Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

“Lauvas” atkārtoti pieveic “Jelgavu” un iekļūst pusfinālā

14.04.2012 18:00

Vietu Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālā šodien nodrošinājusi ”Liepājas lauvas” komanda, kas arī otrajā ceturtdaļfināla sērijas spēlē prata pieveikt ”Jelgavu” (71:60), tādejādi triumfējot sērijā ar 2-0.

”Liepājas lauvas” uz Jelgavu šodien varēja doties labā noskaņojumā. Pirmajā sērijas spēlē izcīnītā uzvara ļāva liepājniekiem domāt par sērijas noslēgšanu jau šodien, ko komanda arī paveica.

Lai gan mača rezultātu Zemgales Olimpiskajā centrā atklāja mājinieki, mača turpinājumā veiksmīgāki bija liepājnieki. Pēc Jāņa Timmas diviem realizētiem soda metieniem pirmās ceturtdaļas vidū kurzemnieki bija guvuši divas reizes vairāk punktu, nekā viņu sāncenši (10:5). Arī mājinieki plinti krūmos nemeta un trīs ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām Andris Justovičs atkaroja līdzsvaru – 14:14. Minūti un 15 sekundes līdz pirmās spēles daļas beigām tas pats Justovičs panāca viena punkta vadību mājiniekiem, taču pārtraukumā komandas devās brīdī, kad uz tablo dega četri divnieki – 22:22. Otro ceturtdaļu liepājnieki sāka ar 7:0 izrāvienu un ielika pirmos pamatus uzvarai. Pēc Džošuā Mejo precīza divpunktnieka viesiem pirmo reizi +10 – 34:24. Šāds kurzemnieki pārsvars saglabājās līdz pat lielajam pārtraukumam un atpūtā Agra Galvanovska vadītā komanda varēja doties ar komfortablu vadību – 50:38.

Mača otrais puslaiks iesākās ar septiņiem jelgavnieku bezatbildes punktiem, taču tuvāk viesi ”Jelgavu” nelaida. Liepājnieku minimāls pārsvars saglabājās līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, taču rezultāts (57:51) vēstīja, ka ”Jelgava” vēl var spēt izglābties. Noslēdzošās desmit spēles minūtes iesākās ar ilgu klusumu punktu gūšanā – līdz pat ceturtdaļas piektajai minūtei grozam garām lidoja visas bumbas. Pirmais šo sauso periodu pārtrauca Sandis Silavs, taču atbildi ilgi nebija jāmeklē arī liepājnieku izpildījumā – Mārtiņš Kravčenko un Mejo panāca jau 65:56. Lai gan mājinieki ņēma minūtes pārtraukumu, tas komandu neglāba. Rezultātā otro uzvaru (71:60) sērijā svinēja ”Lauvas”, iekļūstot LBL pusfinālā.