“Liepāja/Triobet” zaudē “baroniem” (video)

03.01.2013 17:45

Aldara Latvijas Basketbola līgas čempionātā Jaunā gada pirmajā spēlē šovakar Rīgā, Hanzas vidusskolā “Liepāja/Triobet” komanda ar 68:77 zaudēja Barons kvartāls vienībai.

Spēli nedaudz veiksmīgāk iesāka liepājnieki, kurus vadībā izvirzīja Magone un Pleiters. Spēle turpinājās līdzvērtīgā cīņā, lielākoties vadībā esot viesiem. Pirmās ceturtdaļas noslēgumā spēles ritējums nebija diez ko raits – abām komandām krājās noteikumu pārkāpumi, pie tam vienam no “Barons kvartāls” līderiem un Baltijas basketbola līgas decembra labākajam spēlētājam Mārim Gulbim pirmajā ceturksnī “izdevās” nopelnīt trīs piezīmes. Kopumā ceturtdaļu labāk noslēdza viesi, uzvarot ar 21:18.

Otrās ceturtdaļas sākums krietni labāks izdevās mājiniekiem – Keins un Zonne guva septiņus punktus pēc kārtas, un jau +4 “Barons kvartāls” komandai. Turpinājumā spēle bija līdzīga, iztiekot bez lielāka kādas komandas izrāviena. Viesi gan soli pa solim tuvojās rezultātā, līdz divas ar pusi minūtes Bricis izvirzīja vadībā Liepājas komandu. “Barons kvartāls” gan uzreiz atguvās, bet nepatīkamu brīdi mājiniekiem sagādāja Māra Gulbja ceturtā piezīme. Puslaiku “Barons kvartāls” uzvarēja ar 39:37. Mājinieku rindās pa deviņiem punktiem guva Gulbis, Salvis Mētra un Tailers Keins (viņam arī septiņas bumbas zem groziem), bet viesu rindās 10 punkti Artūra Briča kontā.

Lai gan trešās ceturtdaļas sākumā liepājnieki panāca izlīdzinājumu, turpinājumā dominēja mājinieki, Miezim sešas minūtes līdz ceturkšņa beigām panākot jau +7 “Barons kvartāls” labā. Liepājnieki gan nepadevās un Renāra Magones un Arta Ates pūlēm samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Spēle turpinājās līdzīgi, bet ceturtdaļas noslēgums sekmīgāks padevās mājiniekiem, kuri pārtraukumā devās pie 57:52.

Ceturtajā ceturtdaļā iniciatīva pārmaiņus bija katrai no komandām, tomēr liepājnieki nespēja izvirzīties vadībā. Tuvojoties spēles beigām, mājinieku pārsvars pirmo reizi spēlē pārsniedza 10 punktu robežu, bet mačs noslēdzās ar 77:68 “Barons kvartāls” labā. Uzvarētāju rindās ar kārtējo “double-double” izcēlās Tailers Keins, gūstot 15 punktus un izcīnot 14 bumbas zem groziem. 15 punktus guva arī Salvis Mētra. Viesu rindās 11 punktus guva Arnolds Helmanis, bet Artūrs Bricis guva 10 punktus.

“Barons kvartāls” izcīnīja astoto uzvaru 15 spēlēs un pakāpās uz piekto vietu turnīra tabulā, bet liepājnieki piedzīvoja 11.zaudējumu 16 spēlēs un saglabā devīto vietu līgā. Nākamā spēle “Barons kvartāls” komandai būs jau pēc trīs dienām pret “Jūrmala/Fēnikss” (8-8, 7.vieta), bet “Liepāja/Triobet” savu nākamo maču aizvadīs arī 6.janvārī pret Latvijas Universitātes komandu (7-9, 8.vieta).

Aldaris LBL, 3.janvāris”Barons kvartāls” – “Liepāja/Triobet” 77:68 (18:21, 21:16, 18:15, 20:16)

“Barons kvartāls”: Keins 15 (14 ab), Mētra 15, Bergmanis 11, Gulbis 11, Brūniņš 11, Miezis 6, Rozītis 3, Zonne 3, Šķēle 2, Pāže, Uškāns.

“Liepāja/Triobet”: Helmanis 11, Bricis 10, Magone 9, Ate 9, Pleiters 8, Jakovičs 7, Pastušeņa 7, Freimanis 3, Endzels 2, Miglinieks 2, Krastiņš, Krūmiņš.