Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mugurkaula problēma – skolioze. Cēloņi un risinājumi

Mugurkaula problēma – skolioze. Cēloņi un risinājumi
Trešās skoliozes stadijas gadījumā cilvēkam tiek veikta operācija, kuras laikā pie mugurkaula tiek piestiprināti metāla stieņi. Visbiežāk šie stieņi paliek mugurā uz mūžu, jo mugurkauls pēc 10 gadu vecuma vairāk neaug. (Foto: pexels.com)
16.09.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Skolioze ir mugurkaula problēma, ar kuru mūsdienās saskaras daudzi. Lielākajai daļai nav skaidrs, kāds ir cēlonis, bet risinājumi jāmeklē kopā ar mediķiem. Par muguras deformāciju veidiem stāsta Liepājas Reģionālās slimnīcas Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas virsārste, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste LINDA ŠMAUKSTELE.

No kā rodas skolioze?

– Ir vairāku veidu skoliozes, lielākoties saslimšanas cēlonis netiek atrasts, bet ir zināmi noteikti faktori, kas to veicina. Visbiežāk tā sāk izpausties straujas augšanas periodā, pārsvarā meitenēm (ja mammai ir skolioze, tad noteikti jāpārbauda arī meitas stāja), taču reizēm skolioze rodas arī citu slimību ietekmē.

Medicīnā vēl joprojām meklē idiopātiskās skoliozes izcelsmes iemeslus, bet īstu pierādījumu, kā rodas šī skoliozes forma, nav. Pēdējie pētījumi, kas veikti Amerikā, liecina, ka, iespējams, tas ir saistīts arī ar bioloģiski aktīvo vielu darbību smadzenēs. Interesanti ir tas, ka šo slimību saista arī ar uzturu, ko uzņemam. Kādreiz par to maz tika runāts. Profilaksei ikvienam no ziemeļu puslodē dzīvojošiem cilvēkiem noteikti noderēs vitamīna D lietošana. 

Vai šķība mugura vienmēr ir skolioze?

– Pastāv dažādu veidu muguras deformācijas, jebkura deformācija noteikti nav skolioze. Ir arī, piemēram, hiperkifoze, kas ir pastiprināts dabīgais muguras izliekums. Šis deformācijas veids izskatās tādā kā apaļā formā. Savukārt hiperlordoze ir pastiprināts izliekums jostas daļā.

Latvijā visbiežāk sastopamies ar stājas vājumu, piemēram, bērna augšanas periodā, kad kauli strauji aug. Vēl nereti sastopamas asimetriskas stājas, kad, piemēram, nobīdīts ir tikai plecs vai iegurnis, bet mugurkauls ir taisns.

Asimetriska stāja mēdz rasties no nepareiza somu nēsāšanas paraduma. Skolēni bieži mugursomas nēsā uz viena pleca, ilgstoši tā darot, var rasties asimetrija. Arī daudziem sportistiem ir asimetriska stāja, jo pārsvarā visi sporta veidi ir saistīti ar vienas puses fizisko attīstību, piemēram, šķēpa mešana, teniss. Tieši tenisa spēlētāji pie mums slimnīcā uz fizioterapiju nāk bieži. Reizi gadā veicot ārstniecības kursu, stāja ļoti uzlabojas.

Vecāki rāj bērnus, ka ilga sēdēšana pie datora izraisīs mugurkaula problēmas.

– Mūsdienu laikmets radījis vēl vienu iemeslu asimetriskai stājai – lietojot mobilos telefonus, cilvēks arī ieņem asimetrisku pozu, kas ilgstošā laika posmā var radīt asimetrisku stāju. Riska grupā ir arī cilvēki, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids un sēdošs darbs.

Būtu jau labi, ja mēs ikdienā domātu par savu stāju, gaitu un ķermeņa pozīcijām, kuras ieņemam. Man bija gadījums, kad māmiņa atveda savas dvīņu meitenītes uz fizioterapiju. Abām bija muguras izliekumi, tikai katrai uz savu pusi. Kad aptaujāju vecākus par meiteņu ieradumiem, palūdzu arī uzzīmēt guļamistabas plānojumu, kur guļ abas meitenes, un nonācu pie secinājuma, ka gultiņas meitenēm ir sabīdītas blakus, māsiņas viena otrai guļ iepretim, un šis paradums arī ir izveidojis katrai uz savu pusi asimetrisku izliekumu.

