanto, regulāri jātīra. Svarīgi parūpēties arī par mājdzīvnieka kažoku, to regulāri ķemmējot. Ņemot vērā, ka ķemmējot no tā var izkrist blusu oliņas un kāpuri, to ieteicams darīt ārā. Lai preventīvi izvairītos no blusu parādīšanās mājoklī, vismaz reizi nedēļā ieteicams mājokli izsūkt ar putekļu sūcēju un regulāri mazgāt grīdu,” piekodina farmaceite.

Ja bērnu būs sakodušas blusas, visticamāk, viņš, reaģējot uz niezi, kasīs koduma vietas, tādējādi radot citu infekcijas risku, Izmantojot aptiekās nopērkamus dezinficējošus šķidrumus, iespējams novērst kairinājumu un mazināt niezi. Savukārt, ja insektu sakostās vietas jau ir sakasītas līdz asinīm, uz tām var uzsmērēt pantenolu saturošu krēmu, ko var iegādāties aptiekās. Niezes mazināšanai, iepriekš konsultējoties ar farmaceitu, ieteicams izmantot speciālus gēlus vai tabletes, ko lieto pret alerģiju, insektu kodumiem.

Vēl viens parazītu veids, ar ko saskaras ģimenes ar bērniem, ir spalīši. Tie ir cilvēka zarnu trakta parazīti, kas biežāk sastopami bērniem, inficējoties no cita cilvēka vai neievērojot higiēnas normas. Lai arī arvien lielāka vērība tiek pievērsta roku regulārai mazgāšanai un dezinfekcijai, tas pilnībā neizslēdz inficēšanās iespējas. Infekciju var pārnēsāt mājdzīvnieki, to var iegūt ar pārtiku – nemazgātiem augļiem un dārzeņiem, kā arī sadzīves kontaktu ceļā, piemēram, ar rotaļlietām. Ģimenēs, kurās ir mājdzīvnieki, katram ģimenes loceklim vienu reizi gadā vajadzētu izdzert noteiktu prettārpu zāļu devu, iepriekš konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu par konkrētu bezrecepšu vai recepšu medikamentu.

“Biežākais simptoms, kas traucē spalīšu slimniekus, ir nieze anālās atveres apvidū, pārsvarā naktīs, jo tad spalīši tūpļa krokā dēj oliņas. Bērniem kasoties, spalīšu oliņas var nonākt aiz nagiem un uz rokām, tādējādi iespējama arī citu cilvēku inficēšana. Ja inficēšanās ar spalīšiem ir jau ilgāku laiku, tad iespējamas arī sāpes vēderā, slikta apetīte, bezmiegs, zobu griešana naktīs.

Spalīšu ārstēšanā ļoti svarīga ir dažādu higiēnas normu ievērošana. Lai iznīdētu spalīšus bērna organismā, nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta, kurš norīkos uz analīzēm un izrakstīs piemērotākos medikamentus. Pēc ārstēšanas kursa beigšanas analīzes jānodod atkārtoti,” paskaidro Z. Melberga.

Veselīgās pierunātspēles

Kompānijas “Nestle” padomi, kā mudināt bērnus dzert vairāk ūdens, ēst vairāk augļu un dārzeņu, apzināties maltīšu porcijas lielumu un būt aktīvākiem, noderēs tām ģimenēm, kur mazuļi atsakās ēst, bet tikai našķojas visas dienas garumā, kas kaitē viņu veselībai. Galvenais padoms ir bērnu nevis piespiest, bet par ēšanu runāt rotaļīgi.

