Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Pirmdiena, 17. jūnijs

Vārdadiena: Artis, Artūrs

Vai Liepājā tiks aizvērtas spēļu zāles?

Šobrīd arvien aktuālāks kļūst jautājums par spēļu zāli likteni Latvijā. Rīgas dome ir izteikusi vēlmi likvidēt visas spēļu zāles, kas atrodas Rīgā, izņemot tās, kas atrodas smalkajās viesnīcās. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 200 spēļu zāles Rīgā tiks slēgtas. Vai tāds pats liktenis gaidāms spēļu zāles arī citās Latvijas pilsētās, piemēram, Liepājā?

Rīgas domes iniciatīva

Rīgas domes izveidotā inicitatīva paredz slēgt lielāko daļu spēļu zāles, kas kopumā galvaspilsētā ir vairāk kā 200. Inicitatīva paredz, ka turpmāk spēļu zāles varēs atrasties tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās. Latvijā šobrīd ir astoņas pieczvaigžņu viesnīcas, savukārt 32 viesnīcas ir ieguvušas četrzvaigžņu statusu. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz ieceri sakārtot Rīgas vēsturisko centru un tā aizsardzības teritoriju. Kopš 2001.gada Rīgā nav izsniegta neviena atļauja jaunas spēļu zāles atvēršanai.

 Spēļu zāles aizliegs arī Daugavpilī

Arī Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš norādījs, ka tiks slēgtas visas spēļu zāles, kas atrodas Daugavpilī. Tas saistīts ar dažādiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem. 2018.gadā Daugavpils Pašvaldības policija ir saņēmusi 129 izsaukumus uz spēļu zālēm. Vairumā gadījumu izsaukuma cēlonis bijuši kautiņu dalībnieku radītās nekārtības. Daugavpils Pašvaldība jau ir norādījusi, ka tiks anulētas spēļu zāles licences tiem uzņēmumiem, kuri nespēj nodrošināt sabiedrisko mieru pilsētā.

 Vai spēļu zāles tiks aizliegtas arī Liepājā?

 Šobrīd nav izskanējusi publiska informācija par iniciatīvu slēgt spēļu zāles arī Liepājā, tomēr, redzot, ka šāda ideja izskanējusi ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī, visticamāk, ka piemēru pavisam drīz ņems arī citas Latvijas lielākās pilsētas. Tas visvairāk saistīts tieši ar sabiedrisko nemieru veicināšanu pilsētās. Šobrīd neviena cita pilsēta, izņemot Rīgu un Daugavpili, nav izteikusi savu viedokli par spēļu zāļu likvidēšanu savās pilsētās, tāpēc laiks rādīs, vai šāds liktenis sagaidīs arī Liepāju.

 Jāņem vērā arī tas, ka pēc tam, kad tiks pieņemts lēmums par spēļu zāļu likvidāciju, tām būs doti pieci gadi, lai pilnībā tās aizvērtu, kas nozīmē, ka pilnībā izkaustas spēļu zāles Rīgā un Daugavpilī būs tikai 2024.gadā.

  Raksts tapis sadarbībā ar portālu Casino-Latvia.com.

  • 0

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!