Tāpēc iesaku maziem zīdainīšiem ik pa mirklim pamainīt gulēšanas pozas.

Ko var darīt profilaktiski?

– Apmeklēt baseinu, jo peldēšana mugurkaulam ir ļoti veselīga, kā arī noteikti atļauties regulāras pauzītes, ja ikdienu pavadāt darbā sēžot.

Ik pa kādai stundiņai uz piecām minūtēm pauze būtu jāuztaisa, lai izstaipītos un paapļotu ar galvu uz visām pusēm. Peldēšanas nodarbības iesaku veikt pāris reizes nedēļā, īpaši laba ir peldēšana uz muguras. Ja cilvēks sver, piemēram, 70 kilogramus, tad ūdenī viņš sver 7. Tā ir milzīga atslodze mugurai.

Droši vien jāmaina arī savi ikdienas paradumi.

– Ļoti daudzus paradumus, kā arī mugurkaula augšanas attīstību un stāju varam ietekmēt jau no mazotnes. Arī no tā saucamajiem staigulīšiem nereti rodas nepareiza stāja – bērns mēģina stāvēt un pārvietoties uz pirkstgaliem. Man ir bijis 11 gadu vecs pacients, kurš savu gaitu tā arī ir izveidojis, liekot uzsvaru uz pirkstgaliem.

Riska grupas pacienti ir arī cilvēki pēc 50 un 60 gadiem, kad, gadiem ejot, starpskriemeļu diski un paši skriemeļi izžūst, kļūst asimetriski un mugurkauls “sašķobās”. Mugurkaula skriemeļiem var uzaugt radziņi, rasties nodilums – tas viss ietekmē mugurkaula pareizu pozīciju. Kaut arī nereti cilvēkiem līdz 50 arī tā mēdz būt.

Tādos gadījumos visbiežāk ir C veida skolioze jostas daļā. Bet pārsvarā gan pacienti tomēr ir bērni. Grūti ir panākt rezultātus, ja bērns pats neapzinās situācijas nopietnību, jo fizioterapija nozīmē arī vingrojumus mājās, kas jāpilda patstāvīgi. Jau lielākiem jauniešiem savukārt nereti trūkst laika vingrošanai, jo aizņemti ar mācībām, sportu, dažādām citām aktivitātēm, bet motivācija un laiks jāatrod, lai varētu sev palīdzēt.

Kā pamanīt izmaiņas mugurkaulā?

– Lai laikus pamanītu muguras deformāciju, jānovēro savi bērni. Dažreiz pusaudži ir kautrīgi, tāpēc vecāku priekšā nepārģērbjas, tad var pavērot bērna gaitu vai pozu, kādā sēž pie galda. Esmu savā praksē saskārusies ar to, ka vecāki vienkārši nav laikus pamanījuši deformācijas sākumu.

Bija gadījums, kad mamma nebija redzējusi savai meitai muguru tāpēc, ka viņai ir ļoti gari mati, kas pārklāj visu muguru, turklāt, nēsājot platas drēbes, kas ir modē, arī īsti ķermeņa siluetu saskatīt nevar. Vienu dienu mamma bija pamanījusi meitas muguru, jo tā bija pacēlusi matus copītē. Tad jau abas nāca pie mums uz nodaļu, lai ārstētu skoliozi.

Ja bērnam agrīnās stadijas skolioze rodas jau līdz 10 gadiem, tad ārstēšana ir vieglāka, jo mugurkauls vēl veidojas, bet tādi gadījumi ir ļoti reti. Pārsvarā skolioze sāk veidoties vēlāk. Tad ārstēšana ir grūtāka.

Ja ir aizdomas, ka ar muguru kaut kas nav kārtībā, pirmais solis ir ģimenes ārsta apmeklējums. Viņš norīkos vizīti pie fizioterapeita. Tad jau mēs tālāk izpētām un izanalizējam, kas īsti ar muguru nav kārtībā. Ja ir nepieciešams, mēs nosūtām pacientu uz rentgenu, arī ģimenes ārsti to var darīt.