 • Var uzspēlēt jautru “Jā/Nē” ūdens dzeršanas spēli. Krūzītes dibenā ielīmējiet kāda dzīvnieka uzlīmīti. Lai atklātu, kas tas par dzīvnieciņu, bērnam jāiedzer malks ūdens, tādējādi jums parādot zīmējumu. Katru reizi bērns var jums uzdot vienu “Jā/Nē” jautājumu, kamēr atmin, kas redzams attēlā.
 • Skatoties televīziju, izvēlieties atslēgvārdus, kurus izdzirdot, jālec kājās. Tā šajā pasīvajā aktivitātē ieviesīsiet nedaudz kustības. Ātrākajam reaģētājam piešķiriet nelielu apbalvojumu un turpiniet spēli visas pārraides garumā.
 • Bērniem patīk audzēt augus, it īpaši tad, ja paši pēc tam šos produktus arī ēd. Ieintriģējiet bērnus, neatklājot, kāds augs izaugs no iedēstītās sēkliņas. Jums vajadzēs puķupodus, augsni un sēklas.
 • Jautru dārgumu meklēšanas spēli var spēlēt ar krāsainām līmlapiņām. Izlīmējiet lapiņas visapkārt mājās un sagatavojiet bērniem balvas par dažādu krāsu lapiņu atrašanu. Varat veidot divas komandas, kad katrai jāmeklē savas krāsas “dārgumi”, bet pēc tam dodiet minūti laika, lai komandas salasa pēc iespējas vairāk pretinieku lapiņu.
 • Atrast laiku, lai ieturētu brokastis ģimenes lokā, – tas var būt īsts izaicinājums. Lai ietaupītu laiku, jūs varat visu nepieciešamo sagatavot jau iepriekšējā vakarā, ieskaitot galda klāšanu. Kad pienāks brokastu laiks, būsiet jau gatavi tās baudīt.
 • Dejošana ir lieliska fiziska nodarbe, kas uzlabo koordināciju. Izvēlieties kādas konkrētas dejas soļus, izdrukājiet tos un aiciniet bērnus tos iemācīties. Laiku pa laikam varat instrukciju paslēpt, lai redzētu, cik soļu bērns ir iegaumējis.
 • Varat ieviest tādu kā lojalitātes programmas karti, kas paredzēta uztura dažādošanai. Katru reizi, kad bērns pagaršo kaut ko veselīgu, izsvītrojiet to no saraksta vai atzīmējiet ar zīmodziņu. Kad visi produkti izmēģināti, bērns karti var “izpirkt”, piedāvājot kādu citu aktivitāti.
 • Kā lai kārdinošāku padara ūdeni? Protams, piešķirot garšu un krāsu! Pagatavojiet sulīgus ledus gabaliņus, ūdenim pievienojot sakapātus augļus, un izmantojiet tos, pasniedzot glāzi ūdens bērnam. Atā, garlaicīgais ūdentiņ! Esi sveika, aizraujošā dažādība!
 • Viens no sabalansēta uztura stūrakmeņiem ir pareizs porcijas lielums. Tagad nopērkami šķīvji, kas ilustrē veselīgu porciju un produktu balansu. Tāpat varat izmantot paliktnīšus kas ir pārvēršami, piemēram, lidmašīnā. Tā būs balva par to, ka bērns pagaršojis kādu jaunu, veselīgu ēdienu.

8 komentāri

2020-09-05 14:26

Rucavas korišs: Brauc pie manis, neviena uts un cits nebūs, kopā iepļausim un būs ok.

2020-09-05 17:11

vai kāds lūdzu: varētu pateikt kāpēc pusaudzim katru gadu ir utis?Vai tas varētu būt,ka tiek veikalos pielaikotas drēbes?

2020-09-05 23:52

medus: Man matos ir bitīte!

2020-09-06 08:31

Mārtiņš: man ir tikai tās utis, kurām ir kauns...

2020-09-06 20:42

nekorekti un vulgāri.: Nesaprotu, kāpēc pilnā rīklē jāķliedz šajā portālā par tik delikātu tēmu,nav ko lepoties tiem kuriem ir tās utis, bet tad vajag nebļaustoties pa avīzēm ātri, ātri tikt ar to galā,jo lasot un skatoties šo logo paliek slikta dūša burtiski, kataram pašam jātiek galā, nevis jāuzdzen vēmiens citiem.

2020-09-13 00:04

Sprogainitis777: ....par visu ir jaarunaa,,,par visu,,,,,ari par corvidu ,,,,kura nav,,,,kak to tak,,,,

2020-09-13 20:56

Xxx: Kādreiz teica ka utis parādās uz nervu pamata ,nezinu ,nervozēju bet utis kā nav tā nav ,tā kā drīzāk tās pielaiž mūsu draugi ar kuriem tusējamies.Riebīgi kukaiņi .

2020-09-25 15:56

Divi pensi: Tikai ar petroleju !
Un spalīšiem ķirbju sēklas !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz