Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Piektdiena, 18. oktobris

Vārdadiena: Erlends, Lūkass, Rolanda, Rolands, Ronalds

Tirdzniecības un atpūtas centrs "Rožu galerija" – jauns un moderns Liepājas akcents

Ziņa par to, ka akciju sabiedrība "Mēs Liepājai" plāno būvēt vērienīgu tirdzniecības un izklaides centru Liepājā, nav jauna, bet nu pirmo reizi ar plāniem tiek iepazīstināta plašāka sabiedrība.

Mājīgas galerijas noplukuša laukuma vietā

Bijušajā Uzvaras laukumā, kur kādreiz atradās Ļeņina piemineklis, plānots uzbūvēt reģionālas nozīmes tirdzniecības un izklaides centru. Paredzēts, ka jaunā celtne ar tās plašo un ar apkārtējām ēkām saistīto pazemes autostāvvietu kopumā atdzīvinās Liepājas pilsētas centru, uzlabos centra satiksmi, radīs pašlaik pilsētā trūkstošās autostāvvietas, kā arī piesaistīs apmeklētājus no Klaipēdas, Ventspils, Kuldīgas un citām pilsētām.

Vadoties pēc Liepājas centra apbūves specifikas izvirzītajiem priekšnosacījumiem, projekta koncepcija paredz uzbūvēt galerijas tipa ēku ar plašu iekšpagalmu, kuru projektējot saglabāti visi tagadējie laukumu šķērsojošie gājēju ceļi. Tirdzniecības un izklaides centra iekšpagalmā, kurā atradīsies arī skaista strūklaka, paredzēts rīkot dažādas izstādes un izklaides pasākumus. Tā kā jaunbūvējamais centrs atradīsies tieši pretī Rožu laukumam un ēka būs galerijas tipa, projektam dots nosaukums "Rožu galerija".

Ar cieņu pret vēsturiskajām celtnēm

Projektējamās ēkas augstums garantē harmonisku jaunbūves iekļaušanos kopējā centra apbūves ansamblī, ar savu apjomu nenomācot un sasaucoties ar apkārtējām ēkām – Latviešu biedrības namu, viesnīcu "Līva", tirdzniecības namu "Kurzeme", tāpat arī respektējot Stendera ielas vēsturisko apbūvi.

Šādas celtnes izveide Liepājas vēsturiskajā centrā ir saskaņā ar pilsētas centru attīstības tendencēm visā pasaulē, jo pretēji tam, ka agrāk tirdzniecības centrus būvēja ārpus pilsētām, pašlaik dominē nosliece atdzīvināt tieši pilsētu centrus, tādējādi saglabājot un attīstot arī mazo veikalu tirdzniecību, līdz ar to patērētājam sniedzot plašākas izvēles iespējas.

Vieta pustūkstotim liepājnieku automašīnu

Ēkai paredzēti 4 virszemes un 2 pazemes stāvi ar autostāvvietu, kas būs pieejama visu diennakti. Trīs no ēkas virszemes stāviem tiks izmantoti tirdzniecībai, ceturtajā stāvā, no kura paveras lielisks skats uz Rožu laukumu un pilsētas vēsturisko centru, atradīsies izklaides vietas – labiekārtota ēkas jumta terase, kas būs brīvi pieejama apmeklētājiem, te būs kafejnīcas, bērnu rotaļu laukums 550 kvadrātmetru platībā, slidotava un izstāžu zāle.

Kopējā "Rožu galerijas" platība plānota 33 tūkstoši kvadrātmetru, no tiem 16 tūkstoši atradīsies virszemē, bet vairāk nekā puse – 17 tūkstoši izvietosies pazemē.

Plānots, ka pazemes autostāvvietā ar iebrauktuvi no Zivju ielas puses, varēs novietot 530 automašīnu. Tāpat pazemes stāva gaitenī, kas savienos autostāvvietu ar apkārtējām ēkām, atradīsies tirdzniecības vietas 800 kvadrātmetru platībā.

Projektu izstrādā SIA "AKA birojs" arhitekta Andra Kokina vadībā sadarbībā ar pieaicinātajiem konsultantiem – vienu no pasaules vadošajām nekustamo īpašumu konsultantu firmām "Colliers International", kas piedalās projekta koncepcijas izstrādē, kā arī transporta plūsmas plānotājiem "Schüβler Plan". Kopējās projekta investīcijas plānotas 30 miljonu latu apmērā.

Modernākie materiāli un risinājumi

Ēkas fasādes apdarē plānots izmantot augstvērtīgu kompozītmateriālu, kombinējot to ar arhitektoniski interesantiem koka detaļu risinājumiem. Ēkas iekšējais interjers tiks veidots ar dabīgā koka elementiem, tiks ierīkoti arī vairāki panorāmas lifti.

Mūsdienu jaunbūvēm raksturīgā daudzfunkcionalitāte ir ne tikai laba biznesa atslēga, bet arī savdabīgs sabiedrības vēlmju un labklājības spogulis. Pārtikas un rūpniecības preču veikali, restorāni un kafejnīcas, bāri un plašas atpūtas zonas – tā ir tikai niecīga daļa no piedāvātajiem pakalpojumiem. Bērnu rotaļu un sporta zonas un slidotava ir tie objekti, kas veidos ēkas jumta stāvu. Stendera ielas pusē paredzēti jauni koku stādījumi, tāpat daudzveidīgi zaļie stādījumi paredzēti arī jumta plaknē, kā arī tirdzniecības centra iekštelpās.

