Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Liepājas metalurgs” sasit “Daugavu” (video)

04.11.2012 13:50

Šodien Virslīgas 35. kārtas spēlē uzvaru izcīnījis ”Liepājas metalurgs”, kas savā laukumā ar 4:0 sagrāva Rīgas ”Daugavu”. Divi vārti Jurģim Kalnam.

”Liepājas metalurgs”, pat uzvarot savas pēdējās divas spēles, nevarēja būt drošs par vietu trijniekā un Eiropas līgas ceļazīmi, taču vismaz no sevis atkarīgais bija jāpaveic. Pirmais solis bija Rīgas ”Daugavas” uzveikšana. Viesi no galvaspilsētas ar vismaz punkta iegūšanu varēja nodrošināt vismaz 9. vietu (ar piebildi – ja zaudē ”Gulbene”), tomēr retais ticēja, ka ”Daugavai” izdosies atkārtot 3. apļa varoņdarbu, kad ar Liepāju izdevās nospēlēt 3:3.

Jau sākumā ar galvu varēja iesist Ģirts Karlsons, taču bumba lidoja garām. Liepājniekiem piederēja milzīgs teritoriāls pārsvars, taču Rīgas ”Daugavai” izdevās neielaist ātros vārtus. Viesi veidoja divus aizsardzības viļņus, un ”Metalurgam” uzbrukumā bija problēmas. Bija talkā jāņem tālsitieni un 33. minūtē tālu no mērķa nebija Vladimirs Kamešs. Toties pēc divām minūtēm mājinieki spēja izvirzīties vadībā, turklāt ļoti skaistā stilā. 35. minūtē Kamešs divreiz izspēlēja sieniņu ar Riti Leliūgu, un Latvijas izlases dalībnieks ļoti eleganti nobeidza uzbrukumu ar raidījumu pašā devītniekā – 1:0! Pēc 45 minūtēm 1:0.

53. minūtē ”Metalurgs” dubultoja savu pārsvaru. Veiksmīga saspēle, īsa Karlsona piespēle, un Jurģis Kalns raidīja bumbu vārtos – 2:0. Joprojām krietni labāk spēlēja Liepāja, un kādā no epizodēm izcilu iespēju neizmantoja Karlsons. Toties Kalns bija akurātāks – pēc lieliskas Kameša piespēles Jurģis realizēja izgājienu viens pret vienu un jau 3:0. Savukārt kompensācijas laikā soda sitienu pie paša soda laukuma skaisti realizēja uz maiņu uznākušais Valērijs Afanasjevs. “Liepājas metalurga” graujoša 4:0 uzvara.

“Liepājas metalurgs” – “Daugava” (R) 4:0 (1:0)
Vārti: Kamešs 35’, Kalns 53’, 70’, Afanasjevs 90′.
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Zirnis, Kamešs, Leliūga, Savaļnieks (Afanasjevs 67’), Kalns, Karlsons, Hmizs, Soloņicins, Bagužis, Mežs.
“Daugava” (R): Vaičulis, Korbans, Šiļuks (Broders 84’), Sokoļskis, Baturinskis, Kļuškins, Gramovičs, Diakvnišvili, Gospodarjs (Kārkliņš 46’), Gripa, Ziļs (Kapusts 73’).
Brīdinājumi: Hmizs.
Tiesnesis: Ivars Caune.