Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Piektdiena, 18. oktobris

Vārdadiena: Erlends, Lūkass, Rolanda, Rolands, Ronalds

Sporta līderi

Kungi

1.Mārtiņš Bergholcs – ūdens motosports

Vairākkārtējais Latvijas čempions ūdens motosportā S-550 laivu klasē, kuram šogad izdevās izkalt zeltu pasaules čempionātā. Iepriekšējos gados liepājnieks šāda mēroga mačos bijis starp favorītiem, taču allaž kaut kā pietrūcis, un rezultātā vietas tūlīt aiz goda pjedestāla. Šoreiz "UPB Energy" braucēju nespēja apturēt pat par ūdens motosporta profesoru dēvētais polis Lehoslavs Ribarčiks. Arī pērn kungu konkurencē pirmo vietu ieņēma Liepājas ūdens motosportists Ēriks Ķiepe-Kipge. Varbūt skanēs pārspīlēti, ja teiksim: cik Liepājā braucēju, tik čempionu., Bet tas būs tuvu patiesībai.

 

 

2.Romāns Miloslavskis – peldēšana

Par Zelta zivtiņu dēvētais peldētājs mūsu laureātu pulkā ir tradicionāls viesis – izbaudījis gan kāpumus, gan kritumus. Lai arī pavasarī Latvijas čempionātā liepājnieks izcīnīja sešas zelta medaļas (!), līdz pat vēlam rudenim bija šaubas, kādu vietu mēs viņam varētu atvēlēt gada apkopojumā. Izšķirties palīdzēja Miloslavska uzvara pasaules kausa izcīņas posmā Maskavā un nesen Eindhovenā sasniegtais Latvijas rekords 200 metru brīvā stila distancē – 1:48,85. Lai gan uzkāpt mūsu topa pašā virsotnē viņam neļāva starts Eiropas čempionātā, kur Miloslavskis, ieņemot 11.vietu, startēja labā līmenī, taču ne tā, kā viņš pats un mēs klusībā bijām cerējuši. Romāns ir vienīgais liepājnieks, kurš pagaidām ir izpildījis olimpisko spēļu normatīvu un nākamgad startēs Pekinas olimpiskajās spēlēs.

3.Reinis Rozītis – bobslejs

Viens no ļoti retajiem Liepājas pārstāvjiem ziemas sporta veidos. Sekmīgi izturējis atlasi, liepājnieks drīz vien iekļuva Latvijas izlasē, kuras sastāvā piedalījās olimpiskajās spēlēs Turīnā, bet 2006.–2007. gada sezonā bija Jāņa Miņina pilotētajā četriniekā, kurā, pateicoties sekmīgam un stabilam sniegumam visas sezonas garumā, kopvērtējumā Pasaules kausa izcīņā izcīnīja 4.vietu. Reinis bija viena no būtiskajām skrūvītēm savas komandas mehānismā, tātad arī viens no tā brīža Latvijas labākajiem stūmējiem. Diemžēl pēc augsta kāpuma nereti seko sāpīgi kritumi, un atlikušo gada daļu Rozītis atguvās pēc operācijas, un atliek vienīgi novēlēt, lai jau janvārī viņam izdotos atgriezties sportā.

3.Ģirts Karlsons – futbols

Statistika rāda, ka slaidajam uzbrucējam ar skandināvisko uzvārdu metalurgu rindās līdzvērtīga aizstājēja 2007.gadā nebija. Kluba rindās viņa kontā 12 vārtu virslīgā, viens precīzs raidījums Latvijas kausa izcīņā, 10 reizes pretinieku vārtsargi pārspēti Baltijas līgā un divreiz arī UEFA kausa izcīņā, kopā sanāk apaļš skaitlis – 25. Bet vēl bija arī divi precīzi raidījumi Latvijas izlases sastāvā.

Bail pat iedomāties, kas notiktu, ja Karlsons sezonas laikā būtu iedzīvojies kādā nopietnākā savainojumā. Karlsona neaizstājamību apliecina arī viņa līdzdalība gandrīz visos šās sezonas "Liepājas metalurga" oficiālajos mačos – izlaista tikai viena virslīgas spēle.