Mūsu slimnīcā ir rentgena aparāts, kurš veic visa mugurkaula detalizētu uzņēmumu vienā bildē. Poliklīnikās mugurkaula rentgenuzņēmumus veic vairākos uzņēmumos, un tad nav tik detalizētas kopainas. Kad esam secinājuši, kāda ir diagnoze, uzsākam ar pacientu ārstniecības terapiju.

Dažreiz fizioterapeiti izvēlas arī muguru teipot. Teipi ir elpojoši, hipoalerģiski, lieli leikoplasti. Tos parasti lieto, ja pacients jūt sāpes mugurā. Teips palīdz apasiņot audus, ādas slānis tiek piepacelts iestiepjot.

Kā ārstēt skoliozi?

– Skoliozi iedala trīs pakāpēs – pirmās, otrās un trešās pakāpes. Pirmajā skoliozes pakāpē mugura izliekta līdz 24 grādiem. Šajā stadijā mugura tiek novērota, ir noteikta ārstnieciskā vingrošana.

Otrajā skoliozes pakāpē muguras izliekums ir līdz 40 grādiem. Šajā stadijā noteikti ir jānēsā ārstnieciskā korsete. Tā sauktā Šeno korsete speciāli jāpasūta, katram pacientam atsevišķi pielāgojot. Izārstēt šajā stadijā nav viegli, jo korsete ir jānēsā visu laiku, nenoņemot arī naktī. Korsetes nēsāšanas ilgums katram ir individuāls, bet parasti tas nav mazāks par gadu. Rezultāti ir ļoti labi. Ja cilvēks nēsā korseti, veic ārstniecisko vingrošanu un citas fizioterapeitiskās procedūras, mugura var iztaisnoties. Galvenais ir nepieļaut muguras deformācijas progresēšanu. Šis process ir ļoti sāpīgs.

Trešajā stadijā, kur mugurkaula izliekums ir lielāks par 40 grādiem, parasti ārstē ar ķirurģisku iejaukšanos. Līdz bērna pilngadībai šīs operācijas ir bez maksas.

Tāpēc vienmēr iesaku vecākiem nevilcināties. Ja ir norīkojums uz operāciju, labāk piekrist. Ir bijuši gadījumi, kad jaunietim 17 gados atklāta skolioze trešajā pakāpē, bet vecāki uzreiz nevēlas piekrist operācijai, cer uz korsetēm un citām ārstniecības metodēm, bet pēc pilngadības sasniegšanas šīs operācijas ir ļoti dārgas, summas ir mērāmas tūkstošos.

Operācijas laikā skoliozes pacientam ar metāla stieņiem tiek nostiprināts mugurkauls. Ja šajā stadijā laikus neārstē, nepiekrīt operācijai, tad cilvēkam sāp ne tikai mugura, bet izliekuma dēļ tiek ietekmēti arī iekšējie orgāni – var būt gan apgrūtināta sirdsdarbība, elpošana, gan citu orgānu darbība. Deformācija izmaina iekšējo orgānu izvietojumu.

Kad mugurkauls ir iztaisnots, cilvēka augums pagarinās. Man ir piemērs ar kādu jaunieti, kura pēc operācijas kļuva par 12 centimetriem garāka, jo muguras patoloģiskie izliekumi bija milzīgi. Tas nebija viegli, organismam bija jāpierod pie jaunās stājas, viņa nereti arī krita ģīboņos, kamēr organisma funkcijas atjaunojās normālā stāvoklī.

UZZIŅAI

Skoliozei raksturīgā ķermeņa asimetrija ir viegli ieraugāma speciālistam, bet vecākiem un pašam pacientam asimetrijas pazīmes ilgi var palikt nepamanītas. Nozīmīgākās asimetrijas pazīmes ir:

 • nevienāds plecu augstums,
 • slīps iegurnis,
 • trīsstūru asimetrija starp rokām brīvi gar sāniem un ķermeni,
 • viena lāpstiņa vairāk izspiežas,
 • krūšu daļas kupris,
 • iegurnis vairāk izbīdījies uz vienu sānu.

Avots: skolioze.lv

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz