“Liepājas metalurgs-2” kvalificējas MHL-B izslēgšanas spēļu 1/4 finālam

03.03.2013 20:05

Šovakar savu piekto jeb izšķirošo MHL-B grupas izslēgšanas spēli aizvadīja hokeja klubs ‘’Liepājas metalurgs-2’’, kuri savu skatītāju priekšā spēlēja pret Omskas (Krievija) ‘’Jastrebi’’ spēlētājiem. Skanot spēles beigu signālam liepājnieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 6:2 , un līdz ar kvalificējās MHL-B izslēgšanas spēļu 1/4 finālam.

Abu šo komandu spēļu sērija ir visgarākā MHL-B grupas 1/8 finālā, jo pārējās septiņas komandas ¼ finālistes tika noskaidrotas pirms vairākām dienām. Liepājnieki diezgan pārliecinoši uzvarēja (4:1 un 2:0) abas pirmās divas mājas spēles, bet daudz smagāk tiem klājās izbraukuma spēlēs Omskā. Pirmajā spēlē izbraukumā nācās atzīt mājinieku pārākumu spēles papildlaikā (3:4), bet otrajā spēlē iznāca piekāpties pēcspēles metienu sērijā (4:5). Šī pāra uzvarētājus MHL-B grupas ¼ finālā jau gaida Almeķjevskas (Krievija, Tatarstāna) hokeja klubs “Sputņik”, kurš regulārās sezonas kopvērtējumā ieņēma 7. vietu, bet 1/8 finālā izslēdza 10. vietas īpašniekus “Dmitrov”. Sērijas rezultāts starp šīm komandām 3:0.

Pirms spēles sākuma “Liepājas metalurgs-2” spēlētāji svinīgā ceremonijā saņēma MHL-B grupas Ziemeļu-Rietumu divīzijas uzvarētāju kausu.

Liepājnieku treneri šodien savu vārtu drošību atkal bija uzticējuši metalurgu nomināli pirmajam vārtsargam V. Miščukam, bet pretinieku vārtos stājās Deniss Hramcovs. Metalurgiem laukumā šodien nedevās neviens spēlētājs no liepājnieku pirmās komandas, kas turpina startēt BAČ. Pretinieki arī šodien spēlēja tikai ar pilnām trīs maiņām, jo vīzu problēmu dēļ virknei spēlētāju nav iespējas ierasties Latvijā.

Spēli aktīvāk iesāka liepājnieki, bet pretinieki spēlēja no aizsardzības. Viesi spēlēja labu spēka hokeju, un katru epizodi centās noslēgt ar spēka paņēmienu. Spēles rezultāts tika atklāts 12. minūtē, kad P. Hodzko ar maiņas partneriem izmantoja vairākumu. Pēc rezultāta atklāšanas laukumā sākās nopietni asumu, kas beidzās ar diviem abpusējiem noraidījumiem. Spēles 16. minūtē viesi izmantoja noraidījumu metalurgu komandā un panāca rezultāta izlīdzinājumu. Perioda pēdējā minūtē metalurgi atjaunoja vienu vārtu pārsvaru, kad skaistus vārtus guva E. Homjakovs.

Otrais periods sākas pēc tāda paša scenārija kā pirmais. Liepājnieki jau pirmajā minūtē radīja vairākas bīstamas epizodes pretinieku vārtu priekšā. Metalurgi trešos vārtus guva otrā perioda trešajā minūtē pēc rupjas viesu vārtsarga kļūdas, kurš nespēja notvert L. Rimjana mesto ripu no zilās līnijas. Viesu treneri nekavējoties veica vārtsarga maiņu. Tomēr viesi nepadevās un sestajā minūtē vienus vārtus atguva. Perioda 13. minūtē labu individuālo meistarību nodemonstrēja J. Ziemiņš, kurš atkal panāca divu vārtu pārsvaru mājiniekiem. Perioda 16. minūtē E. Ārinieks, ar maiņas partneriem izmantojot vairākumu, guva savas komandas piektos vārtus. Nepagāja pat viena minūte un L. Rimjans gūstot savus otros vārtus aizvadītā spēlē, vēlreiz izmantoja noraidījumu viesu komandā. Viesu treneri nolēma vārtos atkal atgriezt Denisu Hramcovu. Pēc sestajiem zaudētiem vārtiem laukumā sākās asumi, kas atkal beidzās ar virkni noraidījumiem un disciplinārsodiem abās komandās.

Arī trešajā periodā aktīvāk spēlēja mājinieki, kuri daudz uzbruka, bet nespēja realizēt pašu radītos momentus. Trešais periods izvērtās ar nepārtrauktiem asumiem, kas perioda beigās draudēja pārvērsties masveida kautiņā. Tomēr spēles tiesneši to nepieļāva. Visu spēli omskiešu galvenais treneris provocēja spēles tiesnešus, un tas beidzās ar spēles inspektora iejaukšanos trešajā periodā. Spēles beigās uz pretinieku noraidīto soliņa jau vairāk nebija vietas, lai tajā satilptu visi noraidītie spēlētāji, jo pretinieku komandā noraidījumus saņēma deviņi (!!!) spēlētāji. Trešā perioda pēdējās divas minūtes omskieši bija spiesti aizvadīt ar trīs laukuma spēlētājiem. Komandas vairāk vārtus neguva, un līdz ar to metalurgi svinēja uzvaru ar rezultātu 6:2.

Pirmā MHL-B grupas ¼ fināla izslēgšanas spēle starp “Liepājas metalurgs-2” un “Sputņik” (Almeķjevska) notiks 9. martā pulksten 17:00 Liepājas ledus hallē.