“Liepājas metalurgs-2” MHL-B regulāro čempionātu noslēdz ar uzvaru

17.02.2013 18:48

“Liepājas metalurga-2” hokejisti šodien izbraukumā aizvadīja pēdējo spēli MHL-B grupas 2012/2013 gadu regulārā čempionātā, kurā tā tikās ar Dmitrovas (Krievija) hokeja kluba “Dmitrov” spēlētājiem. Liepājnieki saspringtā spēles izskaņā noturēja uzvaru ar rezultātu 4:3.

Liepājnieki ar saviem šodienas pretiniekiem tikās jau vakar, un ielaižot savos vārtos ripu mazāk kā divas minūtes līdz spēles beigām, piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:3. Metalurgu labā vārtus guva E. Ārinieks un M. O. Freimanis.

Jaunie metalurgi pirms šīsdienas spēles pēc aizvadītām 39 spēlēm ar izcīnītiem 88 punktiem Ziemeļu-Rietumu divīzijā ieņēma 1. vietu (visā MHL-B grupā-3. vieta 31 komandas konkurencē.). Tikmēr “Dmitrov” 39 spēlēs bija tikuši pie 74 punktiem, kas viņiem šai pašā divīzijā deva 4. vietu (visā MHL-B grupā 10. vietu). Abas komandas jau labu laiku atpakaļ nodrošinājušas sev vietu MHL-B grupas izslēgšanas spēlēs. Liepājniekiem šodien bija laba iespēja pacelties MHL-B grupas regulārā čempionāta kopvērtējumā, jo galvenie konkurenti uz šo vietu Kazaņas “Irbis” šodien piedzīvoja zaudējumu.

Metalurgu treneri savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši R. Petkusam, bet laukuma spēlētāju sastāvā nebija neviens no tā saucamajiem “vecajiem” liepājnieku junioriem.

Spēles rezultātu pirmā perioda otrajā minūtē atklāja E. Ārinieks. Perioda turpinājumā abām komandām bija labas iespējas palielināt rezultātu uz tablo, tomēr nevienai no tām tas neizdevās.

Otrā perioda trešajā minūtē P. Hodzko dubultoja metalurgu pārsvaru. Liepājnieki neapstājās pie sasniegtā, un divreiz izmantojot noraidījumu pretinieku komandā panāca jau četru vārtu pārsvaru. Otro vārtu guvums aizvadītā spēlē E. Āriniekam, bet I. Makarovs tika pie saviem pirmajiem vārtiem. Tas noveda pie tā ka mājinieki bija spiesti mainīt vārtsargu.

Trešā perioda ceturtajā minūtē A. Petrovs mājiniekiem vienus vārtus atguva. Trešā perioda vidus abām komandām izdevās vētrains, jo virkne spēlētāji nopelnīja disciplināros sodus-O. Aploks nopelnīja 2+5+20, M.O. Freimanis 4, V. Guskovs 5+20, un virkne spēlētāji mazākus sodus. Galarezultātā metalurgiem iznāca spēlēt 3:5 mājiniekiem, un tie savu iespēju izmantoja atgūstot vel vienus vārtus. Kad līdz trešā perioda beigām bija atlikušas 35 sekundes, mājinieki guva arī savus trešos vārtus, un liepājnieku uzvara spēles pamatlaikā kļuva apdraudēta. Tomēr metalurgi neskatoties uz visiem mājinieku centieniem saglabāja vienu vārtu pārsvaru, un pēc spēles beigu signāla svinēja uzvaru ar rezultātu 4:3.

MHL-B grupas regulārais čempionāts
“Dmitrov” – “Liepājas metalurgs-2” – 3:4 (0:1;0:3;3:0)

Vārti: 01:05 0:1 Ārinieks (Rimjans; Ziemiņš), 22:35 0:2 Hodzko (Aploks; Homjakovs), 28:57 0:3 Ārinieks (vairākumā) (Neimanis), 29:43 0:4 Makarovs (vairākumā) (Kaļinovskis; Homjakovs), 43:50 1:4 Petrovs (bez piespēles), 51:30 2:4 Sintjurins (lielais vairākums) (Lopatjuks), 59:25 3:4 Polosuhins (Lopatjuks)

Vārtsargi: Pāvels Šegālo (no 29:43 Deniss Čaļcevs) – Reinis Petkus
Soda minūtes: 45:53 (2:4;10:10;33:39)