Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepājas metalurgam” smags zaudējums BAČ spēlē Grodņā

22.02.2013 19:31

Šovakar “Liepājas metalurgs” hokejisti izbraukumā pret Grodņas ‘’Neman’’ aizvadīja priekšpēdējo spēli Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) 2012/2013. gadu regulārajā čempionātā. Liepājnieki piedzīvoja smagu zaudējumu ar rezultātu 2:7.

Abas komandas BAČ regulārā čempionāta pirmajā kārtā četrās spēlēs brālīgi dalīja punktus uz pusēm, jo katra komanda uzvarēja savas mājas spēles. Turklāt liepājnieki abās mājas spēlēs šīvakara pretiniekus atstāja sausā. Otrā kārtā pirmā abu komandu savstarpējā spēle notika Liepājā, un metalurgi uzvarēja pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2.

Metalurgi pirms trīs dienām savu skatītāju priekšā ar rezultātu 1:3 piekāpās Soļigorskas “Šahtjor”, bet “Ņeman” izbraukumā ar rezultātu 1:8 piedzīvoja sagrāvi no Žlobinas “Metalurg”. Jau ir zināms, ka metalurgi BAČ regulārās sezonas kopvērtējumā ir izcīnījuši 5. vietu, un pēdējo divu spēļu rezultāti vairs neko nespēj mainīt, bet “Ņeman”{ sev jau ir nodrošinājuši 3. vietu. Liepājnieki pirms šīvakara spēles 48 spēlē bija izcīnījuši 78 punktus, bet “Ņeman” pēc tikpat spēlēm tikuši pie 105 punktiem.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos atkal bija ielikuši metalurgu nomināli pirmo vārtsargu J.Kalniņu. Kā rezerves vārtsargs liepājniekiem tika pieteikts J. Auziņš. Viesu vārtos šovakar stājās ceturtais labākais BAČ vārtsargs-I. Brikuns.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā perioda devītajā minūtē, kad mājinieki izmantoja lielo vairākumu. Perioda 15. minūtē mājinieki rezultātu dubultoja, kad savus otros vārtus aizvadītā spēlē guva J. Homers.

Otrā perioda mājinieki turpināja palielināt rezultātu, jo jau otrajā minūtē guva trešos vārtus. Liepājnieki vienus vārtus atguva septītajā minūtē, kad precīzs bija J. Straupe. Tomēr mājinieki 11. minūtē atkal atjaunoja trīs vārtu starpību. Perioda turpinājums priekš liepājniekiem bija neveiksmīgs, jo mājinieki guva arī piektos vārtus.

Pirms trešā perioda liepājnieki veica vārtsargu maiņu, un vārtos stājās J. Auziņš. Periodu veiksmīgāk sāka metalurgi, kuri jau 47. sekundē izmantoja vairākumu. Vārtu guvums E. Siksnai. Tomēr liepājnieku daudzie noraidījumi liedza tiem iespēju vel vairāk samazināt vārtu starpību. Perioda izskaņā mājinieki guva vel divus vārtus, un līdz ar to metalurgi piedzīvoja sagrāvi ar rezultātu 2:7.

Pēdējo spēli Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) 2012/2013. gadu regulārajā čempionātā liepājnieki aizvadīs pirmdien 25. februārī pulksten 18:30 savā laukumā, kad tie uzņems A. Tribuncova pārstāvēto “Gomeļ”.

Ņeman – Liepājas metalurgs – 7:2 (2:0;3:1;2:1)

Vārti: 08:25 1:0 Homers (lielā vairākumā) (Koršunovs; Kislijs), 14:35 2:0 Homers (Makrovs; Kovšiks), 21:40 3:0 Fabušs (bez piespēles), 26:21 3:1 Straupe (Kalns), 30:29 4:1 Usenko (Makrovs; Stepanovs), 36:22 5:1 Koršunovs (vairākumā) (Ļisičkins; Bojarčuks), 40:47 5:2 Siksna (vairākumā) (Kuzmenkovs; Ankipāns), 56:48 6:2 Ļisičkins (vairākumā) (Kislijs;Antonovs), 57:32 7:2 Fabušs (Baduns; Ļisovecs)

Vārtsargi: Igors Brikuns– Jānis Kalniņš (no 40:00 – Jānis Auziņš)

Soda minūtes: 12:30 (8:4;2:8;2:18)