Ģirta nākotne pagaidām ir miglā tīta – liepājnieki labprāt paturētu uzbrucēju pie sevis, runā, ka arī Karlsons par katru cenu nevēlas braukt projām, taču slikts būtu tas futbolists, kas necenstos uzspēlēt augstāka līmeņa čempionātā.


Dāmas 

1.Anastasija Sevastova – teniss

2006.gadā Anastasija Sevastova debitēja tenisa pasaules labāko dāmu rangā un gada beigās ieņēma tajā 529.pozīciju. Šogad 17 gadu vecā liepājniece lidoja vēl augstāk, un pašlaik WTA pasaules rangā atrodas 257.pozīcijā, bet viņas augstākā ieņemtā vieta bija nedaudz augstāka – 254. Varens lēciens! Šosezon liepājniece kļuva arī par Latvijas pirmo raketi dāmu vērtējumā, bet gada nogalē tika atzīta par valsts labāko tenisisti. Sevastova apsteidza Liepājas Tenisa sporta skolas direktora Imanta Andersona prognozi, jo jau pavasarī, nevis rudenī, debitēja jau krietni augstākas raudzes – WTA sērijas pamatturnīrā un izstājās vienīgi otrajā kārtā pēc divu stundu spraigas cīņas ar pasaules 25. spēcīgāko tenisisti Aļonu Bondarenko no Baltkrievijas. Nākamgad Anastasija kļūs pilngadīga. Tas nozīmēs, ka viņa sezonas laikā varēs piedalīties tik daudzos turnīros, cik pati gribēs. Tas varētu kļūt par būtisku soli ceļā uz pasaules pirmo simtnieku.

2.Poļina Jeļizarova – vieglatlētika

Ilgi cerētais brīdis, kad kāds no Liepājas sportistiem startēs pasaules čempionātā, bija tik tuvu, tomēr tas nepiepildījās, jo Jeļizarova palika tikai nepilnas sekundes attālumā, lai izpildītu kvalifikācijas normatīvu 3000 metru kavēkļu skrējienā – 9:58,00 (viņas labākais rezultāts ir – 9:58,76). Uz Eiropas junioru čempionātu Poļina brauca ar vienu vienīgu mērķi – izcīnīt uzvaru, kas viņai jau iepriekš bija izdevies. Šoreiz bija jāsamierinās ar bronzas godalgu un ne pārāk augstu rezultātu – 10:03,91. Iespējams, viņas sniegumu iespaidoja mācības, jo galu galā bija jābeidz vidusskola. Tagad Jeļizarova veltīs visus spēkus vieglatlētikai un arī viņai ir reālas iespējas tikt uz olimpiskajām spēlēm Pekinā.

3.Sabīne Niedola – basketbols

Pēdējā gada spilgtākais atklājums Liepājas sieviešu basketbolā. Iepriekšējā sezonā Sabīne Niedola "Liepājas metalurgā" vairāk atbilda rezerves spēlētājas statusam, bet tagad ir kļuvusi par mūsu pilsētas dāmu komandas līderi. Ne velti tieši Niedola tika atzīta par LSBL novembra mēneša vērtīgāko spēlētāju. 16 gadu vecā liepājniece pašlaik ir viena no rezultatīvākajām visā līgā, kā arī labākā cīņā par atlēkušajām bumbām. Lieliski mūsu basketbolistes Valmierā aizvadīja Eiropas U-16 čempionātu, palīdzot Latvijas izlasei elites divīzijā izcīnīt septīto vietu. Jāatzīmē, ka šajā turnīrā Niedola bija otra rezultatīvākā un arī otra labākā cīņā zem groziem.

3. Marina Kisluhina – mākslas vingrošana

Vienai no stabilākajām vērtībām mūsu gada sportistu topā 2007.gada sezona vērtējama divējādi. Gada sākums Marinai nepārprotami bija daudz sekmīgāks par tā izskaņu. Un kā nu ne, ja liepājniece otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas absolūto čempioni, kā arī joprojām bija valstsvienības līdere. Atzīstami rezultāti liepājniecei bija arī prestižajās starptautiskajās sacensībās "Baltijas aplis", kurās Marina kopvērtējumā izcīnīja 6.vietu, bet vingrojumā ar lecamauklu apsteidza vairākas ļoti spēcīgas konkurentes un izcīnīja 3.vietu. Visa gada laikā Marina mocījās ar savainojumiem, kas kombinācijā ar vingrošanā tik ierasto tiesnešu subjektivitāti gada izskaņā summējās – nostūma liepājnieci no ierastās Latvijas pirmā numura pozīcijas. Par būtisku zaudējumu tas nav uzskatāms, jo nākamajā sezonā nenotiks ne Eiropas, ne pasaules čempionāti, līdz ar to Kisluhina vairāk uzmanības varēs veltīt mācībām un veselībai, bet pavasarī notiekošajā Latvijas čempionātā var pacīnīties par Latvijas spēcīgākās vingrotājas titula atgūšanu.


