Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

”Liepājas Metalurgs 2” uzvar un iesoļo finālā

31.03.2012 16:29

Šodien Latvijas Atklātā hokeja čempionāta finālā iekļuva “Liepājas Metalurgs 2″, kas sestajā sērijas spēlē Liepājā ar rezultātu 5:3 pārspēja ”SMScredit.lv” hokejistus. Ar trim vārtiem šajā mačā izcēlās Gunārs Skvorcovs. Finālā liepājniekiem būs jāspēkojas ar regulārā turnīra uzvarētājiem, ”Ozolnieki-MONARCH” hokejistiem.

Spēles sākums lielisks padevās mājiniekiem – jau 50 sekundē vārtus pēc Paula Hodzko un Mārtiņa Giptera piespēlēm guva otrās maiņas centra uzbrucējs Jānis Straupe. Tā paša perioda vidusdaļā ”SMScredit.lv” panāca izlīdzinājumu, kad ar precīzu metienu izcēlās Aleksandrs Baburins. Trešdaļas izskaņā kreditori nopelnīja divas iespējas spēlēt vairākumā. Par spīti tam, labāka iespēja gūt otros vārtus bija liepājniekiem pēc tam, kad viduszonā rupji kļūdījās viens no ”SMScredit.lv” hokejistiem, kā rezultātā Renārs Kazanovs bija jāatvaira izgājiens viens pret vienu.

Otro trešdaļu kreditori iesāka vairākumā, tomēr Jāņa Kalniņa vārtus nopietni neapdraudēja. Daudz labāk vairākumu izspēlēja viņu pretinieki. Gunārs Skvorcovs meistarīgi saspēlējās ar Artūru Kuzmenkovu, kurš no iemetiena punkta ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī pārspēja pretinieku vārtsargu (2:1).

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem viesi metās atspēlēties un nopelnīja vairākumu, kas viņiem izrādījās pavisam neveiksmīgs – kreditori iekrita aizsardzībā, ļaujot Gunāram Skvorcovam nonākt vienatnē pret vārtsargu un ar metienu no neērtās puses panākt 3:1. Turpinājumā kreditoru intensitāte noplaka un liepājnieki pilnībā pārņēma spēles gaitu. Tomēr minūti un 11 sekundes pirms trešdaļas beigām pēc cīņas pie apmales ripa nonāca pie Ronalda Cinka, kurš meta nekļūdīgi un atjaunoja vienu vārtu starpību (3:2).

Pēdējā trešdaļā laukumā valdīja saspringta cīņa. ”SMScredit.lv” uzbruka vairāk, taču viņu pretinieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Vienā šādām epizodēm LM2 hokejisti iegāja pretinieku zonā, kur Edgars Siksna atrada pilnīgi nepiesegtu Gunāru Skvorcovu, kurš no vārtu priekšas meta nekļūdīgi – 4:2. Atlikušajās deviņās minūtēs ”Liepājas Metalurgs 2” vairāk domāja par savu vārtu drošību un uzbrukumā devās retāk.

Tikmēr kreditori sparīgi veidoja uzbrukumus. Pie labām vārtu gūšanas iespējām tika Jānis Pētersons, tomēr viņam neizdevās pārspēt Jāni Kalniņu. Pēc pusminūtes pārtraukuma pieprasīšanas, ”SMScredit.lv” vēlreiz spēja rezultātu izlīdzināt, kad uzreiz pēc iemetiena ar rikošeta palīdzību vārtus guva Agris Ozoliņš (4:3). Pēc šiem gūtajiem vārtiem liepājnieku zonā gāja karsti un kreditori vairākas reizes varēja rezultātu izlīdzināt, tomēr punktu spēlei, iemetot ripu tukšos vārtos, pielika Gunārs Skvorcovs, kurš līdz ar to tika pie ”hat-trick” (5:3).

Šis panākums nozīmē, ka ”Liepājas Metalurgs 2” izcīna uzvaru visā sērijā ar 4:2 un iekļūst LAČ izslēgšanas spēļu finālā, kur būs jātiekas ar “Ozolnieki-MONARCH” vienību, kas četrās spēlēs pārspēja HK “Juniors”. Pirmā spēle norisināsies 3. aprīlī, pulksten 19:30, inbox.lv ledus hallē.