Galvenā ieeja "Rožu galerijā" būs no Rožu laukuma puses, te paredzēts arī izbūvēt romantisku kafejnīcu, kur rāmi nolūkoties uz iecienīto pastaigu vietu.

Ēka atbildīs "zaļās mājas" standartiem

Enerģijas taupīšana un zaļā domāšana kā šī gadsimta neatņemama sastāvdaļa ir ienākusi arī šajā būvobjektā.

Tehniski ēka atbildīs "zaļās mājas" standartiem, kas nozīmē efektīvāk patērētu enerģiju, gudrāk izlietotus resursus, zemākus ēkas uzturēšanas izdevumus, saglabājot mūsdienu ierastās ērtības un kvalitātes standartus. Milzīgo pazemes platību paredzēts izmantot arī kā savdabīgu siltuma akumulatoru ziemā un aukstuma avotu vasarā. Dubultās fasādes ir ne tikai arhitektonisks risinājums un funkcionāla ēkas iezīme, bet daļa no ēkas pasīvās ventilācijas sistēmas, kas tiks izstrādāta tehniskā projekta stadijā.

Projekta attīstītāji pie "Rožu galerijas" koncepcijas un projekta strādā jau trīs gadus, projektēšana vēl varētu turpināties gadu, bet būvniecības darbiem plānots atvēlēt divus gadus, jo, lai neradītu liekas grūtības pilsētniekiem, projektu varētu realizēt divās būvniecības kārtās.

Pagaidām gan vēl bijušais Uzvaras laukums stāv tukšs un noplucis.

Iekšpagalmi "Rožu galerijā" visu diennakti būs publiski pieejami liepājniekiem.

Padomāts arī par to, lai jaunais tirdzniecības centrs pietiekami atraktīvi izskatītos arī no augšas, tāpēc jumts veidots vairākos līmeņos.

"Rožu galerijas" maketā labi redzams, ka par ēkas funkcionalitāti domāts visos līmeņos – pazemē atvēlēta vieta autostāvvietai un veidoti apjumti gājēju ceļi ērtākai piekļuvei citām apkārtējām ēkām.

Savukārt pilsētvidē domāts par to, lai nams iekļautos kopējā centra apbūvē un veidotu noslēgtu kvartālu.


Komentāri

Liepājas Pilsētas domes izpilddirektors Edgars Rāts:

"Diskusija par pilsētas centra apbūves nepieciešamību un iespējamiem variantiem ir ievilkusies vairāku gadu garumā un jau kļuvusi neauglīga, vēl vairāk tāpēc, ka nesen notikušajā Būvniecības konsultatīvajā padomē arhitekti apstiprināja, ka kara laika izcirstie robi noteikti ir jālikvidē. Un, manuprāt, būtu laiks virzīt šo projektu tālāk, lai virzītos uz priekšu arī atklāto problēmu risinājumu meklējumi. Jaunais piedāvājums ir kardināli atšķirīgs no tā, ko uzņēmēji piedāvāja pirms gada. Tiek piedāvāta Liepājā iepriekš neredzēta galeriju izbūve. Būtisks ir arī ēkas samērīgais augstums pret apkārtējo vidi, tāpat piedāvātais autostāvvietu problēmas risinājums un rūpīgi izstrādātā transporta shēma. Tā, protams, vēl jāsamēro ar kopējiem satiksmes risinājumiem centrā, pie kuriem pašvaldībā šobrīd ļoti rūpīgi strādājam.

Pašlaik piedāvātajai versijai gan nav skaidra juridiskā risinājuma apbūvei pazemes daļā, kas savienotu jauno ēku ar apkārtējām, tāpēc tas būs domes deputātu politisks lēmums, atbalstot šo ieceri."

Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Strazds:

"Ideja par jauna, moderna tirdzniecības un atpūtas centra būvniecību Liepājas pilsētā ir vairāk nekā apsveicama, un šāda centra parādīšanās nenoliedzami būs ieguvums ne tikai pilsētai, bet arī visam reģionam – jo aktīvāks ir reģiona centrs, jo aktīvāka dzīve tam apkārt. Nav taču noslēpums, ka tagad daudzi liepājnieki un rajona iedzīvotāji nereti sastopami lielveikalos Rīgā, tāpat Klaipēdas "Akropolē". Tas liecina, ka cilvēki meklē iespējas apmeklēt tirdzniecības centrus ar plašu veikalu un atpūtas iespēju piedāvājumu, un, ja tāds parādītos Liepājā, arī pircēju iztērētā nauda paliktu tepat. Tāpat man liekas nozīmīgs piedāvājums risināt autostāvvietu problēmu Liepājas centrā. Cik saprotu, tad šāda mēroga projekts netaps tik drīz, tāpēc ar nepacietību to gaidīšu."

Lasiet vairāk:

>> Sākums

>> Esam sev izvirzījuši augstus mērķus

>> Ar pieredzi nekustamo īpašumu jomā

>> Centrs vienmēr bijusi dzīvākā vieta pilsētā

>> Krustojums sakārtos satiksmi, bet gājēji iegūs vairāk vietas drošām pastaigām

>> Vieta koncertiem, ģimenes atpūtai, randiņiem un maltītēm

>> Esam strādājuši ilgi un rūpīgi

>> Kādam jābūt modernam iepirkšanās centram?

  • Komentāri (0)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!