Treneri

1.Irina Grodzicka – peldēšana

Latvijas labākā peldētāja Romāna Miloslavska trenere, kas mūsu Zelta zivtiņu izaudzinājusi par augsta līmeņa sportistu, kurš regulāri startē ne tikai Eiropas un pasaules čempionātos, bet arī olimpiskajās spēlēs. Miloslavskis, protams, ir viņas spilgtākais audzēknis, tomēr pie Grodzickas trenējas arī vairākkārtējā Latvijas čempione peldējumos uz muguras Zane Dēbele un virkne perspektīvu jauniešu.

 

 

 

 

 

2.Viktors Lukins – futbols

 "Liepājas metalurga" futbola komandas dublieri šogad paveica to, ko nebija izdevies nekad iepriekš – viņi kļuva par labākajiem virslīgas komandu otro sastāvu konkurencē. Dublieru komandas galvenais uzdevums ir sagatavot spēlētājus kluba galvenajai vienībai. Droši var teikt, ka Viktors Lukins ar šo uzdevumu tika galā spīdoši, jo vairāki viņa spēlētāji interesē ne tikai "Liepājas metalurga" galveno komandu, bet arī citus Latvijas un ārvalstu klubus. Turklāt dublieru kodolu pagājušās sezonas spēlēs veidoja vietējie jaunieši, ar nelielu un ļoti retu piešprici no virslīgas spēlētājiem. Neskatoties uz jaunību, kā arī pieredzes un brīžiem vēl arī meistarības trūkumu, Liepājas puiši bija labāki pat par tām komandām, kas arī dublieru spēlēs teju visu sastāvu veidoja no virslīgas spēlētājiem. Turklāt Lukins, atšķirībā no Zelkēviča, spēja saliedēt komandu un tai nebija problēmu ar motivāciju. Nākamajā sezonā Viktors turpinās darbu ar Liepājas dublieriem.

3.Armands Misus – basketbols

Lai gan pašlaik BK "Liepājas lauvas" pārāk labi nesokas, pagājušā sezonā Armands Misus prata atrast īstos vārdus, ko pateikt Liepājas puišiem, lai tie cīnītos par uzvaru katrā spēlē. Ar minimāliem resursiem tika sasniegts maksimums – ceturtā vieta LBL, kas garantēja atgriešanos BBL. Turklāt Liepājas basketbola profesionāļi pusfinālā nebija spēlējuši četrus gadus. Misus kā galvenajam trenerim nav liela pieredze profesionālas komandas vadīšanā, tomēr viņš ugunskristības ir izcietis BK "Līvu alus/Liepāja" norieta laikā un pēc tam praktiski no vietējiem puišiem izveidojis konkurētspējīgu komandu.

3.Marina Surņina un Vjačeslavs Aloncevs – vieglatlētika

Pērn tieši šie vieglatlētikas treneri mūsu laureātu sarakstā saņēma augstāko novērtējumu, jo galu galā viņi bija tie, kas pamanīja Poļinas Jeļizarovas talantu un prata tam atrast pielietojumu 3000 metru kavēkļu skrējienā. Pagājušais gads gan skrējējai un treneriem nebija veiksmīgākais, taču treniņos darbs rit uz priekšu un aug vēl daudz jaunu, talantīgu vieglatlētu.

"Kurzemes Vārds"


Lasiet vēl:

>>> 2007.gada nozīmīgākie notikumi Liepājā

>>> Pieci vīri 2007.gada laivā

Gads sportā

>>> Ieguvēji un zaudētāji

>>> Vai jaunā halle nāks kā "laimes lācis"?

>>> Kuri būs piecdesmitgades līderi?

  • Komentāri (0)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!